Jump to content
Sign in to follow this  
factotum

Лого (грб) за фудбалски клуб

Recommended Posts

Prvo da Dzoniju cestitam na strpljenju u objasnjavanju svih detalja. Svaka cast! (nemoj da neko ovo shvati kao ironiju, zaista je sve super objasnio do tanchina)

e sad ako ja mogu da dodam svoje misljenje. Slazem se oko oblika grba i donekle oko fonta (ako je cirilica, nema bas puno izbora). Medjutim, nekako mi lezi fino ona decentrirana lopta. Fudbal i jeste igra u kojoj je cilj dovesti loptu na protivnicku polovinu pa ako je moguce i u njihov gol. Tako da mi ovo pomjeranje lopte iz centra ima vise smisla nego da je u centru. E sad to sto kazes oko ravnoteze, mozda bi 2-3 crtice sa lijeve strane (koje predstavljaju kretanje lopte) rijesile stvar?

Ja sam se već zahvalio Dzoniju na objašnjenu i na posvećenom vremenu, neznam samo čemu sva ta ironija... Što se tiče lopte, znam da je logično da bude na sredini - baš zbog toga sam je stavio malo sa strane!!! I osim remećenja pravila osne simetrije, iskreno, ne izgleda mi baš toliko da loše stoji malo u stranu. Imaš prava i ti Cygap, mošda bih trebao da dodam nešto malo na levoj strani zbog bolje ravnoteže, izgelda da crvena površina nije dovoljna.

Što se tiče fonta, morao sam da upotrebim neki lako čitljiv font, a da pored toga slova budu masna. Ubeđen sam da ovako može da prođe!

Dzoni je u pravu što se tiče onih "merdevina", morao sam da malo više pažnje posvetim tome...

A što se tiče toga da je "fudbal igra u kojoj je cilj dovesti loptu na protivnicku polovinu", pa tu leži simbolika - kod ovih će lopta uvek biti na protivničkoj polovini!!!!

Hiljadu puta rečeno: "Prvo nauči pravila pa ih onda prekrši". Kad se pravila prekrše, kod dobrog dizajnera se vidi da ih zna a kod lošeg se vidi da ih ne zna. Nije poenta samo ih prekršiti nego to uraditi sa stilom.

Odustajem. ;)

E cao,

da i ja dam svoj komentar, vidim da ste se raspricali...

Slazem se sa johnnyjem, ta lopta (jos i 3d) kvari celu simetriju a bogami i izgled grba. Stvar je u tome sto si jednostavno previse detalja stavio u tako nesto malo. To bi bilo kao da u 1l-flasu sipas 1,5 ili dve. Previse je i preliva. Tako i ovo. Stavi Logo na flat, max. 3 boje, u vrh glave 4.

@Ostali

Samo polako, sta vam je, nervoza "uvat'la" a?

E cao,

da i ja dam svoj komentar, vidim da ste se raspricali...

Slazem se sa johnnyjem, ta lopta (jos i 3d) kvari celu simetriju a bogami i izgled grba. Stvar je u tome sto si jednostavno previse detalja stavio u tako nesto malo. To bi bilo kao da u 1l-flasu sipas 1,5 ili dve. Previse je i preliva. Tako i ovo. Stavi Logo na flat, max. 3 boje, u vrh glave 4.

@Ostali

Samo polako, sta vam je, nervoza "uvat'la" a?

factotum!

Slazem se sa Ratnikom, pretvori 3D elemente u 2D i onda ce ti se otvoriti neke druge mogucnosti,

mozda dodjes do novih ideja...

Sto se kritika tice, treba se na njih naviknuti i pretvoriti u pokretacku energiju,

pa makar mislio da one nisu na mestu.

Svaki prekaljeni graficar je vise puta dobio "po prtima" i " po glavi" i

tako naucio da bude kriticniji, pre svega, prema svom radu.

Nikako se ne smes ljutiti, jer tako opada moc kreativnosti...

Licno, bio bih jako zahvalan svakom ko potrosi toliko vremena i misli na moj rad.

Javno se izvinjavam Johnnyju na preteranoj reakciji i ujedno mu zahvaljujem, kao i svima uostalom, na komentarima i na paznji! Prihvatam sugestije, uskoro cu izaci sa, nadam se, boljom varijantom! Pozdrav svima!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...