Jump to content

Nikon D300

Dicky
 Share

Recommended Posts

Pazi da ti kažem nešto brate moj...

svaka greška koja se može ispraviti doplatom nije strašna. Problem je kad se naprave one kod kojih doplata ne pomaže! ;)

Wordchina! ;)

e sto mi drago sto nas japanci naterali da (neki od nas) mjenjamo sisteme..to samo znaci da ce da bidne jos boljih sokocala! :)

• Replies 782
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ti si 'ladno ozbiljan za prelazak :) Al' imam osecaj da cesh sledece godine sve ovo isto da pishesh, samo za Canona ;)
... nesto sam gledao u pasulj i prikazalo mi se da ce to biti februara-marta sa novovelikim praskom nevovelike petarde :lol:

DuxX majstoru, neka je sa sercom, u zdravlju i veselju skljocao i gomilu brzih i lepih slikica npravio :)

E drugari hvala vama na svim lepim rečima ali nemojte mi još čestitati. Kad se budem oglasio i rekao EVO GA, onda može. Izbaksuziraćete mi nešto... kad budem pošao kod velikog brata, otpašće mi točak, udariću u kravu, naleteću na zavejanu devicu... mislim, raznijeh baksuzluka ima :rolleyes:

Danas sam video i dotakao novo bozaNstvo :lol: i jedno pola sata maltretirao cvecare i cvecarke.

D300 je opasna makina koliko sam mogao da vidim i probam za tih pola sata. Jedino sto me je malo zbunilo je relativno spor AF. Vidim po forumima da je nekoliko ljudi imalo "problema" sa AF pri prvom koriscenju. Neki kazu da ima veze sa nekim premazom na bajonetu, a neki cak kazu da ima veze ako nisu setovani datum i vreme (sto i nije bilo setovano na aparatu s kojim sam se igrao). Kao da je potreban neki "inicijalni" reset i setovanje da bi sve proradilo kako treba.

WB i merenje rade savrseno.

Evo par high iso primera iz radnje...jpg direkt iz aparata i bez ikakve obrade.

NR off i sva setovanja su bila na normal.

SB800 na aparatu i odbijan levo ili desno od bele povrsine.

Klik na fotku za full rez. :)

Nikon_D300_DSC_0183_500px.jpg

Nikon_D300_DSC_0200_500px.jpg

Nikon_D300_DSC_0186_500px.jpg

Zahvaljujem se velikom zmaju na ukazanom gostoprimstvu za smestaj ovih fotki :)

Kao da je potreban neki "inicijalni" reset i setovanje da bi sve proradilo kako treba.

Da, o toj inicijalizaciji sam čitao na net-u dosta. Mislim deluje smešno ali izgleda da ima nečega tu. Pa što ga ne "inicijalizova" brate slatki! :) Kolko sam ja razumeo unese se datum i vreme, pusti se da isfokusira jednom, opali koja slika, onda se ugasi i upali ponovo i ako ne radi perfektno... uzme se drugi da se inicijalizuje :P

Filtracija šuma kod D 300 može da bude vrrrrlo snažna i da samo tako počisti detalje na višim ISO. Treba biti obazriv sa njom, jer i na default nivou i ISO 1600 i više, hoće itekako da zabrlja sliku.

Srećom, ima tri nivoa i OFF, tako da se može precizno setovati, tj. smanjivati.

U svakom slučaju, za onog ko je navikao na D 80/D 200, D 300 će biti pravo otkrovenje.

p.s. LCD je neverovatan

Ali odlicno, svrbe me sva canon stakla koja sam u medjuvremenu kupio :)

Malopre sam i ja bio kod nekog mog lokalnog dilera i probao D300, D3 i 40D. Inace se spremam da predjem na 40D, danas sam ga probao prvi put...

No kad sam uzeo u ruke D300 i D3, zaboravio sam na 40D koji je stajao pored njih, probao sam sa 18-200 VR i opasno opasno mi ne N pomutio misli ;)

Bruka!

Pitanje za vlasnike Canona koji imaju i nekoliko kvalitetnih objektiva a razmisljaju o prelasku na D300.

DA LI JE BOLJE KUPITI 5D I IMATI SVE TE KVALITETNE OBJEKTIVE KOJE STE DO SADA KUPOVALI A UJEDNO PRECI NA FF TELO

-(posto vidim da je cena 5D pala na cifru cene D300)

ILI SVE TO PRODATI I PRECI NA NIKONA?

POZDRAV!!! :) :) :)

p.s. meni je lako ja imam 400d+kit+50f1,8 pa mogu jos uvek da biram kojem cu se carstvu prikloniti.

Hmmm, nisam siguran da se iz toga može videti šta D 300 može

Nebojsa, ovi tvoji primeri definitivno pokazuju koliko je D300 bolji po pitanju suma u odnosu na D200 (isti snimak sa terase koji si kacio ranije), ali bih te zamolio da nam strucno objasnis kako to nocni snimak udaljene zgrade bolje prikazuje mogucnosti aparata?

i druga stvar ne vidim zasto bi iko za noce snimke sa stativa koristio HI ISO

@Nebojsa, tvoji mi semplovi sa tom zgradom malo znace, jer slabo slikam takve stvari, vise me zanimalo nesto poput gizmovih slika

A da i ovo za objektiv se odnosilo na gizma