Jump to content

Butterflies and Moths

Recommended Posts

Leptiri / Butterflies and Moths

III međunarodna izložba fotografija

Organizator: Nacionalni park Fruška gora

Pozivam vas da dođete na otvaranje izložbe u četvrtak, 24. maja u 19 h u izložbenom prostoru Zavoda za zaštitu prirode Srbije - odeljenje u Novom Sadu, Radnička 20a.

Na otvaranju ću govoriti ja, direktorka Zavoda i možda aktuelni ministar Nikčević. Otvaranje će biti direktno prenošeno putem interneta da bi strani učesnici mogli da "prisustvuju". Za izložbu je stiglo oko 800 fotografija od 122 autora. Od pristiglih fotografija odabrali smo i odštampali 40. Svako ko dođe na otvaranje dobiće katalog i CD na kome će biti prezentacije sve tri izložbe sa oko 1300 fotografija (vilinski konjici, paukovi i naravno leptiri). U sklopu otvaranja biće i malo predavanje o biologiji i ekologiji leptira. I naravno koktel na kraju.

Vidimo se.

Ja bi isao nekih 80+% pa imam mesta u kolima za jos dvoje ako ima zainteresovanih javite se da se organizujemo.

Jedino sto moram da naglasim da bi morao da budem nazad u Bdg-u do 23 - 23:30 posto radim, pa bi morali da krenemo nazad oko 22h posto mi auto nije extra brz. A polazak za NS bi bio oko 17 - 17:30

Molim sve Zonaše koji dolaze na otvaranje i koji imaju fotoaparat da ga ponesu. Da isti upotrebe tokom otvaranja po mogućstvu više puta i da ovde okače fotke. Te fotografije će mi trebati da pošaljem strancima učesnicima pošto mi je plan da otvaranje ide uživo internetom propao.

Sjajna izlozba!Puno dobrih fotki,kao i veoma zanimljivih primeraka leptiricja iz celog sveta!Dobra organizacija(vec uigrani tim :) ),steta sto nije moglo live on-line,ali shta je tu je.Bilo je puno ljudi,zonasha novosadskih,zajedno sa BG filijalom :D

Nisam fotkao al znam ko jeste pa chekam da se turaju fotke,i da vidim sebe na istim! :P

Chestitam Dragishi i njegovim vernim sauchesnicima na lepom dogadjaju,i da bude josh(a znam da oce) ovakvih deshavanja.

Poz

:)

Sjajna izložba kao i uvek do sada. Ja ti se divim do imbecilnosti na energiji uloženoj za ove izložbe. Ko to nije radio ne zna koliko posla tu ima. Nego jedno pitanje kada stiže internet prezentacija??? Hteo sam sa posla da pregledam tih lakih 800 leptirića a nisam poneo CD.

Ja na žalost nisam fotkao ali bilo ih je dosta sa Zone sa aparatima pa će neko nadam se nešto i okačiti da bi preneli deo atmosfere.

PS Hvala Dr Boz od tebe hvala svakako godi :D . Mada je za nekoga ko je u stanu odgajio do sada 4 vrste leptira skoro normalno da ume da ih slika :P :P .

Куме, све честитке на организацији изложбе. Одлична идеја од самог почетка, као и реализација. Желим ти још много оваквих изложби. Јеси ли одредио следећу тему?

Samo ti slikaj žabe, mlad si, dočekaćeš da i to bude tema. Već sam odlučio, ovaj put ću udovoljiti sebi, tema sledeće izložbe biće ORHIDEJE SVETA. :rolleyes:

Hvala svima na hvalama, i usmenim i pismenim. Web prezentacija je okačena, možete je videti OVDE. Na njoj je svaki autor predstavljen sa po jednom fotografijom. Ko hoće CD sa 1300 fotografija (vilinski konjici, paukovi i leptiri sa svih strana sveta) neka ga prekopira od nekog ko ima ili neka dođe do mene pa će dobiti.

...bilo ih je dosta sa Zone sa aparatima pa će neko nadam se nešto i okačiti da bi preneli deo atmosfere.

"Dosta ljudi sa Zone sa aparatima" a jos uvek ni jedne jedine fotke?!? Ajde bre, dajte bar neku fotku za nas koji nismo mogli da prisutvujemo :(

Evo par sličica zahvaljujući mom prijatelju Slobodanu, fotografu Dnevnika.

img0985sb8.th.jpgimg1022nb4.th.jpgimg1023uy8.th.jpg

img1030sz8.th.jpgimg1032uo2.th.jpgimg1041cl9.th.jpg

Bilo je reči da će se izložba seliti i u druge gradove. Da li ima nešto od toga i koji gradovi su u pitanju?

