3D_SFx Posted November 15, 2009 Report Posted November 15, 2009 Peter Quint's videos Za one koje interesuje Houdini ili ga vec uce, ovde mogu da nadju sezdesetak lekcija. http://www.vimeo.com/user2030228/videos
3D_SFx Posted February 13, 2010 Report Posted February 13, 2010 Ovde su delomicno sakupili i osvezili izvore za ucenje Houdinija - na jednom mestu: http://odforce.net/wiki/index.php?title=Tu...&oldid=prev
3D_SFx Posted April 26, 2010 Report Posted April 26, 2010 Ovde ima cetrdesetak video tutorijala za ucenje Houdinija, vecina u trajanju svaki oko desetak minuta: http://www.youtube.com/user/KhermahJaymouh
3D_SFx Posted May 9, 2010 Report Posted May 9, 2010 Video tutorijali za Houdini i za neke druge programe: http://www.youtube.com/user/AppleShakeGuru
3D_SFx Posted July 2, 2010 Report Posted July 2, 2010 Ovaj link http://www.youtube.com/user/KhermahJaymouh je zamenjen sa: http://www.youtube.com/user/Khermah
chovasie Posted July 4, 2010 Report Posted July 4, 2010 uuu kul! nisam znao za ovog lika! ali odlicna kolekcija tutorijala... bas je ubo u neke stvari koje su me mucile! ako naletis na jos neke pored Petera Quinta baci linkove! thnx
iguana Posted August 29, 2010 Report Posted August 29, 2010 nisam hteo da otvaram posebnu temu jer je pitanje bash banalno ali me takodje i veoma veliko za mene pocetnika u Hudiniju, kome sam hteo da dam drugu sansu sada kada je izasla 11ca. naime, kada pokusam da rotiram neki poligon one pomocne kruznice rotacije su spljeskane u nekakve chudne elipse sto dovodi do deformacija poligona nakon zavrshene rotacije. Kako to da iskljuchim i da se poligon rotira kao i svim ostalim aplikacija. Ako nekome nisam bio jasan, pogledajte ovu sliku http://dl.dropbox.com/u/3552160/hudini.JPG Izvinjavam se sto opet sto sam preoteo topik Hvala unapred
3D_SFx Posted August 30, 2010 Report Posted August 30, 2010 @iguana Problem je verovatno u subnet1 nodu. Postavi novu jednostavnu scenu sa kockom pa sa "Scene" nivoa ( u network editoru ) odi u "Geometry" a zatim dodaj edit1 nod pa izaberi povrs koju hoces da rotiras. To mora da radi. Na slici ne vidim sta je radjeno u subnet1 kao ni nod(ove) pre toga. Vidim da su odstranjene dve vertikalne ivice paralelograma.
iguana Posted August 30, 2010 Report Posted August 30, 2010 nadam se da ostale banalne operacije u hudiniju iziskuju malo manje vratolomija
3D_SFx Posted August 30, 2010 Report Posted August 30, 2010 Drugaciji je. U vezi ovog pre: /obj: To je nivo Scene gde se manipulise objektima "razlicite prirode". Trenutno ima 47 tipova objekata ( "razlicite prirode"). Ovde su popisani: http://www.sidefx.com/docs/houdini11.0/nodes/obj/ Geometrijski objekti su ( jedan tip od tih ukupno 47 tipova objekata ) "kontejneri" za geometrijske operatore SOPs ( Surface Operators ). Npr. kocka je na nivou objekta `/obj` i vidi se u Network editoru kao `box_object1`. Da bi manipulisao primitivama od kojih je sacinjena kocka moras se "spustiti na sledeci nivo" tj. preci sa nivoa Scene na nivo Geometry, npr. dvoklikom levog tast. misa na nod `box_object1` u Network editoru. Tu biras primitivu ( stranicu kocke ) koju zelis npr. rotirati ili sto god. Mozes birati tacke, ivice, vertekse, .. , na levom vertikalnom tulbaru u Viewportu, desnim klikom na drugu ikonu odozgo, da manipulises njima. Kad predjes na nivo Geometry onda si u /obj/box_object1 i tu u Network editoru vidis nod pod nazivom `box1`. Na tom nivou se menja geometrija te kocke.
