Jump to content
Sign in to follow this  
Djorzgul

15ti sketchcrawl

Recommended Posts

Subota 25. avgust

Hajde da se ovog puta organizujemo, ali STVARNO organizujemo i sretnemo se. Posto sam se onomad jos registrovao na forumu, otvorio sam ''najavnu'' temu za srpski crawl. Ko hoce nek ode (preko linka) tamo, registruje se i zapljune. Oko detalja cemo se dogovarati ovde (mada moze i tamo).

Ideja/predlog je da se nadjemo u jutarnjim casovima i crawlujemo do popodnevnih, i tako skupimo raznolikih crteza, fotografija. Da, npr. pocnemo na kalisu/ili na keju nekom, a onda kad nam se razrade ruke i oci da krenemo u malo ''urbaniji'' crawling.

Ja cu imati bar jedan blok viska, sa finim papirima za akvarele, za prvu pomoc, ak nekome zatreba :)

Za pocetak ovoliko. Ko je zainteresovan, ko ima jos ideja... ovo je pravo mesto za njih B)

sutra posle podne cu sam ici da kroulujem, ako neko bude hteo da se pridruzi nek pozove ili posalje sms na o644o6447o, pa se mozda i sretnemo...

SCBGSR.gif

сад кад набацисмо бенер, ваљда ћемо прво на Зони да пришпендламо оно мало јада :rolleyes: је ли Џорџу?

иначе, треба порадити на удвартајзингу следећи пут, што је ваљда за 2-3 месеца - да се припремамо

овако смо представљали свако по милион суграђана и пет 'иљада зонаша - што је много, много је :unsure:

SCWBG1.jpg

Даћу Зони сат-два форе пре Скечкроула, ред је :). Ово је са Миљаковца (или К.Брда?), нисам сигуран

Месара & роштиљ одмах уз обућара - заличило ми на "Ресторан На Крају Васељене" из Аутостоперског

hajd sutra da organizujemo kacenja ovde i tamo...

ja danas nisam svoje skenirao...

zvrljkogmiz je ooooodlican naziv (a i baner :) )... da napravimo onda blog? sta mislis o tome? pa da vidimo da mozda bude ovaj nas domaci malo cesci, a da bude i treningz za onaj sledeci internacionalni...

inace crtez ti je odlican.... mozda malo vise kao Arturova nesrecna kuca.. ali i dalje odlican...

rispekt za trud'n'rad

SCWBG2.jpg

На раскрсници код Бањице, где се обнавља пола булевара (^недостаје дрво испод којег су радници)

Још да сам имао мало окера и наранџасте, одмах би било јасно ко је и шта је, овако чекамo Ђорзгула

и његове акварелингзе. Иначе је "жврљкогмиза™", ж.род (као акција, путања, забава...) и мислим да

прављење домаћег кроула не би успело у већој мери од светског (можда ако га спонзорише МБ вопи)

И сам видиш да је ово тек трећи позив на СК који се мрднуо макар мало, и то на хеви цим - боље је да

се људи са Зоне (и шире) лагано загревају за следећи +следећи - битно је да смо пробили лед, зар не?

А блог можда и није лоша идеја, па свако од нас је ваљда до сада имао бар једном СК у својој режији

@обојици

Ако нам нешто никад не недостаје, онда је то домаћи хумор. Њега свакако рачунам у облик подршке,

зато стеј тјунд и убудуће. Сироти Артур, стварно су могли код нас да снимају (Калуђерица мејби?) :lol:

SCWBG3.jpg

Трошарина, недалеко од претходног цртања... неодољиво подсећа на сцену са Дивљег Запада, али ни

трговци (кречом) нису по неким особинама толико различити од каубоја (или Индијанаца, какогод :P)

...

SCWBG4.jpg

Скотрљавши се низ Војводе Степе, чуче негде при средини, пар уџерица и мала привреда/занатство

А нешто ме подсетило на сјајан моменат, кад је изговор и спеловање u·ni·sex (yōō'nĭ-sěks') у питању:

Joey: But it is odd how a women's purse looks good on me, a man.

