Jump to content

plan nastave

borabora
 Share

Recommended Posts

Јој друштво.. око чега се замарате!!

<_<

Само један савет... "гулите" те испите један по један и што пре бежите из ове земље (и са овог факса) јер ШТА ГОД да промене не може бити и НЕЋЕ бити боље од овога сада... може само да буде горе!

Зато...

Luke.. may force be with you!

;)

А онда када за једно 5-6 година будете пролазили поред зграде факса у свом новом Lexus-у са Аризона таблицама, застаните... отворите прозор и пљуните кроз исти у правцу зграде!!

Кад се будете лепше осећали... наставите са задовољством да се возате кроз град!

B)

ех да... и свирните (у знак поздрава и најлепших жеља) јадним бруцошима са паусима и лењирима од преко 1 метра!

ima par profana i asistenata koje stvarno gotivim.

Ono shto predaju me ponekad prosvetljuje i stvarno se osecam lepshe i bolje.

Volim to shto treba da uchim, i zbog takvih stvari-u kojima uzivam- ne mogu imati takav stav prema faxu... mada me nekada neki drugi medju njima toliko iznerviraju da mi dodje da im bacim bombu i sravnim celu zgradu sa zemljom... srecom to kratko traje,

a i loshe stvari se jednom promene.... ne mogu zauvek da ostanu i funkcionishu ako su pogreshne!

Tako sam ja dedukcijom doshla do logichnog zakljuchka da ce biti bolje ;)

A za svakog ponaosob sigurno ako ima pozitivan stav.

Ssad treba vishe takvih "pozitivaca" da se udruzi i pravi REVOLUCIJU,

zahteva svoja prava, sa 100% sigurnoshcu da ce ih dobiti...

e-sad-ovde-stajem-mozda-sam-pretera-la.

Nemoj tako.... ipak taj isti faks i njegova diploma treba i da te poshalje u taj svet...

Јесте.., али оседео сам више од овог факса, а док дође та диплома почећу да се бавим нечим тривијалним (постаћу "pimp" или сумо рвач) и баталићу све то! :lol:

dlc sve sto si napisao koliko znam vazi i za tebe , ni tebi nije ostalo malo ispita, ahahah..

Али није ми остало ни много .. ах ах ах B) Још 4-5 озбиљних.. остало је боранија. ;) Макар долазим на време на испите :lol:

Ssad treba vishe takvih "pozitivaca" da se udruzi i pravi REVOLUCIJU,

zahteva svoja prava, sa 100% sigurnoshcu da ce ih dobiti...

Еехххх... некада сам и ја веровао у правду и "револуцију"... али она се постиже само бомбама које си поменула раније! ;)

А од "права" ... нема ништа. На нашем факсу сви гледају само своје *упе... никога није брига за добробит свих! <_< Жалосно... али је тако!

. . .

Онда дође крај октобарског рока... и неко се "сети" да стави папир са петицијом за октобар 2.. И тако сваке године. :blink:

ta diploma nista ne znaci, verujmi faksova kao nas ima po celom svetu i da se ne zanosimo o najlepsim manekenkama, najboljim sportistima, najboljim djacima, o nasem plavom jadranu- o moru kakvom nigde nema, o najboljem obrazovanju na svetu.

Sve ovo je isto poredjenje, kad utuvimo da smo sve suprotno, i da se ne krijemo iza ljudi koju odu vani a koji su vanseriski i ima ih desetak. mozda onad i napredujemo.

oce li mi ko objasniti kada pocinju sa bolonjskom deklaracijom na nasem faksu, yasto nije organiyovana neka rasprava - ili nesto sl (mora da su im ovi iz vlade naredili da to po hitnom postupku....). Kako ce glasiti diploma ovih sa 3 godine kako ovih sa 3+2 a kako nas sa 5 god.

PS. sto se tice diploma u Francuskoj prije dvije god jedini priznati faks sa prostora SCG bila je arhitektura-bg

• 2 months later...

Jel moze neko, ko je bio na tribini prekjuce, da nam objasni sta se na kraju desilo?

Pokusavam da shvatim one pdf-ove sto se mogu skinuti na sajtu fakulteta, ali jedino sto sam uspeo da shvatim do sad je da je Marko Savic sigurno bio na carobnim pecurkama kad je crtao one dijagrame i kad je birao boje za photoshop.

• 3 weeks later...
Jel moze neko, ko je bio na tribini prekjuce, da nam objasni sta se na kraju desilo?

Pokusavam da shvatim one pdf-ove sto se mogu skinuti na sajtu fakulteta, ali jedino sto sam uspeo da shvatim do sad je da je Marko Savic sigurno bio na carobnim pecurkama kad je crtao one dijagrame i kad je birao boje za photoshop.

a jel to pitash za odnos stare nastave vs nove?

Pazi: 2 stvari me brinu...

1) da ovaj novi nastavni plan ne proizvede serijske debile

s obzirom na to koliko su im olakshali (ok je gomila olakshica pri polaganju isl ,samo da odrze isti nivo?!)

2) da ce da zeznu one koji zarshe posle 2006 jer tada prestaje da vazi stara diploma

a ugovor sa francuzima ce obnavljati za ovu novu!

I kad sam pitala da li ce moci da se izda nova na zahtev studenata koji zavrshe po starom nastavnom programu (kao neki ekvivalent) - recheno mi je "verovatno, da.. ali uz oplaganje nekih diferencijalnih ispita... to cemo josh da vidimo!" :blink:

znachi uveshce 100% dodatna placanja... + polaganja josh?!

PA Zar nije stari program, polaganje, muchenje, ludovanje REJV na fakultetu 100000x tezzi od ovih seminarskih radova, zbrchkanih ak od svih po malo ni u shta... i poetichnih predmeta tipa.......... "O arhitekturi" i sl?

chak i nacrtna chujem da im je smeshna....

<_<

Ma ovo je katastrofa, krivo mi je sto sam ista potpisao, kad sam znao da ne moze biti dobro.

Pre svega, u amfiteatru ima 400 ljudi na predavanjima za drugu godinu, preprojavao sam se po salama za vezbanje, otprilike dodje na taj broj, ja ne znam kako su oni to izveli.

Pre svega, krajnje je neudobno, u amfiteatru cesto nema mesta za sve ljude, tako da se guramo po onim klupama, nemas mesta ni svesku da izvadis iz torbe.

Bitne vezbe su skracene, tako da nista na njima nemoze da se nauci, predavanja isto, mnogo se brzo prelazi preko gradiva.;

Vise nema selekcije, nacrtne, perspektive, konstrukcije, mehanike, sve je to ili ukinuto ili srozano, znaci ako nas je 400 na ovoj godini, na sledecoj ce nas sigurno biti vise jer ce ovo svi proci kako tako, a pridruzice nam se obnavljaci + ako ponovo dozvole prebacivanje sa drugih fakulteta.

Naravno da svi koji smo upisali fakultet po starom sistemu imamo pravo na Master class dve godine, naravno... rekli su... rekli su: "majke mi"...

Imamo pravo, ali fakultet ce odrediti odredjen kapacitet studenata koje moze da primi, ko zna sta to znaci, koji procenat ovogodisnjeg broja studenata...

Koliki je uopste procenat studenata jedne generacije koji diplomiraju, a koliki je procenat onih koji zapravo nadju posao u struci. Jel treba o tome da se obaveste studenti?