Jump to content

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, nece se postideti niko ko je bude uradio. Po meni je mogla biti i jednostavnija, ali uvek je dobro imati bolje resenje koje mozes da uprostis, nego resenje koje za neke slucajeve trazi doradu.

Ovo je prava racing sasija, za krug ili cak i za cross. Normalno, drumska varijanra moze ici sa manje ukurucenja, ali o tom, potom...

Jos malo pa ce konacna dokumentacija biti gotova...

Pozdrav, evo mene opet, kad zavrshavate shasiju definitivno i i jel mogu da dobijem 3D model da bih ja mogao da ga uvezem u Rhino i pokusam da sklopim neku fensi karoseriju :)

ovo je odlicno , ima negde da se skine 3d model sasije , pa i ja da probam nesto.

Zar jednostavno ne mozete da date nekako tu sasiju upotrebljiviju za 3d ili jednostavno neke blueprintove?

• 4 weeks later...

Ja sam uradio jednu low poly varijantu , doduse vise je skica . Posto bi ovo trebalo da se modeluje za stvarnu u 1:1 , kako bi se skinuli kalupi , model je prilogodjen sto je moguce laksoj izradi pravog modela .

Inace shasija , tj auto je u voznom stanju , fali mu samo karoserija :rolleyes:

B)

post-18394-1213983906_thumb.jpg

post-18394-1213983941_thumb.jpg

Moze ovako nesto?

t_urs1m_f7d5d16.png t_urs2m_1af9981.png t_urs3m_66dca40.png t_urs4m_bd0251c.png

Mislim na ovakav oblik...Kad sam vidio proslo ponudjeno resenje, dalo mi je ideju, pa sam poceo od Uranusa, iz GTA:SA igre. Skinuo krov (rekli ste prije da moze bez), skratio ga za zadnja sjedista, ispraznio prostor pod haubom, dodao gril iz sjedista i tako to. Jos cu da ga sredim, izmjenim neke detalje, dodam nove stvari, itd...

Model je super , ali ovo je kit car , veoma mali sportski auto cija visina krova ne prelazi 105 cm

Na slici se vidi kako izgleda jedan drugi projekat . U pitanju je replika lotusa 7 , i ko sto vidite auto je veoma nizak

Na forumu je okacena slika shasije pored koje stoje ljudi , i vidi se da je veoma niska . Ja sam postovao svoj predlog cisto da se vidi kakva je proporcija karoserije . Mislim da ovakav americki fazon nije primeren automobilu kome je motor iza vozackog sedista .

post-18394-1215109155_thumb.jpg

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ovo sto vidis na slici oko 3000 e , samo materijal i delovi . Rad ne racunam , kao ni gorivo potroseno da se sve ujuri , kao ni alat koji je potreban da se kupi da bi mogao da se posao uradi . 2.5 godine je utroseno do ovog stadijuma projekta

• 5 months later...

Ovo je projekat od nule . Zamisljen je kao domaci kit-car , tj . na pravljenu shasiju i karoseriju od poliestera , nakacis delove od kece ili juga i ponesto od lade i dobijes mali sportski auto . Mada mene prevashodno interesuej karoserija , shasiju cu napraviti sa mehanikom nekog boljeg automobila

Super 7 je pravljen bez potrebe za celokupnim modelom automobila , posto je njegov izgled prost .

Pravio sam samo 3d model nosa da bih mogao da ga napravim u 1:1 .

Mada ako se smorim njegovim izgledom , napravi cu neku ludu karoseruju za njega ... Ma prvo da ga ja zavrsim i registrujem , posle cemo lako :D

• 1 year later...

Da malo osvezim temu . Ovo je neki konacni predlog kako bi karoserija trebala da izgleda . Zbog svojih gabarita nazvanan je Kalimero :rolleyes:

kalimerosvetla.jpg

kalimerovelicina.jpg

Ali najlepse u svemu ovome , sto su njena shasija i mehanika postale stvarnost .

Auto pogoni audijev v6 2.8 motor

aPzbS.jpg

10YAai.jpg

Ako bog da , radovi na izradi modela i kalupa za karoseriju pocinju na prolece

• 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 9 years later...
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Create New...