Jump to content
ducka

Koji noviji film gledati?

Recommended Posts

Ljudi ima li ko preporuku za neki noviji a dobar film, drama ili triler?

Stavio bi na download nešto ali provereno, ne bih da bazam pa da na pola filma kažem meni ovo dosadno.

Preporuke?

Ili možda nešto iz Kana ove godine?

ja bih voleo da odgledam ovaj novi film Wong Karwai-ja "My Blueberry Nights", sa Norah Jones u glavnoj ulozi :wub: :wub:

Jovana babel sam gledao, jako dobra priča, volim ta preklapanja sudbina.

Hvala momci na predlozima, krećem da skidam sve :D

preporuchio bih ti i The Prestige, radio ga je Chris Nolan (Memento, Insomnia, Batman Begins)..nije bash najsvezhiji, al' izashao je ove ili proshle godine...super film- triler/sf sa madjionicharima

Zodiac je toliko naporan film da ja nemam rechi... prichu koja je mogla da se stavi u 1h on je stavio u 3h... kada sam bio na premijeri pola ljudi je izaslo 20 min pred kraj filma... jer nisu mogli vishe da sede i gledaju!

^ogroman word!

Ista priča kao i sa pozorištem, gomila pajsera dodje sa ribama koje izgledaju kao prostitutke, glume mi neko kulturno uzdizanje i smeju se svakom skeču na sceni samo zato što im je neko rekao da je to komedija. ;)

Vecina ljubitelja Robokapa i Totalnog opoziva je verovatno razocarana filmom, ali "Crna knjiga" Pola Verhovena je vrlo, vrlo dobar film.

Netipicni Verhoven: II svetski rat, holokaust, pokret otpora, evropski film, neenglesko govorno podrucje, fondersko finansiranje...

U nekim scenama, Verhoven skoro namerno manifestuje da je to kako ispricas pricu vaznije od autenticnosti rekvizita. Po sistemu: ne moram da izgradim ceo nov Minhen i da 50.000 glumaca regresivnom analizom vratim tri decenije unazad da bih snimio pricu o teroristickom napadu na Olimpijadu...

I maherski sve stavlja u flashback. Onako, ko djilkosh na poselu: "Je l' da sam jak, a?" I jeste jak. I zato nije djilkosh.

Licno drag momenat: mali omaz "Signalima". Mislim da niko to do sada nije uradio. I perfektno smesten u kontekst, tako da nema glorifikacije van konteksta. Gazdinski.

Meni licno - najprijatniji film koji sam odgledao na poslednjem FEST-u.

Inace, cca 6 soma posetilaca IMDB-a daje ocenu 8,1...

http://www.imdb.com/title/tt0389557/

Takodje, ko moze da podnese "americku pricu", neka odgleda "Sve kraljeve ljude".

Vrlo zanimljiv kasting.

http://www.imdb.com/title/tt0405676/

Neke scene su maestralne.

Ja iskreno kad ne pratim deshavanja shto se filma tiche, odem na idmb pogledam review i ocene ljudi koji su gledali isti pa na osnovu toga skinem film. Par puta sam ishao na preporuku i grdno se zajebao :)

Notes on a scandal - odlican film i najbolja glumacka ekipa u poslednjih par godina

prava drama, ako bas to trazis

Black book - dobar "istorijski" triler

Apocalypto - prezirem Gibsona ali ovaj film je stvarno dobar

Little Children

The Lives of Others

Pan's labyrinth

Letters from Iwo Jima

Marrie Antoinette

Volver

itd.

Premonition je poslednje dobro sto sam gledao...

nadam se da ce Shooter da vredi, sad ga skidam

od skorijih bih izdvojio - 300, apocalipto, pan`s labyrinth

e da, nikako da stigne Disturbia

Jao sve sam krenuo da skidam, naravno ove što nisam gledao.

Ima li ko da predloži šta dobro od francuske ili britanske produkcije što je izašlo u poslednje vreme, provereno naravno?

Apocalypto - prezirem Gibsona ali ovaj film je stvarno dobar

Savetujem isto. Mnogo dobar film. Licno sam ga odgledala 2 puta u jednom danu i sutradan 3.put,a ukupno5 puta. Mogao bi ti barem jednom%)

Inache, glavni glumac potseca na Ronaldinha <3

Zodiac je toliko naporan film da ja nemam rechi... prichu koja je mogla da se stavi u 1h on je stavio u 3h... kada sam bio na premijeri pola ljudi je izaslo 20 min pred kraj filma... jer nisu mogli vishe da sede i gledaju!

pa extra, takve su reakcije bile i za fight club, i sedam, a meni su oni medju omiljenim filomovima.

Pan's labyrinth - odlican

Inside Man - proslogodisnji film, meni se bas svideo