Jump to content

fizika-ispit-arh-bg

MaRRA
 Share

Recommended Posts

ja znam lika koji vec 2 godine ne moze da da taj ispit, sto jeste specifik, ali 5 do 6 puta je prosek, po meni sa elementarnom logikom mozes da polozis taj ispit, ja ga nisam spremao i dao sam ga iz prvog.

Ali priznajem da je tezak, savet idi u salu gde drzi vezbe Deki Radonjic sa ac-a. njega boli uvo za prepisivanje. cuo sam da je u roku kada sam ja polagao skoro svi iz njegove sale polozili.

ja znam lika koji vec 2 godine ne moze da da taj ispit, sto jeste specifik, ali 5 do 6 puta je prosek, po meni sa elementarnom logikom mozes da polozis taj ispit, ja ga nisam spremao i dao sam ga iz prvog.

Ali priznajem da je tezak, savet idi u salu gde drzi vezbe Deki Radonjic sa ac-a. njega boli uvo za prepisivanje. cuo sam da je u roku kada sam ja polagao skoro svi iz njegove sale polozili.

Bash tako. Ja se secam da sam krenuo da spremam fiziku (kolokvijum), batalio poshto je bilo mnogo vruce :D, otishao na faks i logikom nekom odradio sva pitanja, dobio 6 i milina. Isti sluchaj i za Materijale, s tim shto sam to spremao, ali su mi od 20 pitanja uletela 3 ili 4 iz tih skripti, ostalo sam sve izvlachio negde iz peta i slichno.

Nije toliko tezhak ispit u principu, ako znash da razmishljash...

A i ovo za Dekija je tachno, lik je on, ume da izadje sa kolokvijuma ili ispita po 10ak minuta da popushi cigaru, da mozhe da se prepishe neshto, al samo treba provaliti u kojoj je sali...

Ljudi, nemojte se tripovati za fiziku. Ja sam u aprilu ove godine prvi put izasao iako sam mogao jos proslog aprila. JEDNOM sam procitao sve zive knjige koje postoje za predmet (Performanse i osobine materijala u arhitekturi, Materijali i dopuna od Ane Radivojevic, Grejanje i vetrenje, ozvucavanje i zdravo stanovanje) bez imalo bubanja. Izasao i pored svih prica i dobio 9 iz prve. Tako da...

Ma ook. nisam se ja nishta posebno istripovala :)

Mada su sada promenili ispit tako da je sa vecine ostalo svega par pitanja na zaokruzivanje (ubadanje,zdrava logika i sl) ....sad uglavnom imash blanko pa treba da pishesh definicije,formule i sl

Ali nije ni to nishta teshko (chak je zanimljivo) nego sam htela da se s nekim ispreslishavam poshto je tako lakshe O:)

to Igore, reci im.... tebi je i onako sve jedno, pasces kad god da je ispit :)

e a sem toga, ima jedna dobra taktika...... dodjes mnogo ranije na ispit i zauzmes svoje mesto u svim vezbaonicama sa nekim svojim stvarima..... i onda cekas i vidis gde ce da udje (edit: ne pominjite imena pobogu) ..... i tu uletis i polozis ko iz picke, naravno tako sto ces prepisivati, sto sa svojih pushkica, sto od drugih ljudi.... + sto ce i on da ti kaze ako ga pitas.........

druga opcija je ******, koji je takodje skroz opusten i moze da se prepisuje kol'ko oces..... ovo sve pricam iz licnog iskustva, ja sam dosao sad u januaru i uleteo kod milosa i polozio, dobio 8..... a skoro da nista nisam ucio, tj jesam al mi nista nije znacilo, a prepisivali smo nekontrolisano, gore nego u srednjoj skoli

edit note: ljudi, forum je public...

Edited by Ji 4Tze

to Igore, reci im.... tebi je i onako sve jedno, pasces kad god da je ispit :)

e a sem toga, ima jedna dobra taktika...... dodjes mnogo ranije na ispit i zauzmes svoje mesto u svim vezbaonicama sa nekim svojim stvarima..... i onda cekas i vidis gde ce da udje *********..... i tu uletis i polozis ko iz picke, naravno tako sto ces prepisivati, sto sa svojih pushkica, sto od drugih ljudi.... + sto ce i on da ti kaze ako ga pitas.........

druga opcija je *********** I, koji je takodje skroz opusten i moze da se prepisuje kol'ko oces..... ovo sve pricam iz licnog iskustva, ja sam dosao sad u januaru i uleteo kod milosa i polozio, dobio 8..... a skoro da nista nisam ucio, tj jesam al mi nista nije znacilo, a prepisivali smo nekontrolisano, gore nego u srednjoj skoli

pa to je super - ALI

prvo veliki je cim da zauzimam mesto u svim salama!!! pobice me neki ljdui za mesto (uvek fale mesta na toj fizici...;)

a drugo - pitanja su takva da chitave sale i pored nonshalantnog gledanja u svesku/knjigu ne prodju :(

znachi zavuche ti neki numerichki podatak/logiku zakljuchivanja/opis iz sredine pasusa... a ne glavnu formulu/definiciju/slichno i ne mozesh tek tako da ga nadjesh ...

tako je barem bilo do sada:)

mada me vi pomalo razuveravate da je ovo bauk-ispit

mozda ga i prodjem! :D

Pa lepo reche chovek, dodjesh ranije i zauzmesh mesto. A mozhesh i da kazhesh nekom od tovjih u nekoj drugoj sali da ti chuva mesto, pa u koju kod salu da zapadne asistent, imash mesto.

A i zar nije lakshe da logichki neshto zakljuchish nego da pamtish formulu od 5, 6 chinilaca? Opusti se...