Jump to content

Koji noviji film gledati?

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 4 weeks later...
http://www.imdb.com/title/tt4520364/?ref_=tt_rec_tti

Morgan...

Nisam gledao film, a verovatno i necu..... ono sto je meni bilo zanimljivo je da je trejler ( ili vise njih ) napravio kompjutor.

Sa obzirom na tematiku filma to je pomalo..... zabavno. Pogledajte trejlere, ima i mini dokumetarac o tome kako, zasto & protiv koga :)

Si-Fi glupost, da ne detaljjism da ne bude spoiler, ali sam na 2/3 filma fino zaspao

pogledah sinoc racunovodju.

dobro, umesto 2 sata moglo je to i komotnih sat i po; nije veliko platno u pitanju nego fotelja i komp, pa mozda i nisam bio dovoljno strpljiv, ali utisak je kad dodjoh do kraja da je od, recimo, 30 minuta pre njega, mislim na kraj, mogao tek tada da pocne i da bude vrhunska filmcina. kasting, manje vise.....umesto BAfleka bi svakako bolje legao i neki manje afirmisan, da ne govorim o nekom dobrom glumcu.

Jah, odgledo sam i ja racunovodju....

Skoro pa dobar film, ono sto mi kvari zadovoljstvo je cinjenica da mi prica, likovi, atmosfera opasno lici na jednog pisca, tako da sve imam utisak da bi knjiga bila mnogo bolja. Predvidljivost radnje pripisujem tome kao i predjenoj kilometrazi :lol:

Nije dva sahata toliko puno, vise je rec o trapavoj reziji.

PS. Glede Ghost in the Shell..... nema sumnje da ce 'muricanci da naprave ljimunadu <_< ono sto me u startu kopka je kako su uradili Batuove ocinje dodatke.... ono prosto izgleda nakazno, video sam krupne planove... stvarno sa koje su planete ti likovi? Druga stvar je flizura Majora..... Ono mi vise lici na nesto da se Scarlet zakacila sa frizerom pa joj se on nahe...... Ma daj.... nije me mrzelo, nasao sam odlican kosplay i stavio na glavu Scarlet kosu koja je radjena po originalu. Leglo bre ko dupe na nosu. Pa sad ako su pametovali oko takvih elementarnih stvari ko zna cega ce sve tu da bude.

Normalno, filmovi se ne prave za citaoce knjiga, stripova.... neg' za siroke narodne mase, pucinu prostu.

Uvek sam se pitao kao neko ko nije upoznat sa originalom reaguje na "autorske inovancije".

Ovi ostali, zaboli ih, doduse masa ljudi zna Da je Betmen zadnji preziveli sa planete Arakis, da su Supermenu roditelje ubili u ... ma ubili :P i stvarno ih zabole o cemu se tu stvarno radi.

Ljubitelji obicno ispizde zbog takvih stvari iz momenta, pa propuste i ono dobro u filmu ako ga ima...

E pa, odgledao sam Warcraft ( iz higijenskih razloga nema IMBD linka ), o samoj igri znam nesto malo, nikad me nije privlacila, film sam pogledao ponajvise zbog fantasy okruzenja.

Takodje mi se cini da su bas gadno unakazili radnju original igre, no tome ne mogu da sudim za mene je film samo Dresina neopevana, oni koji su igrali Warcraft.. odrasli uz njega verovatno imaju mnogo gore misljenje. Steta mogao je to da bude pristojan 20 Oktobar film ^_^

Vidis, ja nisam igrao Warcraft i znam samo da je bila najpopularnija igra svojevremeno...ali mi je film dobar do odlican. Verovatno zato sto sam ocekivao zesci shit, prijatno sam se iznenadio.

Ja pregledah Hell or highwater pre par nedelja - verovatno najbolji iz 2016 do sada. Neko vece sam gledao Sully. Slozio bih se sa prijateljem koji rece da Klintara ima dosta boljih filmova. Ovaj nije niposto los, ali kad te neko razmazi sa dobrim filmovima onda ocekujes isti standard.

Ljubitelji obicno ispizde zbog takvih stvari iz momenta, pa propuste i ono dobro u filmu ako ga ima...

Tacno. Sto pre prihvatis cinjenicu da se holividski filmovi ne prave zbog ljubitelja nego zbog para, to ce ti biti lakse.

Apropo warcrafta - jedan od onih filmove koje sam pogledao i posle nekoliko dana zaboravio sta sam gledao.

Ha, ha... misljenja su tako razlicita... valjda tako i treba, bilo bi glupo da svi mislimo isto :P

Popricao sam sa par drugara o filmu, vecinom su to 2D likovi, crtaci.... nazalost ni oni nisu igrali Warcraft ( vecina ne zna ni cemu sluzi dzojstik ), tako da ne znam koliko su "intervenisali" na sadrzaju, mozda neko ko je igrao kaze rec -dve o tome.

