Jump to content
mr.sch

16. SketchCrawl Srbija

Recommended Posts

16th World Wide SketchCrawl - недеља, 4. новембар 2007

SCWBGSER2.gif

досадашњи покушаји на Зони:
05 SC (недеља, 13. новембар 2005)
06 SC (недеља, 11. децембар 2005)
15 SC (субота, 25. август 2007)

(ова порука биће проширивана у складу са даљим развојем догађаја) B)

izvinite ali ja ne kapiram o cemu se ovdi radi (i posle konzumacije posljednjeg i potonjeg linaka), jel je fora da se kao uzme stafelaj i piskara sta paznju privuce prvo ili what? molim objasniti...

edit: skontah, fantastico, ja sam 4, samo vode sa neba valjda biti netje...

(превод за све оне које мрзи да читају на енглеском, или не знају језик, или их занима шта ту пише)

* * *

Идеја Жврљкогмизе* је у глобалном цртаћем маратону: 1 дан бележењa/цртањa света/свега око нас.

Како учествовати у једном светском Скечкроулу?

- Погледајте по форумима (и ДЗ) не би ли сте нашли неког у близини ко би вам можда правио друштво
- Ако никог нисте нашли, направите позив креативцима - као штампани флајер и/или топик на форуму
- Ако вам се нико не одазива, можете и сами да скицирате тог дана (и завршите дан са више цртежа)
- Након свега, поделите на форуму (и ДЗ, рецимо) своје радове и искуства са колегама из целог света

Укратко, форуми су ту да омогуће:

1. Окупљање и организовање креативаца за предстојеће Жврљкогмизе
2. Након тога, дељење/показивање скица и фотографија из целог света
3. Дружење пријатеља широм ове планете који деле страст према цртању

Нема ограничења:

- Свако је слободан да учествује, било цео дан или двадесетак минута.
- Сви су добродошли, од оних најнеискуснијих, све до професионалаца.
- Сви узрасти могу да цртају! Дођите са својом децом, ако воле цртање!

Са времена на време укључујемо се у акције прикупљања средстава у добротворне сврхе. Приликом
тих посебних Скечкроула, позивамо ову цртаћу заједницу, да се организује и узврати добрим свету.

Најбитнија ствар, помозите да се ствар прочује!

Ако ово читате, сигурни смо да имате пријатеље које би ово интересовало у истој мери. Реците им за
Скечкроул! Поделимо ову идеју са остатком планете. Без граница... (Скечкроул организујемо једном
на сваких 2-3 месеца)

Хвала вам на подршци. Цртајте и покажите (се) !
*(слободни превод аутора топика)

* * *

За оне којима треба да се црта шта би ваљало понети, ево идеја - за потребну опрему, а и за "опрему"

carry_2.gif

Временске прилике у Београду за Недељу, 4. Новембар 2007

(мало) облачно и суво
просечна дневна температура 5-8°C
најнижа температура 4°C
највиша температура 12°C
ветар западни брзине 2-5 m/s
влажност ваздуха 86-98%
почетак обданице 07:20
крај обданице 17:23
трајање обданице 10 часова

стратешки Не-План за Не-Дељу:

Пошто смо још далеко од житеља Хонг-Конга, на пример - па не умемо БАШ ОВАКО да се организујемо,
а за сад само Тра-ла-ла (и невидљиви Ђорзгул) изражавају јавно занимање за учешће у жврљуцкању,
било би сјајно да се људи који се (не) познају са Зоне, искомбинују, макар у групицама по двоје, те да
у недељу ураде нешто. И један цртеж је бољи од ниједног. Што се мотива тиче, осим захвалних зграда
увек има интригантних ситуација у којима се налазе, или их стварају... људи. То што у називу стоји да
се догађај дешава у Београду, не би требало да обесхрабри оне који живе ван њега да покрену своје
Жврљкогмизе, и резултате окаче на форумима. Можда поведем неког од фамилије да носи кишобран и
шкљоцка апаратом, па се могу очекивати и фотке овог пута. А можда ни сам не будем био у Београду?

П.С. Како год ова ствар испала на крају, ово неће бити први Скечкроул који (ни) је успео. Срећно! B)

ja idem, ako privolim nekog od drugara povescu, ako hoce neko sa zone ajdi da se dogovorimo gde/kad da se nadjemo?

ps

ako mi momzi posalje torbu sutra ponecu princ krofne & kiflice ;) ... pa ne moze na prazan makSto da se dzvrlja :)

nedelja, stepenishte ispred narodnog muzeja, iza 'repa', na trgu uuuu... 13h. moze?

ja cu morati (ok, hteti :D) da radim vecheras/nocas, tako da ustajanje rano teshko da bi mi ishlo. e sad, naravno ako vama odgovara ranije that's fine, ali ako hocete ovako, u 1, bacite mi pm pa da razmenimo mobilne, ili se samo sutra pojavite tamo.

