Jump to content

OS X - razni utility programi

vili
 Share

Recommended Posts

Mali off;

VLC ima opciju Quit after playback, koja čini mi se ne radi kako treba tj. ne radi uopće (na Media Player Classic za Prozore kad se lista završi program se zatvori a može i shut down da se obavi po želji što je krasna stvar). E sad, problem je što i kad u OS-u namestim shut down na vreme kad definitivno spavam a i film se završi (01:00), ništa se ne desi - samo me ujutru sačeka poruka VLC failed to quit (bez obzira da li se film završio ili ne tj. da li VLC radi nešto ili ne). Pa je l' praktikuje još neko ovakav workflow i ima li workaround koji ne podrazumeva dodatni softver?

• Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@henrik

Ne znam da li si cuo, ali ljudi masovno voze Maverik sa 32bitnim Efijem....nisam probao, ali sam negde uz put pokupio info. Mozda pomogne.

Za SSD, vec je kasno...gospodja je juce stala i za $150 pokupila 250GB Crucial stampanu plocicu (nisam ni znao da neke SSD ne pakuju u 2.5"). Mnogo mi je jeftinije da potrosim i da ga njakam jos 3-4 godine za prvobitnu namenu, nego da uzimam novi za $1k+

Disk je bio nekih $80 off.

Inace, stick RAM-a kosta mozda i vise od tih 150, tako da cu da cekam neki polovan. Novih i nema u radnji...jedino stare zalihe. Radi se o DDR2 SD SODIMM stickovima.

A kad ovaj komp izpizdi, skinucu SSD i prebaciti u ostale kompove po kuci. Bar njih nikad dosta.

@Tra-la-la: Ti gasis komp? :mellow:

Pa da.. moram - al' sam taj gde spavam i kom Fantomacan ima pristup. Debeli gmaz voli tako ponekad da se muva po astalu i ,da l' nehotice il' iz čiste prirodnosti (da ne kažem zlobe), probudi makinu, pa makina uključi radio, a radio probudi mene. Ondak to čuje i ostala bolumenta i neće da prestane da laje dok ne izađem napolje... Uf...

• 3 weeks later...

btw....danas sam zamenio crucial za samsungov ssd jer je prvi bio mSata....dosao kuci otvorio, rasklopio izduvao prasinu, zamenio disk, sklopio, upalio formatirao i restore from time machine (da vidim da li i kako radi). sve u svemu 2 i po sata posla (plus cekanje 200Gb kopiranja tm-ssd)

komp bolje radi nego kad je dosao iz radnje.

sutra cu da ga formatiram izpocetka...fresh install i osnovni sw sve po redu.

na zalost nisam imao torx sarafcigere pa mi je sa zadnjeg sarafa skliznula ruka na ekran i imam 3cm ogrebotinu....boze moj.

samo dva sarafcigera ti trebaju...osim toga imas 4-5 kablova da diskonektujes i to je to.

ako imas neki gps ili nesto drugo sto se lepi za sofersajbnu - time odlepis staklo sa magneta.

i ja sam imao frku, ali je jako jednostavno....nimalo teze nego raditi dogradnju RAM po prvi put u PC....ili zamena diska i slicno. Kad se jednom uradi - tad vidis koliko je jednostavno.

• 3 months later...
  • 4 months later...

Jedna od najglupljih stvari u OSX-u. Koliko puta se greškom aktivira zbog nekog gestura. A ne mali broj puta sam slučajno kliknuo "open in dashboard". Open what? Jedino što može da mi zafali je iStat da pogledam povremeno temperaturu, al pipnem ja i sam pa vidim jel se pregrejo. hehe

Jedna od najglupljih stvari u OSX-u. Koliko puta se greškom aktivira zbog nekog gestura. A ne mali broj puta sam slučajno kliknuo "open in dashboard". Open what? Jedino što može da mi zafali je iStat da pogledam povremeno temperaturu, al pipnem ja i sam pa vidim jel se pregrejo. hehe

1. Ja samo možda jednom za zadnjih 6 godina na OS X-u slučajno aktivirao Dashboard a isključio sam ga da bezveze ne troši resurse.

2. Open in Dashboard? Kapiram da je to Safari opcija jer ja nigde drugde to nemam.

3. http://bjango.com/mac/istatmenus/ & http://bjango.com/mac/istatmini/

Da, to se desi kad nešto nespretno klikneš u Safariju (što oće da se desi sa magic mouse), i onda ti ponudi malu selekciju web stranice i Open in Dashboard. ???? Besmisleno. Good riddance što bi rekli Englezi.

Hvala za istat. A postoji li nešto za desktop da prikazuje vreme, da je dobro, a da ne troši preterano resurse?

Ja sam za vreme(nsku prognozu) koristio MenuWeather, ali nešto počeo da se kurobeca, pa sam ga isključio, dok se opet ne setim da pogledam da li na MacBB ima novija verzija. Mada, ako bude izašla, a ako bude radila tako dobro kao i ranije, mislim da ću je i kupiti. Dosta sam je trajalovao.

Renamed imam Renamer4Mac... valjda se tako zove. Ne koristim ga često, ali znam da ima ikonicu nalik digitron sa papirnom rolnom :)

Meni je bilo bitno da na jedan pogled imam predstavu o temperaturi vani, a sve ostalo i ne toliko. Sada mi nedostaje, palim telefon da mi Eye In The Sky kaže taj podatak :)

Elem, imaš opciju da sa GeekToolom napraviš nešto ovakvo

4042699121_bc09627a1a_o.png

Na URL-u gde je screenshot imaš i link do skripta koji mi je to omogućio. Može da se sredi lepo da izgleda.