Jump to content

Dizajn škole i fakulteti

feedback

Recommended Posts

Upravo sam odvojio 3 sata svog zivota da prochitam ovu temu od prve stranice :D jovranko vs. FIT epic fight B) Elem, stvarno nema odgovora na ovo pitanje koje sam postavio iznad... Pa ni posle 5 godina od kako je otvorena ova tema. Ono shto nedostaje josh u nekom ovom novom periodu su svedochenja studenata koji trenutno studiraju... Mogli bi svake godine ili chak i semestra realno da napishu po koju o svom faksu. Shta se promenilo, shta se menja, shta valja, shta josh uvek ne... Ima tu stvari o kojima bi se moglo pisati.

• Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

E pa zdravo svima.ja sam vam od sada novi clan.ugl.mene interesuje visoka strukovna skola za dizajn i menadzment.niko ne prica o tome i ne mogu ni da nadjem ni jedan forum na kojem se pisalo o tome.ako ima nekog sa dtm-`,bio bih mu zahvalan da mi se javi.interesuje me prijemni.koliko je tesko upisati?

Da li je izveden zakljuchak na kraju - tj. koji se fakultet smatra NAJBOLJIM za studije grafichkog dizajna u Srbiji? Da li postoji uopshte dobar, i da li postoji odlichan?

Pritom uzimajuci u obzir parametre kao shto su: kvalitet profesora, kvalitet uopshte sistema obrazovanja, uslovi za rad.

:rolleyes:

Nisam na misiji da smorim jednim-te-istim, ali stvarno sam odvojio 3 sata jednog dana i pazljivo prochitao svaki post na ovoj temi da bih na poslednjoj stranici saznao da je potpuno izostala takva neka ozbiljnija analiza..

Znachi u obzir dolaze i privatni i strani i bilo shta shto uopshte postoji... Zanima me sveukupna scena. Svaki info je dobrodoshao. :)

• 5 weeks later...

http://www.etf.rs/index.php?option=com_con...7&Itemid=89

interesuje me da li mi moze pomoci neko ko je upisao/zavrsio/trenutno pohadja ovaj odsek? Naime, interesuje me sta covek konkretno nakon zavrsenog ovog odseka moze da napravi? Da li bi nekom ko je ucio pascal i delphi ( i to samo onako grubo) bilo tesko da se tu uklopi i zavrsi ovaj fakultet?

To možeš i bez fakulteta, ako hoćeš, ali odgovor bi bio ne, stekneš dobro osnovno znanje (bolje je to nego relativno visoko), ostalo je na tebi.

Da ne uzimamo PS za primjer, uzmi http://en.wikipedia.org/wiki/Inkscape#Version_history, i sve će ti biti jasno ;)

Što se tiče programskih jezika za izradu Inkscapea: C,C++,Python,Perl,XSLT.

Inače ako se usavršiš u C/C++, možeš fino da živiš od toga.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nisam bas sigurna da je FTN najbolji za graf. dizajn. Crtanja i slikanja nema ali zato ima hemije, fizike i sl. sto je apsolutno nepotrebno. Vise se bave inzinjerstvom nego dizajnom. Videla sam neke radove i ne mogu reci da sam odusevljena. Naravno, sve je to do pojedinca, koliko ga to zanima i koliko je spreman da se angazuje.

• 1 month later...
fak. primenjenih umetnosti ima grafichki dizajn ali koliko je kvalitetno ne znam ;)

Bzvz, razmisljao sam o privatnim fakultetima, ali koliko vidim ovde iz komentara ljudi da nikako ne vredi studirati, kada se uzme u obzir cena studije i sta nude u toj ceni.

Razmisljao sam o ovom faksu u Barseloni http://www.iedbarcelona.es/en/ ali upis je 1500 evra i godina 3500 plus tu mu dodju troskovi stanovanja koji su oko 300 evra mesecno+ zivot. Verovatno bi mogao kao student da radish nesto honorarno, ali opet tesko da pokrije covek sve te troskove.