Jump to content

Koji noviji film gledati?

ducka
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam teo, al' da se deca ne ljute :mrgreen:

Tja... pogledao sam ovlas #banbinkin linak... Jos jedan od raspevanih "zurnalista".

Bese nekad jedan "Kriticar & Teoreticar", veoma cenjen, cesto citiran, objavljivao je samo na ponajboljim mestima.

Izboksovao je sebi pravo da mu se kritika svodi na

$ranje ili Gledaj ovo marvo, jerbo ja tako kazem :P

I to je to... ponekad bi se raspisao, no to su bila pametna pisanija ne obavezno u vezi sa filmom, ali sama kritika - misljenje je bilo sazeto u jednoj recenici. Ali to je bio ON i to su bila neka druga vremena. Sada svaki kokun koga je ucitelj'ca povalila glede pismenog rada " Prolece je doslo u moj grad" postaje Internjet zurnalista. A da ne bi ispao glup, gleda da pise sto duze, a posto nema mojo prepisuje sa drugih sajtova a........ a....

U nekom idealnom svetu negde ispod naslova & podnaslova svakog prikaza filma, knjige, igre, stripa bi isao spisak od recimo 5 omilenih i 5 neomiljenih stvari autora. Takodje i komentar u Jednoj recenici zasto smatra da je napr. "Bilo jednom u Ameriki" dobar film. Tako da citaoc zna sa kim ima posla. Svi smo razliciti, neko voli ovo neko moli Yoko Ono :)

Pa ako vidim da autor voli Kirgistanske psiho - socijalne drame sigurno necu citati njegov prikaz nekog SF&F filma, ili cu ga uzeti sa VEEELIKOM rezervom

Glupo i neprofesionalno je da neko ko ne podnosi SF&F ocenjuje film koji pripada tom zanru... Jednako bi bilo glupo da ja ocenjujem neko dramiliste ( sem u svrhe poprckavanja )... jednostavno smatram takva ne-djela, besmislenim, nepotrebnim i jeftinim trikom. Doduse, moze neko da kritikuje i ono sto ne voli... ali realno validno je samo pozitivno misljenje.

Kad vec krece iz minusa, ako da dobru kritiku to znaci da u krajnjem slucaju taj film zasluzuje razmatranje.

U realnom zivotu se oslanjamo na poznavanje licnosti sa kojom komunjiciramo. Neko koga poznajes 10+ godina moze u jednoj reci da ti da dovoljno podataka, dovoljan je i izraz lica ponekad.

Na Zoni se oslanjam na ..... redovne posetioce, koji su dali svoje misljenje o nekim filmovima, pa sam ja stekao misljenje o njima, sto mi pomaze da rastumacim njihovo misljenje i tako sam steknem misljenje o ...... :D

Čekam da ga odgleda alekba, pa ako se njemu ne sviđa znači da je dobar.

Bas tako..... za banbinku znamo... dovoljno da se proseta dupence il' da sevne sikic... i odma pada ★★★★★ :P

eto tako, vikend se blizi relax :)

https://i.imgur.com/XSvfSba.jpg

https://i.imgur.com/olH6XG6.jpg

PS: TL;DR

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
... ali zato, evo nešto sa malo više slika ,)

220px-Busterscruggsposter.jpg

Počeo gledanje spreman da ugasim na prvi znak nelagode zbog komentara na koje sam nailazio pre gledanja ali... odgledah ceo. Tako da sve to što kažu, o ovome filmu - to nije istina.

https://www.imdb.com/title/tt6412452/

The Ballad of Buster Scruggs

Gledo jedan moj drugar.... kaze... neke price dobre aneke ne-dobre... onako.

S' obzirom kako je to tezak covek, moze se shvatiti kao preporuka, na neki nacin.

"The Ballad of Buster Scruggs"

Meni je dobar. Treba pogledati.

Odgledao sam prve tri priče. (Da se ne predoziram.)

Treća je remek-delo.

Nenadjebivi portret

u 15-ak minuta. Nije se promenio ni za jotu. Od postanka pa do danas.

Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju ako ista mrzim to su ovsakvi filmovi koji pokusavaju da me nahrane sa SJW propagandon,dok je scenario pun rupa i nikuda ne ide,nema razvitak likova,te se nisam ni mogao povezati sa bilo kojim likom...Sve u svcemu gomila govana ni zbog cega

The House that Jack built Ovaj film treba pogledati,meni se svideo Matt Dilon je sasvim odlicno odigrao ulogu,ma svako je odlicno odigrao svoju ulogu :) :) :)

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

011404b2c6f32161f5e8014222360e1b.jpg

Čudi me da ga niko nije spomenuo do sada a stvarno je odlično uradjen. Mene priča nije nešto oduševila (nisam je ni upamtio x) ali sam zato nekoliko scena pregledao frejm po frejm.

Nego, ta zelena knjižica...

Iako ne mogu da se identifikujem sa fabulom i "ciljnom publikom", prilično kapiram komentare na koje sam nailazio. Srećom pa su minule ekranizacije dogadjaja iz okruženja tokom 90ih godina jer pretpostavljam da sa sličnim manjkom naklonosti i ti pomenuti komentatori posmatraju Knjižicu i slične filmove.

Da ne kvarim ugodjaj, ali moram da spomenem kako upošte ne kapiram zašto je u naslovu filma. Osim toga, Vigo (ako ne pije kao smuk ili kao svaki glumac sposoban za ovakve transformacije - mora da ima neke druge probleme ,) a sve ostalo što mi je bilo zanimljivo sam našao na netu a ne u filmu. Npr. režiser je radio i Tupana i glupana?!

• 2 weeks later...
011404b2c6f32161f5e8014222360e1b.jpg

Čudi me da ga niko nije spomenuo do sada a stvarno je odlično uradjen. Mene priča nije nešto oduševila (nisam je ni upamtio x) ali sam zato nekoliko scena pregledao frejm po frejm.

Nego, ta zelena knjižica...

Iako ne mogu da se identifikujem sa fabulom i "ciljnom publikom", prilično kapiram komentare na koje sam nailazio. Srećom pa su minule ekranizacije dogadjaja iz okruženja tokom 90ih godina jer pretpostavljam da sa sličnim manjkom naklonosti i ti pomenuti komentatori posmatraju Knjižicu i slične filmove.

Da ne kvarim ugodjaj, ali moram da spomenem kako upošte ne kapiram zašto je u naslovu filma. Osim toga, Vigo (ako ne pije kao smuk ili kao svaki glumac sposoban za ovakve transformacije - mora da ima neke druge probleme ,) a sve ostalo što mi je bilo zanimljivo sam našao na netu a ne u filmu. Npr. režiser je radio i Tupana i glupana?!

JUa sam ranije jos gledao ovaj Spidermen Homecoming i meni je dosta...Mozda je ovaj dobar ali vise od jednog spajdermena u jednom filmu mi je previse...Da li je Holivud danas sposoban da napravim film koji nema veze sa Marvelom ili sa bilo kojom politickom propagandom?...