Jump to content
Sign in to follow this  
sboris

Djerdapski nacionalni park

Recommended Posts

Bejah u nedelju u Djerdapu, najveće šume u Srbiji, tražili neke prolaze, ja slikao koliko se imalo vremena. Bilo je i malo kiše taman za atmosferu, a na Šomrdi je bilo i magle, pa evo dve sa tog mesta koje je desetak km od prvih sela.

djerdap01.jpg

djerdap02c.jpg

Jel mnogo tamno? Ili već nešto u obradi, pošto je magla da li je trebalo "lakše" da ih doteram?

Zanimaju je mišljenja jer se čovek mora stalno učiti ne bi li napredovao.

upravo tako, samo sto bih ja jos usao u sumu iza tog zbunja i opalio koji vertikalni kadar sa sto sirim objektivom... :)

inace slazem se da je prva bas dobra, mada bi mi mozda i tu leglo vise da je uspravana fotka, a mozda i ne, ne znam ni sam, jer nisam bio tu :)

U stvari, na drugoj ne bih dirao nishta ili mozhda crop odozgo.

Prva, naizgled efektna, ali nekako prazna, definisana.

Druga slozhenija a samim tim i bolja.

Obe su odlične. Dovoljno svetla po meni. Za drugu se slažem sa Sadijem. Jako dobra atmosfera. Ja sam bio u nedelju u Vratni ujutru. Tamo nije bilo magle, ali je zato bilo kiše taman toliko da ne može da se fotka. Vraćao sam se kroz te krajeve popodne, ali se magla već digla. Super mi je bio tajming.

Super je Borise, ja sam se nadao takvim kadrovima, ali...

Pozdrav,

Hvala svima na komentarima i sugestijama.

Evo jednog puta, meni uživo bio lepo prizor, ali nisam siguran jesam li verno preneo impresiju.

put01.jpg

I dve živuljke, (šareni daždevnjak, unuk i deda :) ) jer smo izgleda naišli na neku koloniju, bilo ih je desetak po putu tako da smo morali pažljivo da vozimo da ih ne izgazimo (slabo se uočavaju a nisu brzi).

sarenid1.jpg

sarenid2.jpg

Ona smaglom ti bash valja. Steta sto nemas sire staklo, bilo bi zanimljivo u nekom ultra sirokom, vortex fazonu (?) :blink:

Dezdevnjaci bi mozda bili bolji da si ih fotkao iz mnogo nizeg ugla, sa njihovog nivoa