iguana Posted August 31, 2010 Report Posted August 31, 2010 hvala ali to sam vec znao (mislim na scene i geometry) pa problem ostaje nereshen. http://dl.dropbox.com/u/3552160/hudini2.JPG ako imash vremena pogledaj sliku. na geometri sam nivou. napravio kocku ( odnosno prizmu ali to je to), obrisao 3 poligona i sada hocu ovaj gornji da rotiram da bih napravio kutiju za picu. nista vishe a i dalje ne mogu normalno da rotiram poligon
3D_SFx Posted August 31, 2010 Report Posted August 31, 2010 To sa rotacijom jedne strane je komplikovanije, zahteva vreme. Jednostavniji nacin za kutiju za picu je: Na slici imas u Network editoru na Geometry nivou `/obj/box_object1` mogucnost da prva dva noda `box1` i `blast1` definisu otvorenu kutiju, s tim da za selektovan `blast1` nod u Parametar editoru u polju za Group upises 5. Ostali `blast` nodovi ne trebaju. Dalje, na jednoj od "otvorenih ivica kutije" dodaj pod nekim uglom poligon (gornju stranicu kutije) pomocu noda `merge`, da povezes sve u jednu celinu.
chovasie Posted September 29, 2010 Report Posted September 29, 2010 evo jos jedan source za tutove.. kaze lik da ce ih postovati jos... pa ne ostaje nista nego da sacekamo i vidimo... http://cg.tutsplus.com/tutorials/houdini/3...low_autofence1/
3D_SFx Posted October 5, 2010 Report Posted October 5, 2010 @chovasie Taj link je odlican! Tu su cetiri dela jedne lekcije - odlicno objasnjenje kako kreirati Digital Asset. Evo jedan izvor za renderovanje u Hudiniju uz malo poredjenja sa renderovanjem u Maji. Houdini Render Passes: http://houdini.dreamerzstudio.net/ Tema je za sada obradjena u osam lekcija.
3D_SFx Posted July 28, 2012 Report Posted July 28, 2012 Posto je ovde mnostvo jos uvek aktuelnih informacija o Hudiniju, korisno je ovde i dalje dodavati nove informacije. Link na grupu od dvanaest lekcija za H12, koje omogucavaju lakse ucenje: http://www.sidefx.com/index.php?option=com...&Itemid=361 Do kraja godine ce biti uradjeno jos dvanaest lekcija koje ce da obuhvate tri podrucja: Lighting, Shader Development, Mantra Rendering, sto je sve zajedno zapravo jedna kompleksna i mocna celina. Kad to bude odradjeno bice nakaceno na SESI sajtu. Ovde je najava sa osnovnim detaljima: http://www.sidefx.com/index.php?option=com...&Itemid=215 Sve to ce da bude od velike pomoci pocetnicima koje interesuje Hudini ( i ne samo pocetnicima).
3D_SFx Posted September 26, 2013 Report Posted September 26, 2013 Ovaj ima dosta tutorijala ali se cesto "seli" na druge linkove, sad je ovde: http://www.youtube.com/user/Khermah/videos
3D_SFx Posted November 13, 2013 Report Posted November 13, 2013 Da malo osvezimo: Na OD|FORCE: http://odforce.net/?tag=tutorial
chovasie Posted May 26, 2014 Report Posted May 26, 2014 jos jedan kvalitetan izvor tutorijala za H: http://www.itsartmag.com/features/category...dini-tutorials/ cheers!
3D_SFx Posted June 8, 2014 Report Posted June 8, 2014 http://forums.odforce.net/topic/20262-igad...ing-are-online/ Ovde se nalazi pet linkova (pod imenima interesantnih likova) gde ima interesantnih tutorijala i informacija. Odatle vodi i prethodni Sreckov link. Novosti ima i ovde, pored starih stvari: http://www.itsartmag.com/features/category...dini-tutorials/
3D_SFx Posted June 22, 2014 Report Posted June 22, 2014 Pogledati i ovde: http://lesterbanks.com/category/houdini/
3D_SFx Posted July 30, 2014 Report Posted July 30, 2014 http://forums.odforce.net/topic/20617-garm...now-on-youtube/
StAl Posted April 23, 2016 Report Posted April 23, 2016 Nastavimo dalje sa novim krpicama, ako niko nece: http://www.gridmarkets.com/alican-gorgec.html Mozda uskoro bude negde detaljno kako ovako plesti. :)
StAl Posted August 15, 2016 Report Posted August 15, 2016 Mozda nekog interesuje: https://vimeo.com/178392971
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now