Jump to content

[RAD] Brzi Modeli

Abishai

Recommended Posts

Jel hoces tipa u zb-u, mudbox-u ili na klasican nacin neko modelovanje?

Ja bih lično voleo da odradiš na klasičan način u maxu grubi modeling, a posle ako imaš vremena, da uradiš još neki video kako dodaješ detalje u ZB-u ili mudboxu.

De si crash, nema te :).

Ma... da barem imam vremena pa i da odem :P :).

Uradio sam tut. za ovog dedu, mada nema ovog texturisanja koje sada radim , na tutu je malo drugiciji model, tj. onaj prvobitni je snimljen. Postavicu ga na svoj sajt cim ponovo dignem sajt :).

Evo, nikako da doraidm ovu poslednju sliku, nesto me mrzi... :(

Da ne otvaram novu temu, jos malo sam radio na ovom modelu (sto se tice rendera). Svidja mi se, ali mi nesto ne stima, dal textura, dal osvetljenje... ili ce mozda jednostavno biti druga prica kada mu budem odradio oci...

Probao hair, ali nisam uspeo za sada nista (hair and fur za obrve)

p.s. Ovo je render iz Max-a, photoshop je radio samo za blur jer me je mrzelo da ga renderujem u max-u.

GlavaNoviRender.jpg

Ova crna traka preko ociju je super stvar. Nocas, tj. vise pred jutro, pospan i umoran, zlo ne sluteci, otvorio sam ovu stranicu. Imao sam sta da vidim. Tip sa praznim ocnim dupljama buljio je u mene!!! RAZBUDIO sam se u delicu sekunde, presekao u momentu. Hoces da mi rikne cuka ? :P Bio sam u shoku i nisam uspeo da posaljem komentar da mu pod hitno vratis oci ili stavis traku preko lica. Vidim setio si se! :)

Shalu na stranu, jos malo i bice kao pravi covek. Probaj da stavis neku drugu pozadinu, mislim da ce delovati jos "jace" tj. realnije.

hahah lol!

Nesto mi jos uvek ne stima, ali valjda cu uspeti da sredim, nije ni textura savresna na svim mestima, mozda da promenim osvetljenje malo, probacu sto kazes i drugu pozadinu i verujem da ce oci poprilicno izvaditi stvar, samo da ih odradim kako treba. Videcu, trenutno sam se malo smorio, zadovoljan sam sa obzirom da ps nije radio, da je direktno iz max-a, ali mi je nekako jos uvek kljakavo :).

• 3 weeks later...

Mudbox, 15-20 minuta modelovanja, poceo od sphere.. Sigurno ima koja greska, radio sam napamet, bas na brzaka.

Sa obzirom da je sfera u pitanju, tesko mi je bilo da odradim i ostale delove :).

MuskoTelo15min.jpg

Dosta sam ispao iz fazona, u silo-u u kome sam modelovao glavu za pola sata, sada ne mogu da je odradim ni za 2 :S.