Jump to content
sanjicak

Dizajn tekstila i odece

Recommended Posts

Za početak postuj neke radove da vidimo. Pa ako se pojavi još ljudi nemaš frke, otvori ćemo podforum. Do tada očekujem radove! :) Pozdrav i dobrodošla na ID.

A ovo su neka od mojih resenja za industrijsku karo tkaninu :) Radjeno je u slobodnom stilu,(slikarski),temperom,pastelom...Ocekujem komentare ;)

post-12170-1187701086.jpg

hm,...taman sam pomislio da ovakve stvari necu naci na ovom forumu,...kad,slucajno naleteh,...Inace,licno se ne bavim ovakvim stvarima vec grafickim dizajnom ali se moja supruga bavi upravo dizajnom tekstila pa ces je verovatno u najskorije vreme primetiti na ovim stranicama cim joj budem rekao da "mozda ima potencijalnog sagovornika" na tu temu,...sto se mene tice,nadam se da cu na ovaj nacin da pomognem da se ova tema malo vise obradi na forumu...

...e sad,...vi sirite dalje...

Veliki pozdrav !

Zdravo,opet ja,...

rekao sam supruzi za ovu temu ali je vec neko vreme zaista zauzeta posto predaje u dve skole,pisanje priprema,..literatura,..bla,bla,..verovatno znas o cemu pricam,...a osim toga se i pati sa internetom posto nam je dial-up ocajan i non stop puca veza pa se ona iznervira i nema strpljenja da bude na netu..zato smo upravo ovih dana u fazi uvodjenja bezicnog...

cim se to dogodi,pretpostavljam da cete biti zajedno na forumu,...ovako je zaista mucenje,...

Veliki pozdrav !

evo i ja sam iz struke,pa cu pokusati da prokomentarisem.

iskreno, cini mi se da ili si zavrsila dizajnersku ili si na visoj tekstilnoj.

nije to nikakva uvreda, da me ne shvatis pogresno, nego se radovi ljudi iz tih skola prepoznaju na kilometar. sto i nije tako lose;)

dobar je kolorit skice i kompoziciono je uskladjena.

samo, postoji jedna caka. svaka skica izgleda super kad je radjena slobodnom rukom,jer tada nemas utisak da je u pitanju buduca tkanina.

probaj da je uradis na tkackom papiru, napravi neki zanjimljivi sklop prepletaja i tek ces tad steci pravi utisak. inace, mislim da je kolorit super. licno preferiram sve od navedenih boja. sve u svemu, samo napred i kaci jos radova!!!!!!

Pogodak!Zavrsila sam dizajnersku,a jos malo cu i Visu tekstilnu :) To je cudo kako se poznaju radovi,jedno vreme su radovi dizajnerskih ucenika bili prepoznatljivi po tome sto su svi prskani cetkicom za zube :blink: Znam za tu caku,da je druga stvar kad se uradi tkacka sema za skicu,radila sam za neku drugu 6 sati tkacku.Treba da se misli na boje prediva koje ce se koristiti,pa zatim na prepletaj,tako da to ispadne totalno druga slika kad se realizuje,ali lici.A i profesori nas uvek opominju da razmisljamo o izvodjenju onoga sto nacrtamo.A sto se tice kolorita,to sam ja!Obozavam boje,bez njih bi bilo jako dosadno :D Evo jos nekih crteza i jedan tkani uzorak!

post-12170-1190886338.jpg

post-12170-1190886365.jpgpost-12170-1190886266.jpg

post-12170-1190886410.jpg

Hm, eto mene interesuje dizajn tekstila i odece. Posto sam upisao fax u Zrenjaninu nadam se da cu moci da pohadjam predavanja za taj smer.

Zna li neko nesto vise o tom smeru (u Zrenjaninu)?

Zna li neko sta radi Institut Callegari (video sam plakat da otvoraju prostorije u NSu ...)

Da li postoji neki drugi kurs za dizajn tekstila u NSu ?

ili mi je bolje da batalim sve te kurseve i prvo naucim da crtam ? :D

Milan

sanjicak, kud obesi ovaj rad sto si radila kod Marine? uhvatila me gorusica kad sam pogledala. ne od tvog rada nego od nje.:)))

nemoj nikada da radis tkacku semu iz cuga, nego malo po malo. ako budes radila odjednom, ostetices vid ozbiljno. mada, mi iz dizajnerske smo mahom coravi.

dragi milane, raspitivala sam se i ja pre izvesnog vremena za taj fax u zrenjaninu. ali sam odmah odustala od te zamisli zato sto imaju po tri predmeta konstrukcije po godini. nesto mi se to nije bas svidelo preterano. ne znam nista vise o tome, na zalost.

a za kurseve dizajna i crtanja, mozda ti je najbolje da pitas nekog od profesora da te uputi na neku od pripremnih skola. sigurna sam da ih ima u ns-u. ja znam ko to radi u beogradu, ali sta ti vredi da ti i kazem kada si ti tamo.

pozz

Milane,mogao bi da pogledas za taj smer u Zrenjaninu na sajtu www.etspupin.edu.yu Pa pitaj studente sta se tamo radi.Ja stvarno ne znam u NS-u sta ima novo,moja drugarica koja je iz NS studira dizajn na Visoj tekstilnoj u BG-u zato sto nije imao taj smer tamo.A ne bi bilo lose da ucis crtanje,to ti je osnova.Srecno i pozz!

Pussinboots,na koju Marinu mislis i koji rad <_< Imala sam dve profesorke Marine,ali pretpostavljam da si i ti zavrsila Dizajnersku cim kazes da smo svi coravi B) Sta si sad provalila po radu,kad te muci gorusica :)

Komentar na spisak predmeta, sta od predavanja da posetim (posto sam upisao taj fax smao drugi smer ...) ?

Samo za 1 i 2 semestar :)

Unapred hvala.

Gledam sta ti je od strucnih predmeta u 1. i 2. semestru,pa bih ti rekla da ides na vlakna,to sam i ja imala,malo su dosadna predavanja,ali to ti treba.Zatim likovni elementi 1 i 2,tehnologija pletenja i predenja.Verujem da su ti likovni elementi slicni teoriji dizajna i forme sto sam ja imala u prvom semestru.Na tvom smeru ima i crtanja i slikanja u drugoj godini,ali mislim da ima i nekih nepotrebnih predmeta,al dobro u prvoj godini na svakom je tako.Evo pogledaj program na mom faksu,pa uporedi i ti.To je sad po bolonjskoj,pa neki predmeti su novi i za mene,ne znam dal cu morati da polazem razliku da bih dobila moderno zvanje stukovnog dizajnera :)

http://www.vtts.edu.yu/dizajn.pdf

Hm, ok, ajde sutra predavanja pocinju a ja jos uvek ne znam kada imam autobuse do Zr aaaaaaaaaaaaaaa, nikada se ranije nisam cimao do skole, valjda cu se navici ...

Pa koliko treba da putujes do tamo?Srecno na predavanjima i dobro slusaj sta pricaju profe,nemoj da spavas ;) A ako te jos nesto zanima o predmetima,zadacima iz dizajna ti slobodno pitaj.pozz

Jao, ma uzas ja otisao na njigova predavanja, a ono devojke koje usopte nisu fashion :D ( a bas sam ih tako zamisljao ...)

Vlakna su dosadna !

otici cu na likovne elemente eventualno, ne znam ni sam sada sam u frci oko mog smera ...

Sta bi sa sub-forumom ?

A kako ti to zamisljas fashion girls? :) Vidis to ti je zanimljiva tema za razgovor,kako se oblace osobe koje se bave modnim dizajnom?

Vlakna jesu dosadna,ne moze se bez puskica na pismenom ispitu.A moguce je i da je sve dosadno jer je to prvi semestar,tek se ulazi u pricu :( Ja sam prezadovoljna svojim smerom na Visoj,bas su zanimljiva i sveobuhvatna predavanja.

Sub-forum hm,ne znam sta ce biti,ako nam se pridruzi jos zainteresovanih ljudi mozda...

Hm, a gde je formula ? :)

@sanjicak

ma da ne znam ni da li cu ici na vlakna ...

mozda odem na predavanja 2. godine tamo cu valjda naci nesto zanimljivije ...

A fashino girls zamisljam hm, pa ...

Nemma pojma, stilovi su razliciti, ali svakako se primeti ako neko obraca paznju na to (sto primecujem samo kod 2-3 od 19 devojaka)...

Aj razmenimo neke linkove ... :)

Ali daj da bude edukativno, imam ja i casopise i sajtove neke sa fotkama poslednjih kolekcija, bla bla, ... ali nikako nesto da nacuim sem sto "vezbam oko" ;)

p.s. iz BGa si ?

http://www.happynovisad.info/moda/ (pohvala, jedan od retkih cesto azuriranih sajtova sa OBAZOVNIM txt-ovima)

http://www.frillr.com/

http://style.com/

http://men.style.com/

http://www.srdjansveljo.com/mambo/index.ph...1&Itemid=43 (ima linkove za homepage-ove nasih dizajnera)

http://www.onestopcool.com/ (galerija scan (skeniranih) ad (reklama))

Ako se setim dopunicu !

btw. takodje pogledajte preporucene linkove na tim sajtovima :)

Ajde neka neko okaci jos interesatnih linkova B)

Zaboravio sam da dodam

www.thefashionspot.com/forums/

najveci forum posvecen modi, mada ne znam da li je registarcija otvorena. ako niste reg. ne mozete videti slike ...