Jump to content
Sign in to follow this  
sanjicak

Help

Recommended Posts

Da li mi neko moze reci sta sve podrazumeva pripremu za stampu tekstila,tacnije majice? Prijavila sam se na konkurs za posao u jednoj modnoj kuci koja trazi grafickog dizajnera za pripremu stampe,a ja sam dizajner tekstila i odece.Oni za sada nemaju dizajnera,odrade samo dizajn, i posalju u stampariju,a sta bi se ocekivalo od mene da znam?Vlasnica te kuce je videla moje radove i rekla da joj se svidjaju i da treba da se prijavim na taj konkurs.Sad se malo plasim sta ce biti,treba da mi daju zadatke tipa dizajn kese,stampe za majicu.Koliko sam cula sve su konkurisali graficki dizajneri,malo mi je opalo samopouzdanje iako sam kreativna,ali mi znaci to sto mi je vlasnica sama rekla da se prijavim.Kolege odgovorite :D

Prije svega ovu si temu trebala staviti u Massive Issue al kad si vec ovde onda cu ti i odgovoriti ;)

Ako si kreativna kao sto i sama kazes mislim da neces imati problema u ovom poslu.

A sta podrazumeva priprema za stampu ... pa sad to je malo opsirno pitanje al pokusacu ti u kratkim crtama.

Primera radi ako radis pripremu za majicu moras prije svega znati ko ce i kako stampati, znaci da li ce to biti sito stampa, tampon stampa, preslikac ili direktna stampa na majicu, onda koje je boje mjica i slicne stvari.

Pozeljno je da dobro radis u Corelu ili illustratoru.

E sad ako vec imas ideja i kreativnosti stvarno mislim da nece biti problema da to radis.

Nadam se da sam ti kolko tolko pomogao

Pozdrav

Hvala ti Deyo! Ucila sam ja na faksu kako se radi sito stampa u maloj radionici,bas u narednom semestru treba da stampam svoj rad na tekstilni materijal. Mislim i da nije toliko tezak taj posao sto bih radila ako me prime :) jer njima su bas potrebne nove i originalne ideje,da zastite svoj brend.Samo malo tih tehnickih stvari da naucim.

Nema na cemu, dobro je to sto si ucila na faksu pa znas otprilike kako to ide, ali vjeruj mi vecinu tih stvari (tehnickih) naucices u hodu, ali ako bas hoces da se pripremis za taj posao imas dosta tema na ovom forumu po pitanju pripreme za stampu pa sto kazu sjedni i uci ;)

Da da,ucicu.Samo te zadatke sto budem radila na konkursu gledace ta vlasnica koja ima ukusa ali nije bas strucna,pa ce biti zeznuto praviti resenje koje treba da se njoj svidi.A posle cu lako nauciti ako me izaberu kako se taj posao radi,za sve treba praksa ;)