-t.

meni je u 13h sasvim ok, ako vecina (koja vecina?) hoce ranije moze i tako ... dakle u 13h ispod konjskog repa ... prepoznavanje (nosicemo stafelaj ;) ), imam bradu i delujem zastrasujuce ali ipak suptilno nezno ...

ja sam se cula as nekim zonasima....hladno je i to...ako se ne okupe neki ljudi ajde potrudite se bar nesto da zvrljnete bar sa prozora pa da postiramo..

aj cujemo se posle !

Хвала свима који су се одазвали и били вољни да учествују... надам се и могућем прикачивању радова?

Док уједно састављам Тра-ла-ла-у писмо препоруке (човек предвидео "воду с неба" 40 дана раније, е!)

за главну позицију у ХМЗ БГ, могу тужно да закључим, како прогнозе од свега пар дана унапред не бих

поново укључио у планирање. Шест сати друговања са кишобраном (без капе и рукавица) је довољно.

SC16_BG1.jpg

... киша, мокро, влажно, шљапко локвић, хладно, превише ствари, премало руку, оптималне количине ...

:rolleyes:

SC16_BG2.jpg

'Тичицама изгледа нису нимало сметале ове потопељске временске (не)прилике, било их је на све стране!

Planirao sam da se odazovem pokretu ali sam juce bio zatrpan poslom do guse :( Sledeci put...

Jel neko nazvrljao nesto?

Иако би најрадије тај дан преспавао крај отвореног прозора уз ромињање кишице, не би било у реду

да отворим тему, најавим дан, позовем људе... и ништа не урадим. Мислим, морам то личним примером.

Пошто лева рука држи кишобран и хартију, уз стални опрез, да киша под углом не искваси папир или

објектив ... сва апаратура за акварелинговање морала је да сачека да се вратим, и накнадно обојим.

SCWBG16_01.jpg

Зграде на Канаревом Брду, занимљива ми је арматура, која попут дрвца чека на кишу да га/их залије.

SCWBG16_02.jpg

Бивша киоск-продавница млевене кафе, одмах у близини зграда изнад. Цртано на месту, бојено код куће.

SCWBG16_03.jpg

Комуникационо чвориште на бандери, негде ка "пијаци код Родића" - само стуб не зна за теме разговора.

само је позадина додата у 'Шопу, остало на терену...

SCWBG16_04.jpg

"Мој пас, мој пас, мој пашји, пашји пас... за мене је једини спас." По том пашјем времену спава на сав глас!

на пијаци, стојећки, без дораде

Исто са пијаце Миљаковац, лево оригинал, десно након убојавања у цеесу ... најкоришћенији артикал

SCWBG16_05.jpg

"Шта год да нам се деси, где год се нашли... прилагодићемо се обликом својим

- трошећи тела наша, да сакријемо и заметнемо трагове сопствене пролазности

док не преостане само савршен и непроменљив круг суштине, невидљиве оку."

SCWBG16_07.jpg

ПотПружниПешачкиПролаз код железничке станице Раковица, цртано одмах, бојено накнадно, аналогно

Легендарни Рено Четворка, "ципела", "качкет", "пегла"... скоро исти какав смо имали од '78. Морах га.

SCWBG16_08a.jpg

А онда кад сам већ ту, да му одам почаст какву заслужује (ПСЦС2)... наш је купљен бео, па зацрвенео.

SCWBG16_08b.jpg

"Ренџа" рулззз!!! :P > (хаха, сад нешто чешљах и видим да ладно имају онлајн КЛУБ цокулаша! Лепо.)

@FirestarterVC

Хвала. Јесте, мислим да озонску рупу у нама самима може закрпити само озон. Илити О³

Обећање, Обавеза, Одговорност. А то се мора показати људима на сопственом примеру

SCWBG16_09.jpg

Део једног крана монтираног на дводелном шлеперу откривене конструкције, у Раковици

окретница тројке (трамвај). Цртеж пао одмах, маркери касније, као и дигитална позадина

kao sto predlozi cg nacrtah se u 13h ispred pozorista, medjutim od junaka niko se pojavi ne, kisa poce, a ja odok demolariran drugde negde ... no barem sam 2 u prevozu izskechao, okacit tju kad sken, sken, sken...

@mr.sch

coveche bash si tzar, svaka cast

SCWBG16_10.jpg

Део врло познатог (али не подједнако популарног) блока солитера на Бањици, тик пред мрак

... бојама плакнуто по повратку кући.