Jump to content

Koji noviji film gledati?

Recommended Posts

Evo jedan malo stariji film iz 2006 koji sam tek skoro pogledao i toplo preporučujem, pravo osveženje posle brdo dosadnih holivudskih blockbastera

zove se Once, za razliku od holivudskih snimljen je veoma skromnim budzetom od 112,000€ i prilično jeftinim (za filmske standarde) kamerama Sony Z1

MV5BMTEwNjExOTc2MTJeQTJeQWpwZ15BbWU3MDYzODQ3NDE@._V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_.jpg

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Upravo odgledah najbolji triler ikada. Ne pretjerujem kada to kažem, jer s obzirom da je ovo korejski film, ni jedan holivudski još nisam pogledao a da se može uporediti sa ovim filmom. Jeste, pod utiscima sam, ali mislim da ko god pogleda film, podijeliće moje mišljenje.

Od mene ocjena na imdb 9, i sve pre poruke za zaista najoriginalniji i sveobuhvatno najbolji triler (za mene) koji sam pogledao u posljednjih xy godina.

Oldboy

MV5BMTI3NTQyMzU5M15BMl5BanBnXkFtZTcwMTM2MjgyMQ@@._V1_SY317_CR0,0,214,317_AL_.jpg

Upravo odgledah najbolji triler ikada. Ne pretjerujem kada to kažem ....

Meni lično je Oldboy ....

Uz svo duzno postovanje ....

.... u principu .... onako. Nije baš na nivou infantilnih fiksacija Kventina Tarantina,* ali moglo je, i moralo, to i bolje!

*Ne govorim to na uvredljiv način. U negleskom jeziku postoji razlika između "childish" i "child-like". Biti "child-like" je super. Ovo drugo, bojim se da nije. Kventin Tarantino ne kapira gde je granica.

Lucy

OK, meni je bio zabavan, dosta jeftine filozofije i poprilično zbrzana radnja, sve poznato od ranije ljudima koji vole SF, ali u 89 minuta ni ne može više. Smorili me filmovi po dva - dva i po sata.

Iskreno, ocekivao sam zanimljiviji rasplet od lawnmower man zavrsnice.

.... nije mi jasna uloga Morgana Frimena u filmu!!? Nema nikakvog uticaja na radnju filma, osim sto ima gotivan glas kao narator. Ako je samo zbog toga ....

Hehe, zbog čega bi drugo bilo. :)

(Ok, jeste on u filmu ultramega profa koji bla, bla, bla, ali, da se ne lažemo, on ju tu u filmu zbog onog svog glasa i naracije.)

^ Mislim da je ovde vrlo malo ljudi koji nisu odgledali oldboy-a ;)

Ja ga dugo imao na hardu al me supersonic podseti da ga pogledam. Zaista dobar film. Nesvakidašnji je - i režija i priča. Na momente možda bude malo naporan ali ga zbog raspleta svakako vredi pogledati.

Odgledah pre neki dan jedan dobar španski triler:

The Hidden Face (2011)

http://www.imdb.com/title/tt1772250/

Dobra priča. Na dva mesta, iako sam pretpostavio sled događaja, mi se pošteno zgrčio želudac. Film drži pažnju. Moja preporuka.

Možda je i bio jer nije noviji film ali kontam da nije zgoreg postaviti ga.

Kad smo već na temi, ako ima (slučajno) nekog da nije gledao.

KLIK!

Heh, baš sam hteo da ga spomenem ovih dana.

Jedan od meni najomiljenijih filmova u poslednjih ~15 godina.

Ako se ne shvati previše ozbiljno (nije baš toliko dobar :)), u pitanju je prilično, prilično dobar film!

Jbmti The Hidden Face!

Prvo sam mislio da će da bude bezveze (budimo iskreni, prvih 20-30 minuta jeste čudno i bezvezno). Onda je postao skroz dobar. Sve do poslednjih 5-10 minuta.

Zašto maltene niko ne zna da napravi ovakve filmove kako valja do samog kraja! Umesto da bude suštinski do jaja (jer, sve one malko čudne i prilično bezvezne stvari iz prvih pola sata dođu posle na svoje mesto), morali su da ga ukake poluholivudskim završetkom.

Da su i taj završetak napravili kako valja (spoiler: ja sam ipak očekivao neku "redemption" varijantu, jer, junakinja br. 1 je sama sebe u sve to uvalila, a junakinja br. 2 joj je spasila život), film bi bio dobar.

Slažem se u potpunosti da je kraj mogao biti bolji. Posle ona dva, tri momenta u kojima se grči stomak, kraj je dosta blag. To je i moj utisak.

Ali da film i priča valjaju, to je neminovno.

(Ista ta druga junakinja nije htela da pomogne i to je čisto njena odluka. Krenula je u pomoć tek kad je ubilo kajanje i kad je mislila da je ova definitivno mrtva. Tako da je kraj više u fazonu, razmislite malo o pohlepi i egoističnom ponašanju. A šta je dalje bilo to je na mašti gledalaca. Možda bude i drugog dela. :lol:)

@Abshai i @TragomHromogVuka: Drago mi je da vam se svidela preporuka. :D