Rachel: Exactly! Unisex!

Joey: Maybe you need sex. I had sex a couple days ago.

Rachel: No! No, Joey! U-N-I-sex.

Joey: Well, I ain't gonna say no to that. :)

Као што рекох Ђорзгуле, шаљивости нам не фали - качи то одма', овде смо сви наши (изванземаљци)

...

SCWBG5.jpg

Да не буде како сам скечкроловао из временске машине, западе ми за око и новија градња, пошто од

људи ни корова ни трага (субота, врућина, Вождовац) а ни гласа. Зато је ту ова напета сцена из игре

ТЕТРИС, за коју не знамо како ће завршити - можда су и диносауруси изгубили баш на овом нивоу? :mellow:

П.С. Ајде Ђ, мојне се фрустрираш, него ома бачи један воденобојац, жверц, нарис... :rolleyes: - дај шта даш

...

SCWBG7.jpg

После страдавања на Аутокоманди (још се размишљам да ли да качим и тај рад, није баш задовољио),

пожурих до Трга, по нешто људи :) - мало од чекача, мало од блејача, (ту и тамо) тек понеки читач...

Супротно очекивању, нису цртане цице, маце, рибице, пчелице, лептирице, пудлице ни остале "ице"

("а био је кул лик, док се није оженио" :rolleyes: тја, сад је још кулишавији, 'ладан ки фришки шприцер B) )

...

SCWBG8.jpg

Иако личи на неки индустријски концепт, ово возило (тачније, пар њих) оперише/шу по Кнезу (улици,

не владару <_< ) чистећи и гланцајући површински слој. На тренутак је и њему затребало чишћење и

гланцање, не би ли наставило свој посао у ЈКПГЧБГД. Атрактивној младој дами, која се нашла окрзнута

линијом око-објекат, није било баш јасно шта је толико атрактивније за цртање, а уз то и не ради? :o

Ајмо Ђорже, нахвалих ти акварелинге свуда, и сад те чекамо к'о озебао Сунце (и овде а богме и тамо)

...

SCWBG9.jpg

Стигох до Калемегдана, али пошто је већ кренуло да се смркава, определио сам се за нешто познато а

везано за реку (на којој се иначе, истовремено у пуном јеку одржавао Карневал бродова), тако да је у

избор ушао мост... Остало је сасвим довољно времена, да се полагано с том скицом дан приведе крају.

... < сад бих могао бракнуру да вратим ове три тачке које ми је љубазно позајмио, беху од користи :)

SCWBG6.jpg

На крају да обзнаним и најгори рад тог дана. Било ми дошло да пробам мало "маснији" третман, али је

то можда загушило цео рад - подсећа на разгледнице са почетка 20. века или неки руски хеви ретуш

фотографије... како год било, нисам срећан. И на осталима видим фалинке, али овај ми не да мира :(

@Leyenda Urbana /español/

Хвала ти на "претераним" речима :) Некада бих се о такав коментар грејао целе зимске сезоне. Сад

ми само грешке искачу пред очи. Најбољи начин да се човек тога реши је - back to work, back to reality!

SCBGSR.gif

мали резиме 15. Светског СкечКроула

(Београд - Србија :: 25. август 2007, субота)

Као што се јасно може видети у архиви Зоне, ово није први покушај да се "домаћи живаљ" приволи на

учешће у једном оваквом (светском) акцијашењу. Свакакви, углавном оправдани разлози, учинили су

да се до сада, код нас СкечКроул није догодио. Годишњи одмори, породице, унапред планирани дани,

одсутност из града послом... или једноставна, разумљива жеља да се викенд проведе у удобном дому,

уз хладна пића, клопу, климу, теве, дивиди, писи...(Homer drooling :) ) и све остале (за)конформштине

Али, уколико имате и мало жеље за бесциљним пешачењем, морени глађу и жеђу, чварени под жарким

