Jump to content

[PROBLEM]

Recommended Posts

Pozz arhitektonci!

Molio bih vas za pomoc. Interesuje me da li postoji nesto poput "univerzalnog cenovnika" (pdf, excel, pisano rukom...) koji se koristi prilikom izrade predmera i predracuna u gradjevinskim projektima. Cene gradj. materijala i usluga.

Ovih dana sam upravo uradio predmer jedne kucice, ali se patim sa aktuelnim cenama (ili bar pribliznim). Stvarno bih vam bio zahvalan!

Prirucnik PREDMER I PREDRACUN, katalog opisa pozicija sa projektantskim cenama mozete poruciti kod STudia 14. Priručnik kosta 16.200 dinara i može se kupiti profakturom preko računa.

Prirucnika nema u knjizarskoj prodaji, u prilogu Vam saljem deo referenc liste kupaca.

SA "STudio 14"

11050 Beograd

Trajka Stamenkovića 14

Tel/Fax 011-3088-005

Mob. 062-694-464

Knjiga ima 5kg, dva miliona raznih pozicija, mi je koristimo u birou... cene su u €... malo cena skripi, al' valjda se isplati!

znaci nista za jabaka!

Sta da se radi. Plati pa se klati. Samo, ko jos normalan stampa knjigu od 5 kg, kad sve to moze da stane na jedan CD + pretrage + preglednije.

hvala svima, mislim da ce sutra da radi telefon ko lud! :lol:

Knjiga ima 5kg, dva miliona raznih pozicija, mi je koristimo u birou... cene su u €... malo cena skripi, al' valjda se isplati!

Kako ti se cini sa cenama ta knjiga?

Da nisu malo prejake?

U nasim uslovima bi se sve cene komotno mogle skresati za min 20%

Inace to sto je nema na CDu je tipicna "nasa" prica...

Kako ti se cini sa cenama ta knjiga?

Da nisu malo prejake?

U nasim uslovima bi se sve cene komotno mogle skresati za min 20%

Inace to sto je nema na CDu je tipicna "nasa" prica...

Pa iz nekog jedno-ipo-godisnjeg iskustva u koriscenju knjige, rekao bih da su malo naduvane... Pogotovo za neke nestandardne pozicije, pripremne radove, itd. Oko 10-15% bi moglo to da se smanji... Note: Cene su skupljane pre uvodjenja PDVa kod nas...