Jump to content

Spasimo Frušku Goru

Geza
 Share

Recommended Posts

I pored zabrane koju je donela pokrajinska inspekcija za zaštitu životne sredine, a potvrdila republička inspekcija za zaštiti životne sredine, multinacionalna kompanija Alas nastavlja sa eksploatacijom kamena u rudniku-površinskom kopu Kišnjeva Glava. Ne samo da se eksploatacija nesmetano nastavlja već veoma agresivnom medijskom kampanjom oni najavljuju i eksploataciju na kopu Srebro, kako oni nazivaju sadašnje Ledinačko jezero. Na žalost situacija je prilično loša i izgleda da će raznim pritiscima, legalnim i manje legalnim, uspeti da nabave sve papire. Rukovodstvo Nacionalnog parka, čast izuzecima tj njihovoj čuvarskoj službi, kao i pokrajinske vlasti su prilično nezainteresovani. Alas plasira neistine da se ne radi o eksploataciji kamena već o "REKULTIVACIJI". Da bismo pokazali o kakvoj se to "REKULTIVACIJI" radi, molim Vas da nam se priključite u akciji koju organizujemo u subotu 4.08. 2007. u 9.00h. Sastanak bi bio na Zmajevcu u planinarskom domu, a vodič bi nam bio a ko drugi nego Raša planinar :D. Cilj akcije je da svojim fotogfafijama pokažemo kako će Fruška Gora izgledati nakon REKULTIVACIJE. Veći deo nas ima fotografije predivnog Lediunačkog jezera i na žalost samo te slike se pojavljuju u medijima i ljudi ne stiču utisak o zlu koje se sprema. Raša će nas voditi na vidikovce sa kojih se lepo može slikati mesečeva površina kopa. Dogovorio sam se da to bude kraća tura, za one koji nisu skloni dužem pešačenju, a za one hrabrije :rolleyes: ...

MOLIM VAS DA SE ODAZOVETE U ŠTO VEĆEM BROJU NIJE MINUT DO DVANAEST NEGO MINUT POSLE DVANAEST.

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mene biti nece jerbo ne mogu, ali sam misljenja da svatko tko procita ovaj post, a iz ns-a i okolice je- i ne dodje - treba ga okaciti jajcima u raslje nekog drveta da visi.

ne zaboravite - kad stoku pustis - stoka popase i travu i kupus i zhito.

zakljucak: nije dobro stoku pustiti (mnogo).

Vidimo se!

p.s. Mozda bi bilo ok da zbog ljudi koji nisu iz ns, okupljanje bude nagde u gradu, pa se zajedno uputimo tamo. Ukoliko je to komplikovanije resenje, ondak ovako kako je Geza rekao.

Nema problema kada vidimo koliko nas ide organizovaćemo se i svi koji su van Novog Sada dobiće detaljne instrukcije ili će ih neko dočekati i odvesti do Zmajevca :) . Baš mi je drago što nam se i Zrenjanin pridružio :D .

Da bismo pokazali o kakvoj se to "REKULTIVACIJI" radi, molim Vas da nam se priključite u akciji koju organizujemo u subotu 4.08. 2007. u 9.00h. Sastanak bi bio na Zmajevcu u planinarskom domu,

Ako nesto ne ispadne neplanirano, dolazim sigurno,

imam 2 mesta u autu (3 ako se stisnemo)

(iskreno, ako se stisnete, ja sam napred :))))))))) )

Geza, hoces da probamo da zovemo i televiziju?

da povedemo i neke reportere, da naprave neku emisijicu?

Predlazem da posle fotke stavimo na web i da napucamo dosta tagova za SEO, da moze da se vidi dosta dobro.

Urednici, hajde da pozovemo i ove drugare iz ostalih sekcija, narocito web sekcije, da mi damo fotke, a da oni lepo sloze neki sajt, na kome bi se moglo stalno pratiti kako nase, tako i protivnicke, alaske akcije.

Hajde da rasmislimo o svemu ovom i da se operativno dogovorimo oko plana daljih akcija.

Mi smo dobri fotografi, pa ako su ovi iz web dizajna bar pola dobri kako kazu, napravicemo sajt koji je posecen i za koji ce se cuti.

