Jump to content

CRYSIS ruuuuuuules

IgOOr
 Share

Recommended Posts

Nema sta, igra je bomba, pogotovo za nas 3D frikove :D ...jbt skoro svaki efekat za koji bi trebalo da rodim mechku ili rendam par sati ovde ide u real time...Neke scene izgledaju totalno kao filmske, da na trenutak pomislim da ide pre-renderovana animacija...

Gameplay je FarCry samo tako.Ma sjuper.

Zahtevno je do bola na very high, ali vidi se zbog cega...

Presao sam celu igru na 1024*768 sa very high tweakom na 7900GTO i OC-ovanom veniceu 3000+ sa 2GB ram-a...sa 15ak frejmova u proseku, ali vredelo je :D

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Josh nisad odmakao dalje od tenka, napredujem u igri brzinom baštenskog puža, but that's the way I like it...

Sinoć sam bio kod prijatelja testirali smo Crysis na Samsung chudovishtu od 24" plaćenom 1200e...Malo je reći da je ono nirvana, podešavanje po visini, ugao gledanja skoro 180 a veličina...bioskop... :)

WTF ? 37 incha ? Shta je to ?

Televizori se ne rachunaju... :P

Crysis opisan u najnovijem SK, odlichno ocenjen ali Bioshock ipak stavljen na tron...igrao sam oba i ne provaljujem po kom parametru je to deklarisano...Neka mi objasni neko...

Bioshock sam batalio posle 45min igre jer mi je morbidno-neinventivan, e sad jedino ako se kasnije pojavljuje neki ultra-mega-giga-tera hype... <_<

:) e pa jeste Tv-LCD, ali ima rezoluciju 1330x768....

Sto se tice Bioshock-a i ja sam ga toliko igrao i kao sto kazes bio mi je mnogo morbidan zbog cega sam kliknuo na Start/ Control Panel/ Uninstal Bioshock .

Crysis mi je mnogo bolji.....

e da i ne boli glava, bas je super

• 9 months later...

grafika je super bila (mislim na crysis1) ali ti je trebao mejnfrejm da igras "lepo" (moje lepo je glatko bez imalo trzanja)..

na core2quad sa geforce 8800 gts sa 8 gb rama ishto je tek relativno pristojno..

shta li ce za 2-gi deo da zahtevaju da bi se vrtelo? Nuklearnu elektranu?? :)

e, da, i ja potvrdjujem da na 37'' lcd tv-u igrice izgledaju nekako mnogo bolje i vece : )))

Ovo nije klasicna dvojka vec nesto vise kao Standalone expanzija. Dakle, pokrece ga identican, cak i dosta optimizovan engine. Na netu kaze da su isli na to da u ameriKi 600$-rig moze da tera igru na High. Nesto i ne verujem ali definitivno trebaju lagano slabiji resursi za ovu verziju. Morali su to da ubace i zbog multiplayera jer se tamo previse fizike guralo kroz mrezu pa je bilo problema koliko znam oko racunanja fizike na razlicitim masinama (jednostavno se drugacije proracunavala u zavisnosti od fpsa) tako da su i kao baza za multiplayer dosle te optimizacije.

Inace, terao sam na istoj masini kao i sonic samo sa duplo manje rama i upravo to...na granici podnosljivog, uzasavam se od seckanja igrica..zaista je najlepsa, ali u ovom momentu ipak je otisla dalje od dostupnog hardvera..

A igra kao igra, sta znam, od kad pravim igre i ne stizem da ih igram ali ova mi nije imala nikakav neki catch koji mi nije davao mira....jednostavno je lepa, solidna kulturna, ali mi nije nista preterano preko toga. Hajde, zaista je jedina igra koju sam presao u zadnjih 2 godine, ali opet to je samo zato sto mi je dosla u jedinom momentu dokolice u tih 2 godine, a ne zato sto je najbolja od svih.

PAZNJA SPOLIER:

I totalno sam se razocarao u onaj kretenski svemirski brod koji izadje na kraju...i u nacin na koji ga ubijes (prelako) i u sam dizajn (kada udjes u brod i ono kada si van gravitacije, 100x su bolja i dizajnerska resenja a i sami shaderi koji su korisceni).

ah to njihovo "moze da ga tera" ja ne priznajem..

citam kako je ljudima "super" shto im radi "high"na 20 frejmova..

ej bre.. meni ako ne radi bar na 50 frejmova u sekudni, meni to secka, necu tako : ))

dzaba lepota ako nema fluidnost.. ali to je neka druga tema..

zato sam call of duty 4 obrnuo 5 puta :P

Najvise od svega me interesuje novi arsenal i njegovo modifikovanje jer taj segment igre nevidjeno hvale....

Da li ste nasli neke bas dobre modove za Crysis 1 i ako jeste koje preporuchujete?

@headcutter: hvala za info admine, nego postoji li "special edition" za warhead?

Ja se iskreno nadam da u GameS-u ne zacepe cenu jer ce se u inostranstvu Warhead prodavati za 29$, dakle duplo jeftinije od regularnih igara, posto je ovo ekspanzija.A inace Crysis se tamo moze nabaviti za 600 dindzi.

@ForuMan:

Imas ovde temu gde smo stavljali dosta prilicno zanimljivih linkova iskljucivo vezanih za modove Crysisa :) Inace, Warhead nece imati special edition.

• 2 weeks later...

evo igram warhead veselo vec danima i mogu vam reci da je fenomenalan. Grafika potpuno ista kao u prvom delu ali kao da se "malo" brze pokrece..

no sama igrivost je po meni dosta skocila.. prava akcija, ludilo, razaranje, atmosfera.. thumbs up!!

..

takodje 3d sekvence izmedju akcije su .. fenomenalne.

Jos nisam probao ovu foru u warhead-u ali u prvom delu radi fantasticno i izgleda extra pa da je podelim sa vama:

Za Crysis u trecem licu:

da bi se na F1 dobio 3rdPS , u target shortcuta ukuca se „ -devmode“ a posle da se ukine beli text sa ekrana u konzolu (tilda) ukuca se „r_displayinfo 0“............ako zelite da se vrati beli text „r_displayinfo 1“ ;)

p.s. natural mod za crysis je perverzija....