Jump to content

Pomoc...upomoc

Recommended Posts

Radim rodjaku logo cisto da probamo...ovako to izgleda

interactivlogo01me5.jpg

ovo je ono grubo, e ja bi izbacio ovu zadnju polu kocku.... a mozda neko vidi mnogo toga za izbacivanje i ubacivanje.

Interactiv se bavi mrezama i prosledjivanjem interneta kao i razni game serveri u lokalu i bla bla. LAN i Wireless network je u pitanju.

huhh... ovako...

pise iinteractiv - imas jedno "i" vishak.

drop shadow - nikako...

Network System si pokusao na silu da uglavis... slobodno samnji, ne moraju da idu od ivice do ivice...

nadji neki diskretniji font ( http://www.dafont.com ). ja bih recimo izbegao ovaj outline... ovi polukvadrati me ne asociraju na nesto interaktivno ili pak neki mrezni sistem... nastavi dalje, pokusaj jos neki predlog da izbacis pa postuj da vidimo...

poZ

Pošto se radi o rođaku prvo mu predloži da mjenja ime ako firma nije već registirana. Interactiv i varijacije na temu je iskorišteno već bezbroj puta, a i nije toliko idealno za djelatnost.

Ovo "i" ispred logotipa više asocira na "informativ" nego "interactiv" ako razumiješ šta želim da kažem.

Sam pristup formi i bojama bi ti se mogao uklopiti u to "game" jer najviše asocira na automobilske utrke i sl.

Ja sam tu formu zaobljenog kvadrata iza logotipa pročitao kao "a", i mislim da je sasvim nepotrebno.

Sjenu naravno izbaci i nemoj nasilno razvlačiti tipografiju nikad. Za ovakva uklapanja imaš kerning.

Sve u svemu ja bih ti preporučio da probaš s nekim drugim pristupom.

Pozdrav!

nemam inspiraciju sta bi stavio kao simbol da asocira na network ili slicno

Brate, network ti je ogroman pojam. Pocni prvo da naucis malo visi o temi kojoj radis, tako ces znati bolje sta trebas da radis. Skontati ces nacin na koje rade, sta koriste za rad, terminologija, itd. Ne moras duboko da zalazis, ali generalno neko znanje. Za vizuelnu inspiraciju, pocni da kucas "network" i vidi koje te slike izabacuje.. npr:

- Google Images: network

- iStockPhoto:network

- Dreamstime: network

- ...itd.

Imas takodje i sajtove koji samo sadrze logos, kao Logopond, Brands of the World, etc.

Zatim kad imas par ideja, stavi ih na papir, i polako. Ideje ce sama da nadolaze, samo naravno moras prvo da uradis mali research i pocnes da ih razvijas. Ne moras se limitovati ni sta predstavlja samo network, vec gledaj sta drugi rade... i mozda ti neka deseta ideja nadodje od deset drugih vidjenih logos. Kao sto rekoh gore, ako si uradio research generalno za network... potrazi i te druge pojmove, cisto da vidis sta izabacuje.

Anyways, sretno!

:wacko: :blink: :angry:

Hvala u svakom slucaju eoth

Cemo da izmenimo samo da potrefim na pravu nijansu...

Sta treba svetlija ili tamnija narandzasta ili je pun promasaj tj da treba druga boja?

na dobrom si putu,

sto se boja tice, napravi 15 kombinacija, odstampaj pa vidi,

meni je ovo "network system" klimavo, a i smetaju mi ovi gradijenti na loptama, probaj da senku (ako si vec resio da je stavis) napravis iz jedne boje koja je malko tamnija od originalne

:o :o :o a zašto nisi na ovom globusu crvenom tačkicom označio rodni grad vlasnika firme? :lol: mislim da nepotrebno komplikuješ, razmišljaj da će se to (nadajmo se) štampati na vizit-kartama itd... razmišljaj o minimalnoj veličini logotipa, nemoj da se ljudi pitaju da li je to neka korozija zahvatila kuglicu.

Takođe, ja ne bih forsirao drugo "i", odnosno njegovu tačkicu, u riječi interactiv ukoliko nema nekog debelog razloga, neka drugo "i" bude obično. Ne znam zbog čega skretati pažnju na njega.

I pokušaj sa nekim "debljim" fontom, da vidiš kako izgleda.

Uglavnom, neuporedivo je bolje od prve-postavljene ideje, ali nemoj sad da zakičerišeš, imaj mjere...

Sretno!

Ovo je bila moja ideja za jedan moj projekat koji sam mislio pokrenuti pre godinu i po dana:

Eto, prodajem za 20€ ako hoces vector...

Vec sam dobio ideju :P mogu taj vektor da napravim za €0,-*= 30min PScs2 :D

salim se,ali sam imao ideju da spojim te kuglice sa cevima ali mi se ucinilo malo vise komplikovanim a i delovalo bi mi na molekul ili na neke hemijske seme :P

Ne očajavaj, nego radi. Nisi valjda očekivao da si prvi smislio jednu veliku kuglu oko koje lebde male? :rolleyes: dosta toga već postoji, ali (to je neko moje mišljenje i stav) ako si pri izradi krenuo od "praznog papira" - to je tvoje. Uostalom, razlikuju se po broju kuglica, po uglu pod kojim su male kuglice orbitalno raspoređene itd... Nađi neki pogodan font i sređuj taj logo dalje, mislim da si na dobrom putu.

Bilo bi mi drago da i drugi daju svoje mišljenje o ovome, jer i meni se dešavalo da kad sam pri kraju crtanja nekog simbola pomislim: "ovakvo nešto sigurno već postoji"... :huh:

Imate li vi takva razmišljanja?