(sto bi se reklo, hajde malo da radimo pro bono)

pozdrav,

vjedok

Vjedok podržavam ideju o sajtu. Ja se prijavljujem kod tebe u kola jer kako sad stoje stvari oni na koje sam računao a motorizovani su ne mogu da dodju u subotu.

Janus znam za temu Ledinačko jezero ali ovde se radi i o Kišnjevoj Glavi i o Fruškoj Gori pa ima smisla otvoriti novu temu. Uostalom ko je slikao Ledinačko jeyero slikao je jer tamo više pristupa nema :angry: .

Čekamo Rašu planinara da nam se javi na forum :) .

Vjedok podržavam ideju o sajtu. Ja se prijavljujem kod tebe u kola jer kako sad stoje stvari oni na koje sam računao a motorizovani su ne mogu da dodju u subotu.

Janus znam za temu Ledinačko jezero ali ovde se radi i o Kišnjevoj Glavi i o Fruškoj Gori pa ima smisla otvoriti novu temu. Uostalom ko je slikao Ledinačko jeyero slikao je jer tamo više pristupa nema :angry: .

Čekamo Rašu planinara da nam se javi na forum :) .

Dogovor.

Geza, mi se cujemo jos da se dogovorimo.

poslacu ti fon na pp

pozz

Hoćete da kažete da je neko dobio jebénu dozvolu da isuši jezero na Fruškoj gori zarad kamenoloma?

Gde se nalazi to jezero uopšte; imam dosta lunjanja po Fruškoj gori i viđao sam kamione i radnu atmosferu na nekim mestima, ali do jezera nikada nisam stigao.

Da, vidim ovde...

frmaratonstaze.gif

Hoćete da kažete da je neko dobio jebénu dozvolu da isuši jezero na Fruškoj gori zarad kamenoloma?

Gde se nalazi to jezero uopšte; imam dosta lunjanja po Fruškoj gori i viđao sam kamione i radnu atmosferu na nekim mestima, ali do jezera nikada nisam stigao.

Pa u Ledincima :), tacnije Starim Ledincima.

Krenes recimo ka Beocinu kroz Sremsku Kamenicu, i kad naletis na spomenik sa leve strane puta, a spomenik je u obliku krsta, skrenes levo i samo pratis glavni put i nigde ne skreces. A onda posle jedno 5-6 Km pitas mestane i oni ce te uputiti.

CCCCC Stav Nacionalnog parka Fruška Gora tj. njenog rukovodstva nam je i onako poznat. Dok se plate primaju a rukovodstvo baškari o trošku Alasa u Austriji sve jedno je da li je tu površinski kop ili drveće ;) .

Ako je za utehu verovatno bih i ja bio manje revolucionaran da mi posao i egzistencija zavise od ideala za koje se trenutno borim :) .

PS Ponavljam dole kapa čuvarskoj službi Nacionalnog parka koja se jedino direkno konfrontirala sa Alasom. Ne bih poimence pominjao ljude jer na žalost takva je situacija da oni koji pošteno rade svoj posao mogu zbog toga imati neprijatnosti :angry: .

PPS Izvini Dragiša ali ne mogu da odolim, mislim da bi morao da počneš da razmišljaš o tome da kreneš da slikaš kamenje i minerale jer uskoro na Fruškoj Gori i neće biti ničeg drugog za slikanje :lol: .

mislim da bi morao da počneš da razmišljaš o tome da kreneš da slikaš kamenje i minerale jer uskoro na Fruškoj Gori i neće biti ničeg drugog za slikanje :lol: .

Uraaaaa, pa to mi baš i fali u galeriji, minerali i stene. Biće tu i raznih novih pustinjskih vrsta insekata kojih trenutno nema, zatim kojekakvih sukulentnih biljaka, tj. kamenjarki, onda šarke i poskoci. :rolleyes:

Ajd sad lepo priznaj da TI stojiš iza svega ovoga, da je jadna Alas korporacija samo marioneta u tvojim manipulatorskim rukama, koja je naivno poverovala da je ovde reč o rekultivaciji starog kopa, a zapravo je reč o tvojoj ideji da ovde napraviš pustinju, ne bi li lakše, i o trošku firme, slikao kamenje i pustinju ..

:P :lol:

db