Jump to content

[RAD]Prezentacija

Recommended Posts

Ovo je moji prvi rad koji kacim ovde (i jedan od mojih prvih radova u PS) na DZ i u pitanju je prezentacija makete zidova koju sam radio na faxu. Zadatak je bio da graficki prestavimo maketu uz koriscenje crne, bele i 3 nijanse sive boje i jos jedne po izboru . Ja sam izabrao crvenu.(opciono smo mogli da umesto sive koristimo 3 nijanse boje koju izaberemo umesto sive).Takodje obavezni smo bili da prikazemo osnovu i jedam presek a sve drugo po izboru. Prva slika je naslovna strana, druda slika predstavlja drugu stranu od naslovne odnosno u pitanju je obostruka stampa i treca slika predstavlja drugu stranu. Moja zamisao je bila da ispratim neki ritam sa "linijama" koje formiraju male slicice 3d modela, kao i da dominira bela boja i neka vrsta svedenosti bez suvise komplikacija.

Voleo bih da mi date komentare, primedbe,sugestije jer je ovo jos uvek radna verzija.Hvala!

P.S. Ako admin smatra da je ova tema trebalo da ide u pod forum arh.fax neka je premesti i ja mu se unapred izvinjavam

post-13545-1192653081.jpg post-13545-1192653155.jpg post-13545-1192653197.jpg

na naslovnoj i sledećoj strani su mnogo bolje ove slicice sa gornje i donje strane od ovih koje si odabrao za centralni deo. možda da neku od njih iskoristiš (a ove da baciš :lol: )?

iii... ne bi bilo loše da promeniš font. i da ne bude sve velikim slovima. i da ne bude Z crveno ako je IDOVI sivo. a možda i da promeniš položaj naslova? da ga spustiš? a i ove strelice na oznaci preseka... stavi nesto jednostavnije...

mogao bi i da na svakoj strani imaš samo jednu horizontalnu traku od ovih sličica (koje bi trebalo da idu duž cele trake, a ne da se ona prekine bezveze na 3cm od ivice). i to da ta traka bude u donjem delu. nisam razumela ovo:

Moja zamisao je bila da ispratim neki ritam sa "linijama" koje formiraju male slicice 3d modela

u suštini, fin je rad.

A da stavis jos nesto texta na naslovnu. npr. Ime, Br. Indexa, Maketa Zidova ili kako ti je vec tema. Stavi i neke naslove ispod perspektiva i pored preseka.

Ja bih ponovio osnovu na sva tri lista i postavio strelice sa brojevima sa kojih si postavio kamere i ispod svake slicice perspektive stavio broj na koji se odnosi da se lakse snadje onaj koji gleda.

Ako si uradio odmah prvu skicu u nekom od kompijuterskih programa onda ti ovo nista ne valja...

Ako si potrosio par listova pelira na skiciranje pa onda zavrsnu ideju "prebacio u kompijuter" ONDA JE ODLICNO !

Fino izgleda i slazem se sa NIDzOS-om da fali malo informacij, verovatno bi svi voleli da znamo koja godina,gde sta kako...

Hvala puno na odgovorima i saetima.Nadam se da cu ovih dana naci jos malo vremena pored silnih maketa da doradim ovaj rad, inace trebam u utorakda idem na konsultacije kod asistentkinje. Inace sto se tice teksta hteo sam i ja da ga dodam, ali me mrzelo da kucam jer sam rad zavrsavao u 5 ujutru pred predaju ove radne verzije. U svakom slucaju jos jednom puno hvala na savetima.

P.S postavicu nove slike doradjenog rada uskoro :)

Malo sam modifikovao prezentaciju.Naslovna strana je ostala ista ali dodajem i opciju malo drugacije naslovne strane. Sto se tice druge strane ona je malo izmenjena, slike u gornjoj "traci" su crno-bele i malo svetlije, u donjoj traci sam stavio crvenu traku koja se nastavlja na trecoj strani gde je na osnovi obelezena linija kretanja, i dodao sam tekst :D . Na trecoj strani, takodje slike u gornjoj zoni su crno-bele i posvetljene sem jedne koja je ostala u boji i daje neki akcenat (po preporuci asistentkinje). Danas sam bio na konsultacijama i rekla mi je da je ok pa me zanima i vase misljenje. :)

@ckujsica: ove strelice su iz SkechUp-a i nisam hteo da ih menjam, nego sam ih ostavio. A ovo za ritam sa linijama koje prave slicice 3d modela, mislio sam na gornju i donju zonu jer, primetices da se ta linija nastavlja i na 3-ci list gde je osnova i presek

