Jump to content

Analogno ćoše

Recommended Posts

Sledeća Foto-Berza trebala bi da se održi 15-tog Decembra, lokacija stara - Dorćol Plaza.

Kažem trebala bi jer se više nezna da li će opet da budu aktuelni

pederi i lezbejke, taxisti i slična fela na taj dan, pa da bude nekog pomeranja.

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 weeks later...

Имам неслеђену од деде једну минолту, у којој стоји коришћен филм од 2007. године. Апарат тако остављен и стајао у орману до јуче. Да ли вреди носити у фото радњу? Нешто се, као кроз маглу, сећам да такав филм не може дуго да остане "добар".

Se neko igrao sa Diafine razvijačem? Došao mi u ruke, pa da čujem iskustva pre probe.

Izvini ako je kasno stigao odgovor. Diafine je solidan razvijač za lenje ljude, rezultati su ok, vreme razvijanja je uvek isto, temperatura nije bitna i sl. Imaš par mojih primera na Flickru.

Misko78 - Diafine - Flickr

Ima li neko da mi objasni koja je razlika izmedju ECN2 i smrtničkog c-41 procesa, i jel ga moguće raditi u Srbiji, nebitno dal labaratorija ili kućni uslovi. Ako ima neko da radi, nek javi cenu :*

Količine za nabavku ECN2 razvijača su velike tako da to niko ne radi. Može da se napravi ali opet minimalne količine hemije za poručivanje su velike. Ja zato nikad nisam nabavljao i razvijao. Razlike između C41 i ECN2 ravijača je ta da je aktivna komponenta kod C41 CD4 a kod ECN2 CD3 (kao kod E6 i RA4 procesa). Kros proces u RA4 hemiji daje dobre rezultate.

Имам неслеђену од деде једну минолту, у којој стоји коришћен филм од 2007. године. Апарат тако остављен и стајао у орману до јуче. Да ли вреди носити у фото радњу? Нешто се, као кроз маглу, сећам да такав филм не може дуго да остане "добар".

Razvij i skeniraj, košta te sve ~400 din ko kafa i koca u kafiću, a možda ima zanimljivih fotki.

• 2 weeks later...

1.^^ Miško hvala na odgovoru. Ćerka me je naterala da posle 10 možda i 15 godina ponovo razvijam filmove pošto joj nisu baš dobro uslužno razvijali. Sad razvijam u čemu stignem a ne u čemu sam navikao......

2. Imam viška Perceptola od po 600ml, menjao bih ga za Microphen. Kontakt preko poruka.

• 3 weeks later...
Sledeća Foto-Berza trebala bi da se održi 15-tog Decembra, lokacija stara - Dorćol Plaza.

Kažem trebala bi jer se više nezna da li će opet da budu aktuelni

pederi i lezbejke, taxisti i slična fela na taj dan, pa da bude nekog pomeranja.

Dakle ostaje 15-ti Decembar, od 12h.

• 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Pozdrav,

Interesuje me da li ovde neko imao iskustva sa modifikovanim Kiev 88 aparatima (Arax ili Hartblei). Imam ceo sistem P6 stakala, pa bih želeo da ih ponovo stavim u upotrebu na njima svojstven način (6x6). Da li su bolji od P6 aparata ili Kieva 60 (nemodifikovani) koje sam ranije koristio? 

Hvala

Kiev 88 ima prednost samo u izmenljivim magacinima, što i nije naročita prednost zato što se telo 60 može kupiti veoma jeftino, umesto dve kasete uzmeš dva tela. Od svega pomenutog najviše mi se sviđa K60 pošto mu je TTL prizma  veoma svetla i sa njom se lako  uoštrava. Mogu se koristiti i Nemački i Ruski objektivi a takođe lepše leži u ruci, ali to je individualno.

Koristio sam Kiev 60, u odnosu na P6 stvarno je milna fokusirati, na P6 sam izgubio gomilu fotografija omašivši fokus pri malo lošijem svetlu. Međutim Kiev 60 pati od unutrašnjeg flarea, i to stvrno zna da unisti kontrast i fotogafiju, a i ogledalo toliko lupa i aprat trza kao kalašnjikov. Razmišljam o ovim modifikovanim 88 zato što imaju mirror lockup, a u suštini radi se o novim apratima sa garancijom, bio sam ranije kupio polovan Kiev 6C kome se zavesica otkačila posle drugog filma, nije imalo svrhe popravljati, i većina tih polovnih aprata ima neku manu, i potrebno im je dodatno sređivanje, što ovde niko neće da radi.

Ne sećam se da sam imao problem sa refleksijama, ali zavisi i od toga šta se i kako snima. Udar jeste jak ali i Pentax 67 lupa a i Bronica, jednostavno ogledalo je veliko.

Inače nov Kiev 88 nije baš jeftin, za te pare se može uzeti i neki polovan Japanac koji je sigurno bolji ili nekoliko komada K60.

Evo primera sa Kieva 60 , nije bilo direktnog back lighta, niti svetla sa strane. Razmišljao sam o ostalim aparatima, telo Hasselblada se može nači za taj novac, mene vežu za P6 sistem objektivi koje imam, sve od CZJ od 50 do 300, poneki Rus i Meyer... Cenim da bi za novi sitem na stakla morao da dam mnogo viže para, pogotovo što su neka kod nas čista egzotika. Uzeo bih ja Kiev 60, kad bih znao da je pouzdan, nije mi cilj da kupujem jeftino tela za koja ne znam da li će dočekati sledeći film, naročito što kod nas niko ne želi da ih servisira. Kada bih pravio sistem iz početka sigurno se ne bih odlučio za P6, stakla su odlična, ali niko nije napravio pristojno telo za njega... Nekako su mi zapale za oko uve ukrajinske modifikacije, imaju dosta pozitivnih komentara na stranim forumima, pa pomislih da je to možda rešenje.

img089.jpg