Jump to content
Abdee

Analogno ćoše

Recommended Posts

Sledeća Foto-Berza trebala bi da se održi 15-tog Decembra, lokacija stara - Dorćol Plaza.

Kažem trebala bi jer se više nezna da li će opet da budu aktuelni

pederi i lezbejke, taxisti i slična fela na taj dan, pa da bude nekog pomeranja.

Ima li neko da mi objasni koja je razlika izmedju ECN2 i smrtničkog c-41 procesa, i jel ga moguće raditi u Srbiji, nebitno dal labaratorija ili kućni uslovi. Ako ima neko da radi, nek javi cenu :*

Имам неслеђену од деде једну минолту, у којој стоји коришћен филм од 2007. године. Апарат тако остављен и стајао у орману до јуче. Да ли вреди носити у фото радњу? Нешто се, као кроз маглу, сећам да такав филм не може дуго да остане "добар".

Se neko igrao sa Diafine razvijačem? Došao mi u ruke, pa da čujem iskustva pre probe.

Izvini ako je kasno stigao odgovor. Diafine je solidan razvijač za lenje ljude, rezultati su ok, vreme razvijanja je uvek isto, temperatura nije bitna i sl. Imaš par mojih primera na Flickru.

Misko78 - Diafine - Flickr

Ima li neko da mi objasni koja je razlika izmedju ECN2 i smrtničkog c-41 procesa, i jel ga moguće raditi u Srbiji, nebitno dal labaratorija ili kućni uslovi. Ako ima neko da radi, nek javi cenu :*

Količine za nabavku ECN2 razvijača su velike tako da to niko ne radi. Može da se napravi ali opet minimalne količine hemije za poručivanje su velike. Ja zato nikad nisam nabavljao i razvijao. Razlike između C41 i ECN2 ravijača je ta da je aktivna komponenta kod C41 CD4 a kod ECN2 CD3 (kao kod E6 i RA4 procesa). Kros proces u RA4 hemiji daje dobre rezultate.

Имам неслеђену од деде једну минолту, у којој стоји коришћен филм од 2007. године. Апарат тако остављен и стајао у орману до јуче. Да ли вреди носити у фото радњу? Нешто се, као кроз маглу, сећам да такав филм не може дуго да остане "добар".

Razvij i skeniraj, košta te sve ~400 din ko kafa i koca u kafiću, a možda ima zanimljivih fotki.

Razvij i skeniraj, košta te sve ~400 din ko kafa i koca u kafiću, a možda ima zanimljivih fotki.

дао данас, видећемо за који дан

1.^^ Miško hvala na odgovoru. Ćerka me je naterala da posle 10 možda i 15 godina ponovo razvijam filmove pošto joj nisu baš dobro uslužno razvijali. Sad razvijam u čemu stignem a ne u čemu sam navikao......

2. Imam viška Perceptola od po 600ml, menjao bih ga za Microphen. Kontakt preko poruka.

Sledeća Foto-Berza trebala bi da se održi 15-tog Decembra, lokacija stara - Dorćol Plaza.

Kažem trebala bi jer se više nezna da li će opet da budu aktuelni

pederi i lezbejke, taxisti i slična fela na taj dan, pa da bude nekog pomeranja.

Dakle ostaje 15-ti Decembar, od 12h.

Sledeća Foto-Berza održaće se  22-gog Marta, lokacija stara - Dorćol Plaza.

Srećan povratak Forumu !!!