Jump to content

Pa da popricamo...

headcutter
 Share

Recommended Posts

YAO, trchi u Delta Sport, eto prilike i za vas van Beograda :D

:D

Evo i dve slichice.

Pro kredit banka (centar grada)

zem1.jpg

Kolona sa ministrem Dachicem koji je sleteo na oblizhnji sportski aerodrom (Dositejeva Kraljevo)

zem2.jpg

• 3 weeks later...

Je l' postoji neka fora kako ovo uraditi..

Ja uradim ovo pod brojem 1, dam mu antologijski drop shadow, i onda kad to slovo povećam mogu da dobijem ovo pod 2 i 3. Ovo pod 3 naravno ne pije vodu, a ovaj drop shadow pod 2 ima iste vrednosti kao pod 1 ali to je onda drugačiji izgled jer je slovo veće. Je l' postoji fora da se taj drop shadow srazmerno povećava kako ja povećavam objekat? Kontate šta me zanima? (u Illustratoru).

eeeju.jpg

ginu dobri ljudi kao na traci, ali se ne stancaju na istoj i sada osecam deficit oko sebe

po Ш direktivi:

Leslie Nielsen, the serious young actor who enjoyed far greater fame in a second career as a bumbling, older, comic actor in hits such as Airplane! and the Naked Gun series, has died from complications from pneumonia brought on while battling a staph infection. He was 84.

• 3 weeks later...

Hvala CCare.

Ako išta znači pozadina bi bila ovakva:

leftsidec.jpg

Ne znam da li sadržaj igra ulogu.

A ako ne idem 1:1, kad bih opalio recimo 300dpi, kako onda odrediti koliko ga smanjiti? Ili 150 dpi.. Je l' postoji neka caka za određivanje ili je caka u iskustvu?

Po meni, najlakše je raditi 1:1 a kvalitet/veličinu fajla regulisati rezolucijom.

Izuzetak je standardna priprema za bilborde i slične formate gde se u principu radi 1:10 u 300dpi (što je ista stvar kao i ovo prvo, samo obrnut princip, rezoluciju ne diraš a smanjuješ dimenzije). Ipak, meni je mnogo logičnije da menjam rezoluciju.

p.s. A ima značaja i iskustvo. Npr. poster B2 formata vrlo malo gubi na kvalitetu ako ga sa 1:1 300dpi prebaciš na 1:1 200dpi. Kad gledaš samo brojke siguran si da ćeš ga upropastiti ali u realnom životu/štampi uopšte nije tako.

p.p.s. Sadržaj u principu igra ulogu utoliko što je uvek mnogo lakše sa teksturama i sličnim apstrakcijama koje trpe svakve manipulacije. Ako imaš loš fajl sa niskom rezolucijom, uvek će bolje u štampi izgledati ovaj papir nego npr. neki tekst.