Za sada znam jedino da će u septembru biti u Zrenjaninu. Obavestio sam sve muzeje u zemlji, niko još nije pokazao interesovanje. Ako bilo ko od Zonaša ima pristup nekom izložbenom prostoru i može da sredi da preuzmu izložbu neka mi se javi.

pa jbg, ja sam nosio aparat da uslikam mak na fruskoj gori, uopste nisam znao da ce da ustreba neka slika - bukvalno sam okinuo 5 slika na izlozbi.

eno tamo u levom gornjem cosku na prvoj slici onaj najlepsi sto se ne vidi - to sam ja, a onaj drugi po lepoti (od koga se, zanimljivo, gle cuda - ne vidim), sto mojim aparatom slika treceg i cetvrtog po lepoti - panemoja i kuzmu = abdi.

Većinu sam kontaktirao lično, niko nije uopšte slikao. To samo govori o njihovom odnosu prema mom crnačkom radu. :angry: A lepo sam ih zamolio.

Decko, mi smo poshtovanje prema tvom radu koji je, ne sumnjam, kako si i sam rekao-crnachki, iskazali svojim dolaskom ( iz Bg-konkretno) i nema potrebe da se ljutis na nas zato sto nema fotki .A i sumnjam da bi bilo boljih ( u dok. smislu ) od ovih koje je tvoj prijatelj nacinio.

Jos jednom sve pohvale kako za trud, tako i za samu izlozbu, prezentacije na disku i internetu i jedva cekam sledecu u tvojoj organizaciji.

Pozdrav.

:)

De, de samo sam se šalio. Svaka vama beograđanima čast što ste došli, da je obrnuto ja, priznajem, verovatno ne bi došao. Svi se mi međusobno podržavamo, i to je lepo. Šteta što nisam imao vremena da se malo družimo u četvrtak.

Zahvaljujući dvojici zonaša ima šanse da izložba ode u Sokobanju i Vršac. Radimo na tome. Ima li još zainteresovanih "gradova"?

Evo malo svežih informacija.

Zahvaljujući našem kolegi App-u izložba se seli 05. jula u Sokobanju. Posle toga je slobodna do početka septembra kada je preuzima Narodni muzej iz Zrenjanina a krajem septembra, opet zahvaljujući kolegi BugarskiB-u izložba ide u Vršac. Ima li još zainteresovanih da se malo angažuju?

• 2 weeks later...

Mislio sam da više ništa ne pišem ovde i da tražim od nadležnih da zatvore temu ali danas sam dobio interesantno pismo pa rekoh da i vama pokažem. Katalozi i CD-ovi koje sam poslao diljem belog sveta polako stižu i ljudi se javljaju. Evo jednog pisma.

The material arrived this week in good shape. All I can say is FANTASTIC. I

am so impressed with the beauty of all the photos from around the world and

feel honored to be included and have some of my photos being viewed around

the world. The presentation disc is just awesome. You certainly have done a

wonderful job in putting all this together.

I have shared the web site with lots of family and friends. I belong to a

photographic club in Cumberland that includes amateurs like myself and

professionals. The members are amazed. We have very good family friends in

Paris, France that we have visited and kept in touch with through hosting a

foreign exchange student. When I told them about the exhibit they could not

wait to see the web site.

At the Maryland State Highway Administration where I work, the web site has

been shared with our public affairs office and they may do an article on the

material I provided. Also, one of my employees has been hosting for several

years, students from Serbia. He too has shared this with the family back in

Serbia as the students are on summer break here and have gone back home. We

have another family hosting a student from Croatia who has seen the exhibit

web site.

Our own family has some extended roots as my one son is married to a young

lady from Mexico City. We have shared the site with her family as well. My

daughter has married a young man from Columbia and he has passed the site

along to his family back home. Quite a bit of exposure to say the least.

The web site is great but the disc and booklet are just wonderful. When I

start to share this I know I will be asked if I can get more copies. Is that

possible? I would be more then willing to pay you for them and shipping. (I

know this had to be expensive). This is so well don and amazing that one

copy will soon be worn out, I am afraid. It would really be nice if more

were available.

Again, I can not thank you enough for extending me the opportunity to

participate and share some of my work.

George Small