зрацима Сунца, где се безмало сваки (богомдани) пролазник, осећа напросто обавезним да вам приђе,

понекад пришуња са леђа, и удели који коментар, глупо питање или урокљиви поглед; ако желите да

ризикујете угазнуће у, рецимо, продукт псећег дигестивног тракта, или посипање мрвицама хлеба које

су претекле после ручка, на неком спрату зграде; ако вас не одвраћа могућност, да се неки учесници

саобраћаја паркирају управо испред вашег циљног објекта, а они који јесу предмет цртања, одвезу у

непознатом правцу или једноставно одшетају, чим повучете прву линију; ако вам не смета превише да

се нажуљате седећи и по сат времена на неудобном бетону, да вам се торбица смочи у бари од климе,

док вас дискретно грицкају најмањи (летећи&пузећи) чланови екосистема, и суграђани обављају неке

очигледно, јако хитне, потребе недалеко од вас, а иза леђа Кинези препричавају историју Београда...

Ако, дакле, кажете громко "да" на све набројане бенефиције - онда добродошли на СкечКроулСрбија!

(да парафразирам US Army: "пропутујте градом, упознајте његове људе & чари, и... - скицирајте их!" B) )

SCWBG0.jpg

користио маркере (PANTONE® TRIA™ by LETRASET Warm Grays 3,5,7,9,11 плус TRIA Illustrator Black)

фломастер Mitshubishi uni-pin Fine Line 0.3 и црну хемијску uni SA-S FINE - A4 папир, разне структуре

Заправо није потребно ништа више од времена и воље. Провео сам просечан радни дан од 8 сати, сам

са собом (Ђорзгула нисам никада упознао, нити видео :unsure: ) од 12-20:00, по некој дијагонали Београда,

од Миљаковца до Саве. Није ми жао. Са једне стране, ту је уживање у самом чину претварања света

који нас окружује, у цртеж на папиру при чему дајемо оно што нас испуњава. Истовремено, откривамо

свет али и себе. То није нова мисао дана. Оно што јесте ново, је та помисао, да у истом тренутку широм

ове планете, десетине, а можда и стотине других људи раде исту ствар, шетају и цртају... како год то

може звучати наивно, осећај је прави и повезујући, надахњујући и сасвим другачији од обичног дана.

Жао ми је само што се није саставила групица од барем 5-6 храбрих Зонаша, који би заједно гмизали,

цртали, разгледали и загледали. Људи нађу времена и за паузе, кафу, пиће и ужину... не журе, али

зато уживају - са себи сличнима из групе, и осталима из целог света. У цртању, сликању... и у животу.

И зато - живели!

SketchCrawls - how to participate

(извод из званичног правилника)

The idea of SC is that of a global drawing marathon: taking a day to journal and draw all that is around you.

- If no one responds to your call, you can still go out on the SketchCrawl day and draw away solo

(you'll actually get more drawing done that way).

- Anyone can participate, be it to draw for 20 minutes or the full day .

@3dM@niak

Хвала. Гледаћу да ти одговорим на ПП, јер ми се чини да би у супротном, тема могла лако да оде у ОТ.

Trg slobode je loshiji, ali su ostali radovi fenomenalni :D gde nauchi tako da crtash?? :lol: izgledaju crtezi kao fotografije, samo zivlje, bolje, lepshe... svaka cast! :)

sad vidim, ovo si sve uradio za 8 sati, plus jos manje dok si ispeshachio po gradu... kako crtash tako brzo & precizno, kao da ne umesh da pogreshish? ja bih prvo omashio proporcije 300%, onda bih izbrljao i onda se iznervirao, pa prepravljao, pa se jos vise iznervirao :D :D

evo ja se posle duge pauze ponizno vracam :)

imao sam veeeeliki peh sa kompjuterom u isto vreme kad i veeeeliki dedlajn tako da sam sve morao da ostavim po strani...

elem, uskoro cu (ali stvarno uskoro :) ) ponovo skenirati crteze i postovati ih kao sto sam obecao...