Jump to content

Omiljeni domaći brand

Recommended Posts

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 5 months later...
Malo offtopic ali mislim da je bitno, pitanje za Viktora u vezi Fresh & Co-a.

Šta se dogodilo sa firmom, nekoliko prijatelja koji drže restorane / lokale kažu da su prestali da nabavljaju Next, da je firma u krizi i da u poslednjih 6 meseci nisu isplaćivali zarade zaposlenima (čuo sam od još nekoliko prijatelja). Šta se dešava ako znaš, ili si ti samo radio na kampanji?

Mislim da je važno iako je malo offtopic, ipak je Fresh & Co poznata kompanija, a Next rasprostranjen proizvod, i nekim i omiljeni brand.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...4&nav_id=191451

Ne znam da li znate al' vegeta je postoji nigde u inostranstvu. Doduse, Vegeta je slovenacka, ali je nastala po uzoru na domaci recept. Moja baka pravi suseno povrce i svasta jos za supu.

Bonzita je, mislim, nasa.

A ja sam i za domace kolace, al' znate ono: domaca bonzita, domace Rafaelo kuglice, domaca jaffa, itd.

Za rakiju i ajvar, ne znam kako su mogli da se prvo sete slovenci kad je ajvar provereno iz juznih krajeva, a sljivovice tesko da su se oni setili...

Elem, tu je jos i dzem od sipaka, SOK OD ZOVE :D

Politikin zabavnik od novina.

Pozdrav.

vegeta je rvacka, podravka (koprivnica) je radi i dan danas, i izvozi u par zemalja..a ako putuješ van kod rodbine, nesmiješ se pojavit bez po kile makar. služi i ko valuta. i imaš i kopija za kupit, mafija plagira omot i puni biločim, lol.

a vako, srpski brendovi koji su sigurno ostali u kolektivnom sječanju (pozitivnom, dakle yugo je off, unatoč prepoznatljivosti):

the SMOKI ; ništa, ali ništa, bilo hr ili uvozno mu nije ravno. meni prva fakin asocijacija, prva stvar koju bi kupio po dolasku. :P ne razumijem kako vam je pol mjeseca živio ovaj tread a da se niko ne sjeti :

Jaffa. ok, licenca, ali isto mislim da je zapamčena kao SR proizvod.

bambi, svakako, ali mogao bi podnjet remake

Рубинов вињак & jelen pivo dito

kajmak & rakija, svakako zaslužuju neki brend/regionalnu zaštitu porijekla

E, nemojte da zaboravite i BAKIN KOLAC (...mekan kao dekin...)-jos se secam te reklame...... (sad zvucim kao da imam sto god.....)

a da i KISELI KUPUS koliko god da sam proputovala svet nigde ga nisam nasla...

inace,moj prijatelj koji zivi u kanadi...odlucio je da ga tamo ukiseli...na kraju su mu dosli panduri da ga hapse i pretraze celu kucu jer su mislili da se usmrdeo neki les,da je nekoga ubio i stavio u bure! na kraju je morao samo da plati kaznu zbog sirenja "vojnih otrova"....

cudni ti kanadjani ne znaju sta je SARMA....a da ne pricam o Italijanima koji kada sam im servirala odvijali su kupus i vadili i jeli meso.....mislim!!!!!

jedva sam im objasnila da se jede sve zajedno....

pozzzzzzzzzzzzzzzzzdrav!!!!!!

P.S

Agfa- za izradu fotki......pa bez njih ne bih mogla da zivim....

• 10 months later...

Ah da....

neki pišu...da, sećam se - ovog ili onog za brendove koji još postoje u srbiji...

blago njima ! Setih se vica :

Kako pametni Srbin zove glupog ?

- pa, preko telefona iz inostranstva.... :D

Elem moji omiljeni su :

Bonžita, Jelen Pivo, Galeb čokolada, Kesten i Kokos čokoladice (Pionir), YUGO,

NeXt sokovi, Plazma, Pettit Buere....

i još 300 kom....cca, znači - sve mi je naše uglavnom OK.

Da li se neko "seća" naših (exYU) računara tj. naziva ?

Oric nova64 :huh:

Ah da....

neki pišu...da, sećam se - ovog ili onog za brendove koji još postoje u srbiji...

blago njima ! Setih se vica :

Kako pametni Srbin zove glupog ?

- pa, preko telefona iz inostranstva.... :D

Elem moji omiljeni su :

Bonžita, Jelen Pivo, Galeb čokolada, Kesten i Kokos čokoladice (Pionir), YUGO,

NeXt sokovi, Plazma, Pettit Buere....

i još 300 kom....cca, znači - sve mi je naše uglavnom OK.

Da li se neko "seća" naših (exYU) računara tj. naziva ?

Oric nova64 :huh:

ja se ne secam nasih ex racunara... kakvi su bili nazivi, zvuci zanimljivo, interesuje me...pliz napisi...

poz...

galaksija (u boji) i TRS80 (crno bela)

"TRS-80 je "stanovao" u Radio klubu "Nikola Tesla" (YU1AHI) na Crvenom krstu. Kao što mu i ime govori, Radio klub je pre svega bio organizacija radioamatera, ali je tokom 1979. godine Zoran Vasiljević uspeo da obezbedi finansiranje od strane slovenačke Iskre-Delte i da kupi (bilo je veselo kada ga je trebalo uvoziti, pošto niko na carini nije ni čuo za računare) TRS-80. U početku je imao 4 KB RAM-a, ali je veoma brzo proširen na fantastičnih 16 KB, a neki stari teleprinter je promovisan u štampač. Ukratko, TRS se "uselio" u jednu podrumsku prostoriju Radio kluba, a oko njega se okupilo puno entuzijasta, mahom mlađih generacija; mislim da je to bilo prvo amatersko okupljanje korisnika računara u Srbiji, a kroz ovu kompjutersku sekciju i ruke Zorana Vasiljevića prošli su mnogi koji su se kasnije istakli i na profesionalnoj sceni..."

http://user.sezampro.yu/~dejanr/galaks.htm

250px-JaffaCake.jpg

Jaffa keks, Crvenka :)

c128_p884m.jpg

Starkov Smoki,masniji od onih napolju :P :D

Jogurt, Mlekara subotica.

E sad nije domace al sam se przila na Ledene kocke Krash

Na blic sam bila videla ambalazu posle 10 godina i odmah sam se nesvesna slike setila ukusa mmm

:D