Jump to content

Spasimo Frušku Goru

Geza
 Share

Recommended Posts

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

^STVARNO PLJUSKOVI :(

Sto se ne pomeri za nedelju ili da barem nedelja bude rezervni dan, pa ako se u subotu ujutru probudimo sa kisom, znamo da dolazimo u nedelju?

U nedelju po weather.com moguca magla, ali nema najavljene kise...

Raša planinar nam je ključni čovek a on može u subotu, ali probaćemo da napravimo alternativu u slučaju lošeg vremena. Ma da ne paničimo unapred umeju oni i da omanu. Za sada je subota a u petak pravimo konačni dogovor oko termina do tada će i prognoza biti sigurnija.

MINISTAR ODBIO ŽALBU 30.07.2007.

16:33 - Republičko ministarstvo zaštite životne sredine odbilo je kao neosnovanu žalbu AD "Alas-Rakovac" na rešenje resornog pokrajinskog sekretarijata kojim se zabranjuju radovi na kopu Kišnjeva glava. U rešenju, koje je potpisao ministar Saša Dragin, navodi se da su neosnovani navodi žalbe da je rešenje o zabrani radova na ovom površinskom kopu doneo nenadležni sekretarijat, kao i da je neosnovan navod da je rešenje doneto nakon nepotpuno i netačno utvrdjenog činjeničnog stanja. Protiv ovog rešenja ministra Dragina moguće je pokrenuti žalbu pred Vrhovnim sudom Srbije.

Podsetimo, početkom jula posle obilaska terena, pokrajinska i republička inspekcija utvrdile su da "Alas- Rakovac" nezakonito vadi kamen, pošto nije dobio saglasnost resornog ministarstva za projekat rekultivacije kopa Kišnjeva glava, koji se nalazi na području Nacionalnog parka "Fruška gora".

Nakon zabrane kopanja, sindikat energetike je najavio da će, ukoliko iz Ministarstva ekologije ne stigne odgovor na projekat rekultivacije i ukoliko kop Kišnjeva glava ne posete nadležni republički ministar i pokrajinski sekretar, podneti tužbu protiv ove dve institucije, kao i da će zaposleni do daljnjeg blokirati ulaske u kop. (021)

Izvor Radio 021

db

Деда Боле ме је предухитрио. Хтео сам да препишем текст сличне садржине из данашњег Блица :)

Једна исправка за горњи текст. Плеоназам је рећи Републичко министарство... Једино држава има министарства :)

Деда Боле ме је предухитрио. Хтео сам да препишем текст сличне садржине из данашњег Блица :)

Једна исправка за горњи текст. Плеоназам је рећи Републичко министарство... Једино држава има министарства :)

verovatno je to `ostatak` iz vremena kada je postojala savezna drzava pa je bilo i saveznih i republickih ministarstava

Evo i mene!

Prognoza zu subotu je "onako".Najavljuju pogorsanje...

Ostaje da vidimo sta ce reci sutra, bice precizniji.Ostavljam vama da se dogovorite, da li ce to biti subota ili nedelja.

Posto je pristup zoni naravno slobodan, polazim od toga da neko i od njih cita ove poruke, tako da im necemo reci odakle cemo ih fotografisati :P ,neka ostane da cemo se naci na Zmajevcu,ja cu doci peske, a Vi se izdogovarajte kako vam najvise odgovara.Inace, za one koji nisu iz NS na Zmajevcu se nalazi planinarski dom-kafana, pa je tu moguce popiti pice, ili eventualno sacekati da prodje lose vreme..

Dakle ovako, predlažem da to ostane subota, sastanak na Zmajevcu između 9.00 i 9.30. Verovatnoća padavina za subotu je 30% a za nedelju 60%. Najavljeni su prolazni pljuskovi. Ponesite kabanice a u slučaju pljuska sklonićemo se u planinarski dom i popiti pićence uz druženje. Nemojte da nas malo kiše obeshrabri, uhvatićemo valda 1-2h suvog vremna za fotografisanje. Raša nas vodi na tajno mesto koje samo on zna, totalna ilegala zbog neprijatelja koji nikada ne spava :) . Ne želimo da se konfrontiramo ni sa kim već da fotkamo i da se družimo. Uostalom možda to bude i reklama za Alas ko zna. Ako zaista vrše rekultivaciju nemaju se čega plašiti mi ćemo samo slikati uredne terasaste površine zasađene mladim stablima :rolleyes: .

Slobodno mi se obratite na PP tamo ćemo razmeniti i telefone i razjasniti eventualne organizacione probleme. Trenutno mi je varijanta da sa Deda Boletom budem u kolima. Možemo se sastati i u gradu na nekom parkingu pa zajedno krenuti gore za sve one koji ne znaju put do Zmajevca. Predložite i prijavite se da bismo se lakše organizovali.

PS Hajde gore glave šanse Prleta i Tihog su bile mnogo manje pa su ipak savladali moćnog nemačkog okupatora. Ovo je samo jedna mala siromašna austrijska multinacionalka :P .

PPS Eto moji pradedovi su bili na strani Austrijanaca a ja okretoh ćurak :lol: .

Evo trljam ruke i brojim novce :) .

Odlažemo akciju za drugu nedelju.

I sutra su najavili promenjivo vreme pa da ne forsiramo. Nadam se da će nas sledeće subote biti i više i da će nas vreme poslužiti.

Dogovoriću se sa Rašom i živnućemo ponovo ovu temu.

Sori mobilni mi je isključen, krijem se... :lol: :lol:

PS Možemo se unapred dogovoriti možda vam više odgovara nedelja??? Meni je sve jedno.