Da ispunimo formu... Spectral

http://www.imdb.com/title/tt2106651/

Nekako mi taj film ostavlja utisak onoga sto smo nekad zvali TV filmom.... ima duzinu bioskopskog ali nekako se vidi da je pravljen za TV a ne za bioskop. Ocigledno je da je film povukao mnogo toga iz video igara, pocevsi od Rezident Evila pa nadalje... u par momenata prstici sami potraze Dzojsped ^_^

Pa, ako bas nemate sta pametnije da radite, volite SF ( i video igre ), udobno ste se zavalili sa grickalicama i picencem, mozete da okusate srecu, ah i smanjite brain usage na 30-40%, lakse cete ga odgledati.

Spectral je tipican niskobudzetni SF i ako se posmatra kao takav, uopste nije los ili da budem precizniji - gledljiv je.

@vili - definitivno tacno da sam zaboravio o cemu je film - ali ne menja cinjenicu da je bilo prijatno gledati ga (za razliku od ocekivanja da cu da se verovatno smorim).

Of kors. Ni ja nisam rekao da mi se nije svideo ili da sam se smorio, ili nesto slicno... odgledao sam ga... i zaboravio ;)

Sto se tice sadrzaja(lore) na Warcraft filmu, intervenisali su dosta, nazalost to nije nista novo za Blizzard jos od poslednjih WoW ekspanzija.. Film je ok, mada i ja imam utisak: pogledah i zaboravih. Mozda ce utisak biti drugaciji kada izbace jos filmova pa prica iz filmova bude kompletna celina. Ne mogu da se otmem utisku da bi mozda serija bila bolji format.

Takodje bas zbog WoW-a i marifetluka u prici iz njega, ja bih pre odabrao Diablo lore za temu filma nego WoW, ali kaj da se radi. Diablo lore je prilicno apstraktniji, tj, nema toliko dogadjaja i zapleta, preovladjujuca tema u svemu je borba izmedju dobra i zla, mislim da bi takav lore dao preko potrebne slobode za radnju nekog filma.

ova stara, godina je bila idi mi dodji mi glede filmova, ova naredna obecava cirkus....

eto, nisu mogli da izdrze nego su se fatili i blejdranera

http://www.imdb.com/title/tt1856101/

koga ne mrzi neka pogleda

podosta nastavaka, reciklaze... na spisku nisam video Ready Player One, trebalo bi i on da bude spreman za iducu godinu valjda.

Ko zna mozda im se omakne i neki gledljiv film, mozda.

da, ali, zar ne bi trebalo da oni (muvi prodakšn) prednjače u svemu, kao što su radili startrekeri, da bismo izbegli recikliranje startapova koje nađu širom neta.

Nema kanda više pogleda u daleku budućnost. Sve se svodi na krajnji nedogled od 10 godina, limitiranih za 3 nastavka i to je to.

Inventivnost je nestala, podilazi se trenutnom i doviđenjce.

Kahm

• 1 month later...

Odgledah sinoć, sa sinom, "Arrival"

Prijatno me iznenadio, u smislu da je jedan od retkih Sci-Fi filmova (u poslednjih nekoliko godina) sa ozbiljnijim pristupom temi "prvog kontakta" i sa sasvim pristojno izbalanisiranom upotrebom CGI efekata.

Radnja i priča sasvim dovoljno "zakomplikovane" i moram priznati da je moj sin (14 god.), pre mene, već negde posle pola filma, pretpostavio i teoretski mi objasnio rešenje zapleta , što se ispostavilo tačno na kraju :). (sve to na osnovu nekog "ćaknutog" stripa i video igrice - "Undertale", koje odavno prati :unsure: :blink: , a žena i ja nikako da provalimo kakve to "spooky" video klipove na youtube gleda i komentariše naše dete i o čemu se tu konkretno radi.) :) :)

^^

Sve ima da se pregleda (ako si na budzetu)...ja cu verovatno poceti ovaj vikend da sagledavam 1 do 2 dnevno. Ima li ko preporuke odakle poceti ? Arrival sam odgledao ali iz 3 puta jer sam zaspao 3 veceri za redom tako da nemam kompletan dojam, ne mogu da kazem dal' smrdi il' mirise.

Arrival

Volim ovakve filmove. Odgledao sam ga u cugu.

P.S. Najviše me se dojmio Colonel Weber.

Moja ocena 7.0.

Fences

Iskreno, na neviđeno, najviše sam očekivao od ovog filma. Zbog Denzela.

Istraumirao sam se čekajući od početka do kraja - ne znam ni ja ŠTA.

Moja preporuka: Ne gubite vreme na gledanje ovog filma. Ocena 5.5.