@NURBS delimicno se slazem sa tobom ali te nisam razumeo ovo za bele blokove

@nidzos pitao sam da ispisem i brojeve sa pozicijom kamera, ali mi je rekla da ne idem u detalje toliko i da bi bilo pretrpano, inace se slazem sa tobom da bi se lakse snasao onaj koji gleda rad

@spotter pa izabrao sam bank gothic zato sto mislim da rad treba da ima i dozu tehnickog crteza i mislim da ovaj font to daje

P.S Hteo sam da pitam kako sad da zakacim slike koje sam uradio kad imam samo 919 bajtova, jel postoji jos neki nacin??

izgleda ok za pocetak, ali ...

- nedostaje text zadatka ... sta je pjesnik htio da kaze

- osnova nije pogled odozgo ... osnova je horizontalni presjek na nekoj visini (obicno +1m). znaci ili nemas osnovu, ili se ovo ne zove osnova.

- cemu sluzi ovoliko perspektiva ? stvar je toliko jednostavna da moze da se skonta iz jednog jedinog 3d prikaza ... znaci trpanje bez potrebe

- cemu sluzi ovaj presjek ? zidovi su manje vise jednakih visina, tako da nema smisla ... mogo si bar da stavis sliku nekog chove, pa da se eto na to iscupas, mada je i to jasno iz 3d-a ... nisi obiljezio ovaj presjek na "osnovi" - ako je presjek 1-1, onda je 1-1 i na osnovi, a ne ovo ono

- razliciti filteri iz fotosopa su bezveze ... odluci se za jedan i furaj ga kroz cijelu prezentaciju ... bilo koji, ova tvoja oba su ok ... ovako trpas bez potrebe ...

- ako je prva strana naslovna, onda na nju stavi samo naslov - meni je vec sa prve strane jasno o cemu se radi, tako da ove dvije druge strane ne moram ni da gledam ... ufuraj se malo u scenario listanja knjige, "istrazivanje, otkrivanje, iznenadjenje".

- da, bank gothic je uzhasan, tanke linije, tanak font, najbolje da zaboravis na njega - ovdje moze da prodje neki debeli Arial ili Agency, cisto da ti da malo crnih "fleka" na listovima.

et, u principu rad je ok, ali i komentar je ok :)

poz

- da, bank gothic je uzhasan, tanke linije, tanak font, najbolje da zaboravis na njega - ovdje moze da prodje neki debeli Arial ili Agency, cisto da ti da malo crnih "fleka" na listovima.

nije sto je tanak vec sto je ruzan (da ne kazem odvratan), pri tom ima i los kerning.

Sto se tice nedostatka podataka-to stoji. Font...nije toliko do njega vec do velicine slova , preterano je .

Kad smo vec kod velichina, nisi naveo u kojoj velichini se ovo shtampa. Nije isto da li ce ovo biti A3 ili 70x50 ili shta god...u svakom sluchaju ne valja ni za jednu od velichina-mnogo je prazno, a ono sto je dobro(one male slikice) je suvise sitno...

Takodje, ja bih presek postavio kako bog zapoveda:zemlja dole, nebo gore(ovako rade mashinci)...a i malo su te sve linije grube..

Mislim da su kritike korisnije od hvale, al' hajd' da pohvalim izbor boja...

svidja mi se maketa... ima ok momenata.

inace, u vezi dizajna - naslovna ti je losa. taj font se ne uklapa nikako. zatim ne trebaju ti te male slikice u boji na naslovnoj. naslovna ti je uvod u rad, znaci treba da bude u ravnotezi i da nagovestava sta je unutra. ne treba da pokazuje, vec samo da nagovestava. kapiram da si hteo da izvuces "zid" koj prelazi i na naslovnu, ali skloni to.

Resizeofzid1.jpg

treca strana je ok, a druga mi je prazna. ovaj centralni skec je previse svetao...

@glava - oni ne trebaju da prezentuju rad nego da naprave dizajn. znam da zvuci glupo, ali radi se na posebnom predmetu i cilj nije da se opise sta je u pitanju, nego da rad ima preseke, rendere itd, i da dizajnerski bude u redu, ne bitno da li objasnjava objekat ili ne (glupavo pomalo?!)

Fino izgleda i slazem se sa NIDzOS-om da fali malo informacij, verovatno bi svi voleli da znamo koja godina,gde sta kako...

prva godina AFBU. pogledajte ovaj pasus iznad...

bice ok kad se ispravi ovo...