Jump to content

Foto vicovi

Abdee
 Share

Recommended Posts

Nesto se mislim drugovi kako da pokrenem ovu nasu komunu iz mrtvila... I dodjoh na ideju o ovoj temi.

Aj' da se dzoramo ovde salama, vicevima, mudrijem izrekama, urbanim legendama i sl. o fotografiji...

Da pocnem:

P: Kako se postaje milioner?

O: Pocnes kao milijarder pa zavolis fotografiju!

P: Koliko je fotografa potrebno da se zameni sijalica?

O: Tri. Jedan je menja dok se duga dvojica svadjaju da li je za fotografisanje sijalica bolji Canon ili Nikon!

:lol:

Zasto je pile preslo ulicu?

Nebojsa Milanovic: Hiljade i hiljade pilica mu je reklo da su aberacije u manje na drugoj strani ulice.

Nidza: Zato sto je Sigma 17-70 bolja na duzem delu.

Guru: Zato je woona!

Rumun: Olympus.

Dr Bouz: 提示,在一个特定的语言,你可以省却

Doomster: Da popravi pravopisnu gresku u grafitu sa druge strane.

Били Геза, Ђо, Абди и думстер на Поповичком језеру. Геза као и сваки други макроманијак дочепао се жаба што пре, ћапио неки пар (велика женка доле, мали мужјак на њој) који се мрчи, узео у руку и хоће да фотографише. Кад Ђо: А шта је ту мушко а шта женско?

Седимо једном у Гусану и причамо, за дивно чудо води се прича о објективима, на ред дошао и канонов кит објектив. Кад Геза: Ја сам китом задовољан већ дуже време...

P: Koliko je fotografa potrebno da se zameni sijalica?

O: Tri. Jedan je menja dok se duga dvojica svadjaju da li je za fotografisanje sijalica bolji Canon ili Nikon!

Ja znam za drugu varijantu:

50

1 da zameni sijalicu i 49 da kaze:

" Ih. pa to sam mogao i ja :))) "

Da ne bih pričao tuđu priču, zamolio bih crnumrlju da ispriča anegdotu iz cvećare sa likom koji je kupio dslr sa promenljivim vrednostima megapixela.

samo da se ne desi da covek dodje na Zonu i procita :D

elem, to je bio jedan od prvih a mozda i prvi kupac 400D.

covek je odnekud cuo da u microstock-u lezi grdna kinta i odlucio je da kupi dSLR.

pritom o fotoaparatima nema pojma. cuo da je za stock potrebna sto veca rezolucija, i oce 10 megapiksela.

kupi on taj aparat, kit objektiv i karticu. pitam ga kakvu rasvetu planira da koristi, on kaze bice dovoljan ovaj blic ugradjen za pocetak :huh:

par dana kasnije zove me i pita me kako da fiksira da sve fotke budu na 10 megapiksela

kazem mu kako to stoji na maksimum osim ako nije sam nesto menjao.

onda kaze sigurno nesto ne valja sa aparatom.

a i inace mu je sumnjiv sto zvecka, mora da je ipak kvar u pitanju.

kazem donesi aparat, donese ga i ispostavi se da zvecka mehanizam ugradjenog blica.

i onda ce on, `ali menja se broj piksela, ipak nesto nije ispravno`

aj da vidimo, on sam u pobednickom zanosu da mi pokaze, pritisne play i ono stvarno

na jednoj fotki pise 4.5, na drugoj 6.3, pa onda 7.1 i sve tako

evo vidis da menja!

Volio bih da imam onu Sonicheros majicu, moze li se dobaviti od nekuT :)?

Zasto je pile preslo ulicu?

Nebojsa Milanovic: Hiljade i hiljade pilica mu je reklo da su aberacije u manje na drugoj strani ulice.

Nidza: Zato sto je Sigma 17-70 bolja na duzem delu.

Guru: Zato je woona!

Rumun: Olympus.

Dr Bouz: 提示,在一个特定的语言,你可以省却

Doomster: Da popravi pravopisnu gresku u grafitu sa druge strane.

Abdee: Da na lupa deranima banove.

Volio bih da imam onu Sonicheros majicu, moze li se dobaviti od nekuT :)?

ova sa fotke je skinuta sa neta, ja imam jednu bolju al je nisam sliko, mislim, isti je fazon, samo na ledjima je fotoaparat i pise "i shoot people"

Najlaksi nacin je da kupis one papire za inkjet koji sluze kao preslikaci. Odstampas sta oces na ink-jetu i prepeglas peglom ;)

@doomster

Joj ono za Gezu sam se setila i zaplakala sam od smeha :lol:

Aj sad nesto i sa moje vise tehnicke.

Imali smo neko snjimanje u studiju gde je nas profesor (ne bih da imenujem) odrzao predavanje od nekih sat vremena... E sad recenica koja ce mi ostati u secanju do kraja zivota je glasila

"...Vidite ovde na ovam displeju imate foto osetljive celije..." pritom drzavsi 300d u ruci

Toliko o tome da i strucni profesori nesto znaju