Jump to content

Photobattle - REZULTATI!

Recommended Posts

Pobednik photobattle-a na temu 'pejzaž' je DuxX!

12.jpg

fotografija broj 12 - 88 poena

DuxX

(Dusko Jovic)

Canon 30D

Čestitam! :)

Evo i ostalih učesnika:

*click za veću sliku*

th_20.jpg

fotografija broj 20 - 51 poen

anactor

(Nemanja Glumac)

Canon 300D

th_4.jpg

fotografija broj 4 - 40 poena

d_j_n

(Dejan Rajsic)

Canon 350D

th_15.jpg

fotografija broj 15 - 31 poen

OgnjenT

(Ognjen Topalovic)

Nikon D70s

th_23.jpg

fotografija broj 23 - 30 poena

20d

(alen popov)

Canon 20D

th_11.jpg

fotografija broj 11 - 27 poena

photo-world

(Bojan Stanic)

Panasonic DMC-Z30

th_17.jpg

fotografija broj 17 - 22 poena

Darkves

(Darko Veselinovic)

Canon 20D

th_3.jpg

fotografija broj 3 - 11 poena

stalex

(Aleksandar Stojanovic)

Nikon D80

th_13.jpg

fotografija broj 13 - 11 poena

Photodjo

(Mladen Mitrinovic)

Nikon D70

th_2.jpg

fotografija broj 2 - 10 poena

supersonic

(Enver Kikic)

Fuji S5500

th_8.jpg

fotografija broj 8 - 9 poena

Expo

(Miro Trivunovic)

Nikon FE

th_14.jpg

fotografija broj 14 - 6 poena

operater 04

(Srecko Lisica)

Canon G5

th_18.jpg

fotografija broj 18 - 6 poena

Bojsha

(Nebojsa Markovic)

Sony F828

th_21.jpg

fotografija broj 21 - 6 poena

Alex

(Aleksandar Pavlovic)

Canon 350D

th_16.jpg

fotografija broj 16 - 5 poena

Genije

(Marko Lazarevic)

Canon 20D

th_10.jpg

fotografija broj 10 - 4 poena

pigeon

(Sasa Golub)

Canon 350D

th_19.jpg

fotografija broj 19 - 2 poena

bamby

(Bojan Zivkovic)

Fuji F30

th_22.jpg

fotografija broj 22 - 1 poen

doomster

(Dejan Miloradov)

Canon 20D

th_1.jpg

fotografija broj 1 - 0 poena

toda76

(Dragan Todorovic)

Nikon D70s

th_5.jpg

fotografija broj 5 - 0 poena

anaboj

(Bojana Pejcic)

Fuji 6500

th_6.jpg

fotografija broj 6 - 0 poena

Shock979

(Benis Arapovic)

Nikon D80

th_7.jpg

fotografija broj 7 - 0 poena

Fotograf u pokusaju

(Rade Cojbasic)

Canon 350D

th_9.jpg

fotografija broj 9 - 0 poena

profifoto

(Dragan Stankovic)

Nikon D70s

@ DuxX - čestitam jos jednom... :)

Hvala svima na učešću.

Pozdrav ;]

Svaka čast, Duxx. Fotka je stvarno vrhunska i zasluženo je pobedila!

Čestitke i ostalim učesnicima.

Pozdrav

P.S. Sad sam tek malopre skontao da sam osvojio drugo mesto kad mi je Jovana javila :lol: :lol: :lol: Ladno nisam uopšte registrovao :lol:

Hvala vam dragi prijatelji na iskrenim čestitkama. Bila mi je čast i zadovoljstvo stati na crtu takvim majstorima.

Inače ovo je bio moj prvi photobattle i verujem da je bilo i početničke sreće. Do sada, obično primetim da je bio photobattle kad počne glasanje! ;)

Inače sad ću iskoristiti priliku da obrazložim zašto sam poslao stariju sliku, najviše zbog toga jer me je moj prijatelj Doomster kritikovao u toku glasanja da nisam pokazao svežu ideju. Čini mi se da sam ranije čitao da fotke koje se šalju na photobattle moraju biti ranije izalagane na Zoni pa sam zato izabrao jednu od starijih jer čemu krijemo imena autora ako ćemo da šaljemo sliku koju su svi videli pre mesec dana? ;)

I sad nešto o slici.

Snimljena je 20 i nekog decembra prošle godine na Sadijevom i mom putešestviju po planini Povlen, a 2 dana posle toga završila je u jednoj lepoj magleno-snežnoj seriji ovde na Zoni. ;) Kada smo krenuli u Valjevu je bilo sunčano sa nekih 19ak stepeni, pravi prolećni dan. Evo kakva nas je promena čekala na samo 20 i kusur kilometara od grada. Totalno nepripremljeni, lagano obučeni gazali smo po snegu od skoro metar vrativši se kući promrzli i mokri do gole kože. Nema veze, isplatilo se obadvojici! :) Kolega Sadi je osvojio nagradu za kolekciju na ovogodišnjoj izložbi u Banatskom Brestovcu upravo sa slikama sa ovog puta. Te slike su takođe prikazane na Zoni. :)

Još jednom hvala svima koji su učestvovali što svojim slikama, što glasovima. Veliki pozdrav.

I ja sam slao stariju fotku - pa šta! Nije imperativ da fotka bude novija, već je ovo organizovano tako da mi (učesnici) budemo podstaknuti da stvaramo nešto novo. I pored svega toga, meni se ova moja fotka sviđa više od bilo koje nove koje sam radio u skorije vreme i želeo sam baš nju da pošaljem.

Dakle, ne vidim neki poseban problem u tome sve dok ne bude pisalo da fotka MORA biti nova.

Pored toga, da smo svi slali samo nove fotke, ne bi bilo fotki zime ili jeseni već bi bila gomila letnjih ili eventualno prolećnih fotki.

Znači, opuštencija...

Chestitke i od mene, mada mi ovaj deo nije sasvim jasan

Čini mi se da sam ranije čitao da fotke koje se šalju na photobattle moraju biti ranije izalagane na Zoni pa sam zato izabrao jednu od starijih jer čemu krijemo imena autora ako ćemo da šaljemo sliku koju su svi videli pre mesec dana? ;)

Inache, ovaj put smo videli vrlo loshe fotke, i velika vecina, po meni i nisu pejzazhi. Zakljuchak je da pejzazh i nije bash lako fotkati kako se chini.

Battle, iz teme u temu , kao da postaje pomalo obesmisljen. Malo je radova, a samim tim i jako malo ljudi glasa. Nemam pojma zashto se to deshava.

Malo je radova, a samim tim i jako malo ljudi glasa. Nemam pojma zashto se to deshava.

Verovatno zato što većina previdi da je battle počeo. Kao što rekoh ovo je moj prvi, a već sam skoro godinu dana na Zoni. Bukvalno sam svaki do sada skontao sa zakašnjenjem ako sam ga uopšte i skontao. Nemam naviku da gledam u lepljive teme već samo u one nove koje pristižu. Sa druge strane i leto čini svoje. Ljudi su sve više napolju ili negde na odmoru umesto da sede pored kompa. Šta znam, pretpostavljam da je ovo.

Verujem da bi bilo dosta više učesnika ako bi se obaveštenje o battle-u okačilo nekako vidnije ali ni sam ne znam kako.

Ne znam šta konkretno nisi shvatio u mom prethodnom postu. Kontao sam da slika koju šaljemo treba da bude već izlagana na Zoni pa sam se zato odlučio da šaljem stariju. Bilo mi bezveze da šaljem neku od novijih koje sam postovao ovde.

Pozdrav i hvala.

Isto, nisam ni video da je battle. Previse tema se otvara svaki dan, mozda bi bilo bolje da ima vise W/NW tema, i onako se slabo komentarisu sliku... Kapiram da bi se komentarisala slika neke gole cice, i naravno, vise bi se o cici diskutovalo nego o samoj fotki...

edit: ja indijanac zaboravih: CESTITAM :)

Čestitam Duxx. Fotka je po meni za klasu iznad svih. Nisam glasao za nju zato što sam očekivao od tebe neku od fotki koju nisam video ovde i nešto iznenađujuće. Mada sam posle skontao da je i Anaktorova viđena, a glasao sam za nju tako da sam tu bio malo nedosledan, ali nenamerno. A da je fotka sveža, to jeste, čak i prohladna.

Čestitam svima koji su poslali radove i

pozdrav,

Hvala ljudi na svim lepim rečima.

@Darkves

Na žalost, u poslednje vreme nemam puno vremena za fotografiju pa teško mogu da ponudim nešto novo. ;) I u slučaju da postujem neku koju do sada nisam slao ovde opet će biti sa mesta koja sam već obrađivao na ovom forumu. Znači, malo drugačiji kadar i sl. Da ne govorim što sve što slikam u zadnje vreme podelim ovde sa vama. :)

Pozdrav.

Честитке мом пријатељу Душку на освојеном првом месту, фотографија је заиста сјајна. Успех је тиме већи што је ово његово прво учешће на такмичењу. Остаје, међутим, једна недоумица. Као што сам га критиковао у току гласања, тако ћу сад покренути опет исти проблем. Није Душко крив због тога :P Досад смо увек слали радове који нису били објављивани на Зони, дакле трудили смо се да шаљемо нове радове, са свежим идејама на задату тему. Уколико је другачије, битка губи смисао. Циљ је стварати креативност. Правило број шест не треба тумачити као правило него као препоруку? Зашто? 6) Potrudite se da stvorite sveža rešenja, tj. da ne šaljete stare radove. Jedan od ciljeva ovih fototakmičenja jeste da podstaknemo vašu kreativnost i napravimo svojevrsnu vežbu u različitim fotografskim temama. Ја сам ову тачку схватио и буквално и озбиљно, трудим се увек да пошаљем НОВО. Ако шаљемо радове који су већ били на Зони, онда се губи анонимност такмичења, губи се смисао такмичења уопште некреативним приступом. Највише мрзим оправдања типа: Нисам имао времена да фотографишем па сам послао стару фотографију :blink: Онда немој ни да учествујеш. Молио бих Јовану да размисли да ова препорука постане правило. Као што смо мењали систем гласања (и то на основу једног захтева), тако можемо и ово променити. Зар није најлепше када добијеш тему, осмислиш шта ћеш урадити и онда то и реализујеш? Е то је такмичење! :)

Cestitke DuxX, jos jedan dokaz da se ono smrzavanje na Povlenu isplatilo. A sto se tice novih fotki, ja upravo sada krecem na poslednji ispit za ovu godinu, a posle toga kolega znas sta nam je ciniti. Kol'ko u subotu sada idemo u Cacak, a posle toga kuda nas put nanese.

Jako mi je krivo sto nisam ucestvovao na ovom battle-u, jer sam toliko cekao nesto ovako, i na kraju zaboravim skorz da posaljem fotke... kreten, kreten, kreten... :angry: :rolleyes:

PS. Kolega zovem te veceras na neku kaficu :)

Može i tako. Ali onda će morati da se ljudima da duži rok za slanje fotki. Mislim, 7 dana je prilično malo za one koji realno nemaju vremena da drže aparat u ruci svaki dan, a takvih je ovde verujem većina. Ako ništa drugo biće dosta više radova u opticaju.

Moje mišljenje.

Pozdrav.

Дуле, није седам дана, има ту доста времена. Провери. Јована је поставила тему 26. маја, а рок за предају радова био је 15. јун. Ако то није довољно... :rolleyes:

Čestitke DuxX, stvarno se izdvaja fotka.

Sećam se i da sam vam zavideo što ste bili na tom smrzavanju kad se okačili takve fotke :)

E sad, ono oko starih i novih radova, za neke teme je teško reći moraju novi radovi, posebno za pejzaže, jer je ovo često vezano za dobar prostor i vremenske uslove, a to je čekanje i meteoroloških uslova i vremna da se ode na izlet/put do željenog mesta.

A to može dovesti do toga da ljudi neće kačiti svoje nabolje fotke jer će ih štedeti za takmičenje.

Ovo se prevazilazi sa godišnjim planom takmičenja, da se ljudi na vreme pripreme.

Samo jedno razmišljanje kojim sam hteo ukazati i na drugu stranu problematike.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...