Jump to content
nL -

Ja umetnik :) i nova novogodisnja plakata

Recommended Posts

Pa evo...

Ove godine sam se potrudio da malo manje koristim "efekata" :D i da ne koristim slikice koju su autorski zasticene :P.

Heheh ovo sam sve "skoro" sam napravio osim jednog manjeg klipara koji nije primetljiv.

Ne obracajte paznju na Z sto nema krunu iznad "glave" :). Zaboravio sam..

Ne'mojte da me kritikujete mnogo hehehe.

poz...

KLIK

http://img523.imageshack.us/my.php?image=z...copycopyjh7.jpg

pa sta bre samo 3 fonta :(.... pa mora se bre!!! =\

a sto se tiche efekata stroke i jedan outer glow. Suvisno?

neznam kako bi mogo da ti objasin mozda ovako ( nije dobar )

ne lici bas nikako na novogodisnji program ??

Najbolje da sam nasao neki onako lepo pecen CEVAP pa da ga stavim na sredinu? :D

ne uklapaju se fontovi, boje....aj ponovo

sto toliko fontova? aj ok tri fonta ali i da si koristio dva dobio bi verovatno ovde isti odgovor, izgleda kao da si opicio prva tri fonta na koja si naleteo, i jos na Ž nemas karakter tj. kukicu....ili da objasnis zasto si koristio bas te fontove....

Nisam vidjela prosli rad pa ne mogu usporediti i opaziti moguci napredak, ali to nije ni bitno.

Plakat ne asocira na novogodisnji program, a i sama upotreba razlicitih fontova koji uz to jos kod svake rijeci imaju poseban karakter nema nikakvog smisla.

Savjetujem ti da napravis popis rijeci koje opisuju atmosferu novogodisnjeg doceka i sve elemente koje

uz to vezes, onda izaberes one koje te najvise interesiraju i pokusas ih docarati na plakatu kreirajuci pozadinu i pazljivo birajuci tipografiju. Dakle, sve lijepo ispocetka...

Sretno :)

pa brate iskreno mi se ne svidja. Tipografija je uzasna, haoticna i na prvi pogled sam se izgubio nisam znao sta sa cim ide. Da si makar napisao ovo velika novogodisnja zurka jednim fontom, a ovo restoran dolap drugim, s' tim sto bi bilo dobro da naziv restorana ide sa velikim prvim slovom. Sto se tice pozadine i ona mi se bas nesto ne svidja, al makar malo sredi ovaj haos u tekstu i probaj da napravis bolji raspored gde ce sta da stoji jer ovo je totalno neskladno

radim na tipografiji...

Sto se pozadine tiche trazili su nesto sa nezno plavom pozadinom. One sitne "stvarcice" razbacene po pozadini su vatromet, jelkice i sneg i u sklopu sa crnim gradijentom predstavljaju hladnu noc u kojoj se proslavlja nova godina.

Zbog ekonomicnosti izrada plakate limitiran sam prevelikom upotrebom boje zato i koristim bela slova. Zato bash i nemam mnogo opcija i moram da ogranicim nacin na koji izradjujem plakatu. A inache radim u specificnom kraju (nazovi polu-seoskom) gde se bash profesionalni dizajn ne ceni mnogo. Zato ja moram da trazim nesto izmedju :D.

Inache evo "sredio" sam malo ako se moze reci. Molio bih brze komentare i ako josh nesto sto vi videte bi moglo na brzinu da se ispravi molim bih da ukazete.

KLIK

http://img248.imageshack.us/my.php?image=z...copycopyyu6.jpg

Pa Ovako,

sto se tice same pozadine NIJE LOSE... ali brate, sa fontovima si MALO preterao. Ako dobro vidim, ispravi me, ovde ima oko 6 vrsta fontova i 3 do 4 specijalnih efekata. To ti moj prijetelju nije preporucljivo. Kad koristis fontove, gledaj da uzimas maximum 3 fonta.....sto manje, to jednostavnije a i lepse. Takodje i sa efektima. Ja nisam neki iskusni graficki dizajner ali kao posmatrac mogu da kazem da nije lose.

Eto.... :)

JEdnostavno ni prvi ni drugi iskreno ne valjaju ... daj stavi malo pahuljica ovo ono znas kako to ide... taj tekst u sredini je dosta konfuzan jer ima tu lose odradjenu refleksiju ... Pozadina uzas, vidim da neki dijelovi asociraju na jelku ali to sam skonto tek kad sam se doooooooobro zagledo u plakat.

Iskreno, aj ponovo i bez ljutnje ;)

Druga ti je ista kao prva.

Bez centralnog motiva, pozadina je razvučena, efektom nisi prikrio manjak rezolucije outline-a jelke.

Kreni iz početka. Skiciraj šta treba da stoji najvećim slovima. Šta će da bude neki grafički element, probaj da nacrtaš nešto, izmisli, slikaj napolju sneg!

I nemoj ovako slagati blok teksta, složi ga da je nenapadan i efekat refleksije je konfuzan.

Nije dobra ideja ovo sa vertikalnim 2008 jer zbunjuje, kao da navodis po stavkama.

Verujem da ti nije lako :(

Posto vec pominjes kako u toj sredini i ne cene dobar dizajn (kome je jos stalo do toga :P ) onda sibni ovo NEOGRANICENO PICE neograniceno velikim fontom... na to ce se valjda primiti :D

pa realno sve sto "sija" "upada u oci" hahaha kako bi se to ovde reklo.

Samo je bitno da je upadljivo za oko na daljinu da ljudi procitaju :D.

Da znash trebao sam samo staviti NEOGRANICENO PICE onako u naslovu ahhaha i nesumnjivo da ce svi videti.

Malo sam jos doradio i vec je na stampi. Hehehhe hvala na savetima.

Ako imam vremena uradicu jedan cisto onako sebi za dusu pa cu postovati.

poz.