Jump to content
sanjicak

Cena slike?

Recommended Posts

Interesuje me da li neko zna koliko kostaju slike mrtve prirode,radjene temperom? Imam zainteresovanog kupca za sliku koju sam radila,a nemam predstavu koliko da naplatim.Inace to sam radila u cetvrtoj godini Dizajnerske.A kritike profesora su bile odlicne.Ne mogu sad da posaljem sliku da vidite,na njoj su flasa,dve jabuke i jos neke posudice.Format je 50x70.Sta mislite ljudi :)

Steta je sto ne mozes da okacis sliku na DZ, da se vidi rad, jer se na osnovu rada i kvaliteta istog, moze staviti neka okvirna cijena.

Takodje, cijena rada i ovisi o temi koju klijent hoce da ima naslikanu.

Ovako je jako tesko staviti bilo kakvu cijenu napamet bez ikakvog uvida u rad. Bar meni.

I isto tako vazi koliko je klijnet spreman da da za sliku.

Poz!

fina je slika. skolska skroz, ali fina sta da ti kazem... nemoj da preteras sa cenom... ja bih je prodao npr. za cenu kompleta boja, nekih finih akvarela...

bemliga... odes do prodavnice pa pogledas... tj. izaberes, ja sam u francuskoj npr. kupio pakovanje od 12 lukasovih akvarela (moji omiljeni) sa jednom cetkicom od prirodne dlake i sve to upakovano u finu metalnu kutiju da moze da se nosa naokolo za 48 jeura. Doduse sa studentskim popustom je bilo jos neka 3-4 jevra manje...

ovdi kod nas mozes da pogledas na par mesta u gradu, a mozes i da narucis iz inostranstva... kak ti je draze.. bitno je da se odlucis zbog cene :)

ja bih tako uradio... e sad, verovatno ce biti i drugacijih predloga... pa ti vidi..

Ja sam mislila za 2500 dinara da je prodam,a neku sto mi je jos narucio taj isti kupac,pejzaz do 50e. S obzirom da sam ja dizajner a ne slikar,dobro je da zaradim i na tome neku paru :D

Auu ljudi kako vi malo cenite svoj rad.Mislim 2500 din za sliku? Ono, izadjes u grad za vikend,petak subota i potrosis te pare.Bolje pokloni nekoj dragoj osobi sliku nego da je dajes za neku sicu.Slika je bas ok i po meni vredi vise.

E ljudi sad ste me bacili u dilemu :blink: Znam da ne treba pocenjivati svoj rad,zato sam vas i pitala za misljenje.Ja sad otvaram aukciju pa ko da vise? Izvolite! :)

Ahoj sanjicak,

i meni 5o jura zvuči ok ali nemoraš preterivati sa cenom prve slike, očigledno je ona navlakuša za tog lika da kupi još neku, tako da je cena od 2500din na neki način i ulaznica za još koju sliku. Ipak je to tempera i pretpostavljam rađena na tripleksu, hameru...

Možeš u buduće raditi na debljoj lepenci (2-3mm), lesonitu... neje puno skuplje ali je ugođaj drugačiji a i trajnost. Možeš dodavati malo drvofiksa u boje, daje im sjaj, lakše se razmazuje - poput ulja ili jajčane tempere i ima, na kraju efekat ulja. Doduše slično mu dđe i kad gotovu, osušenu sliku premažeš razredjenim drvofiksom. Probaj na nekoj staroj....

Sve to diže cenu, kao kvalitetna oprema, završna obrada.. B)

Slažem se sa predlozima da vidiš pošto su boje i sl. ali i da ih kupiš kad dobiješ lovu i da ne štediš. Kvalitetan materijal jako puno znači!!

I ne zaboravi da se igraš za svoju dušu :)

Pazovan,hvala ti na savetima.U pravu si,radjena je na tripleksu i nisam mnogo ulozila materijala. :) Bas cu probati to sa drvofiksom,a jel mi mozes reci kako da ga razredim? Znam da bi trebalo postici neki efekat sjaja,slika izgleda kvalitetnije.

Ma prosto je, obično se razredi na gustinu jogurta i premaže. Samo PAZI kad kupuješ drvofix da bude transparentan!! Ima i beli al taj te neće usrećiti :blink: