Jump to content

wip cartoonish head

chovasie
 Share

Recommended Posts

ne znam koliko cu imati vremena da se zezam sa dovrsavanjem ovoga... cisto sam probavao onaj metod sa "izvlacenjem" edgeva... i mnogo mi se svidja!! mnogo lako se dobiju tacni edge loopovi.... mnogo lakse nego kod klasicnog box modelinga.... kosa je obican paint sa atract curves.... i nisam nesto vest sa time... a sa hair jos manje... maya 6 je u pitanju.... nos je los a o uvetu da ne pricam...

poslacu neki wire kada stignem

+ da li neko ima neki link ili tut za spajanje uveta na glavu!! uvo je izgledalo sasvim ok pre nego sto sam pokusao da ga spojim na glavu!! ali kada je doslo do toga i kada sam morao da smanjujem broj vertexa na spoju uveta i glave sve je zabrljalo.....

pa????

nisu ti dobri edge loopovi, nije dobro ispratjen misic na obrazu

oko kod korena nosa je previse ubaceno

resi se tog trougla nasred obraza

trebalo bi da dodas jos jedan loop iznad oka (mislim da je previse flat taj deo)

ako si planirao da zatvara kapke morao bi da dodas jos jedan loop

za spajanje uveta ne znam dal maya ima bridge funkciju u Modo-u radi perfektno :P

i tako.. nadam se da sam bio konstruktivan :unsure:

p

Nikola

ima bridge script i radi savrseno :P

no pustimo te price... bridge spaja dobro samo 2 poligona koji imaju isti broj vertexa!! meni ne polazi za rukom da napravim takvo uvo da poligon koji spajam sa glavom ima isti broj vertexa kao i uvo... sto je od prilike 10ak

ali experimentisacu sa time malo vise.... pa cu se snaci!

taj trougao... samo jedan cut od njega do kraja vrata i sve su cetvorouglovi... bar ovako sa slike mi se cini...

mada nije ni bitno jer nisam planirao ovo da animiram...

poz!

joooooj ljudi ako mi je necaga dosta po nasim forumima to su prepirke max - maya - light ........ ako si majstor i u miraiu ces da napravis ludilo.... gledao sam tutse... instalirao i nije mi nsta bilo jasno!!! a modo moram da priznam da nisam video nigde osim par radova na ovom forumu!! i pusti te price... najbolje je znati sve!!! i kada ti uleti neki posao da zaradis nesto od 3d-a u sirotoj YU najbolje je da znas u kom programu ces to najlakse da odradis....

i nadam se da je ovo kraj price na tu temu za sva vremena!!!

ne bitan je software!!! bitno je kako radis i sta tebi odgovara kao pojedincu!!!

kraj.......

joooooj ljudi ako mi je necaga dosta po nasim forumima to su prepirke max - maya - light ........ ako si majstor i u miraiu ces da napravis ludilo.... gledao sam tutse... instalirao i nije mi nsta bilo jasno!!! a modo moram da priznam da nisam video nigde osim par radova na ovom forumu!! i pusti te price... najbolje je znati sve!!! i kada ti uleti neki posao da zaradis nesto od 3d-a u sirotoj YU najbolje je  da znas u kom programu ces to najlakse da odradis.... 

i nadam se da je ovo kraj price na tu temu za sva vremena!!!

ne bitan je software!!! bitno je kako radis i sta tebi odgovara kao pojedincu!!!

kraj.......

av-80.gif

no pustimo te price... bridge spaja dobro samo 2 poligona koji imaju isti broj vertexa!! meni ne polazi za rukom da napravim takvo uvo da poligon koji spajam sa glavom ima isti broj vertexa kao i uvo...

ukoliko je skripta/app na taj nacin ogranicena (da trazi isti broj vertexa na oba poligona za bridge), ja koristim 'foru' da 'manjem' poligonu dodam tih par vertexa koji su mu potrebni, pa onda sredim geometriju da ima taj 'edge flow' kako valja.

"" ja samo chujem skripta / plug-in ... a ja jadan nemam nista od toga prepusten sam totalno sam sebi ... smrc ) ""

imas brate na netu mel skriptova i plugova za maya koliko hoces! a za poligon ti treba samo CPS * bez njega ne razmatraj poly modeling u maya * zatim MJ poly tools i naravno poly bridge.... i ne znam sta jos moze da se izmisli a da ti stvarno koristi... bar sto se tice poly modelinga!

pa poskidaj to sa neta... ukupno ti je 2mb najvise sve to kada se sabere!

poz!

a za poligon ti treba samo CPS * bez njega ne razmatraj poly modeling u maya *
nonsense. konstatacija da se nishta ne moze uraditi bez cps-a je... :blink: stvar je do lichnih afiniteta i umeca, ne budi iskljuchiv.

at the end... ne razmatraj bilo kakav modeling u bilo kojem programu bez smisla za formu. :rolleyes: