Jump to content
Abdee

Analogno ćoše

Recommended Posts

Peri pola sata, a fiksir ako nije brzi 10 minuta.

ima potrosim 10 kubika vode xD jel ima neka homemade fora za ispiranje kao za zaustavljivac :D

Ne moras da peres u tekucoj vodi, peri ga onda 1 sat prvo par 1-2 minuta u tekucoj a potom promeni vodu na svakih 10 minuta, uz povremeno okretanje kalema kao kod razvijanja samo redje.

Ja sam razvijao (C41) kod Miloša ovde sa foruma (Misko78), vise nego korektno svaki put, pa ti preporucujem da mu se javis za detalje.

Druge opcije bi ti bile Krle u Zemunu (samo razvijanje) - kontakt podataka ima u ovoj temi negde, eventualno BG Elit u Staklencu...

Ja sam razvijao (C41) kod Miloša ovde sa foruma (Misko78), vise nego korektno svaki put, pa ti preporucujem da mu se javis za detalje.

Druge opcije bi ti bile Krle u Zemunu (samo razvijanje) - kontakt podataka ima u ovoj temi negde, eventualno BG Elit u Staklencu...

Hvala!

ofLogic javi se na PP za detalje.

Ima li ko (i kakva) iskustva sa pushovanjem Ilfor fp4+? Gledao sam svasta po netu, ali me zanimaju i vasa iskustva. Najvise me zanima kakav je na EI400 u poredjenu sa Trix i hp5+. Znam da nije isto :D

fp4+ ima malo nobles zrno u poredjenju sa trix i hp5 tako da je po meni greota pusovati in the first place :)

probao sam jednu-2 rolne da podignem na 1600 i nisu mi se dopali srednji tonovi, dok se zrno bas nekako ostro povecalo. Opet... pricamo o celulozi. Tu alhemija igra znatnu ulogu...

Ako imaš mogućnosti da nabaviš Diafine, FP4+ izgleda baš baš lepo na ISO 250. Nemam svojih primera da okačim pošto ne pucam FP4+ ali sam radio drugima i sken i razvijanje.

Hvala na odgovorima. Jos cu malo da pregledam. Stigla mi danas rolna od 30 meteri (a nije somot) da se sit izigram, pa cu da odlucim. Pokusavam da napokon izaberem dva filma i da to guslam, pa mi ovo deluje kao sjajna varijanta za "sporiji film". Kao drugi bih i dalje terao Trix. Precesto mi treba nesto sporije od 400, pa mi Trix i nije neko resenje (da, moze on i "sporije", ali koliko i uz kakve gubitke???). Videcemo. Provucicu jedan na 400, pa sta mi bog da :D

Tri-x je najlepsi od 27-30 Din-a iliti 400-800ASA zavisno od razvijaca, za vece osetljivosti je lepsi HP5 ili Fuji neopan 1600 ako jos postoji, na B&H ga nema.

FP4 moze da se pumpa ali ce ti skociti kontrast, ali puno toga zavisi od kombinacije vremena, temperature, koliko cesto vrtis film prilikom razvijanja, koncentracije rastvora, hemijskog sastava razvijaca, igra i zabava.

Drugari, imam jedno pitanjce...gde u Beogradu prebaciti b&w fotografiju sa negativa na papir?! Zvao sam Krleta iz Zemuna, al on radi samo groß formate...ja bih radio 13x18...imam I papir. Pa eto, ako neko radi od nas ovde, nek se javi za pomoc, ako ne bicu zahvalan I na nekom kontaktu... :-)

Ako nista od te varijante, onda bar zaista dobru foto radnju u kojoj ce mi zaista dobro uraditi fotografiju ili bar iole dobro...posto sam radio pre par meseci fotografije na 3 razlicita mesta I svuda su bile uzasne, samo da se razumemo, sada govorim o koloru, nevezano za prvi deo posta. U sve tri radnje su mi fotke bile ili mutne ili u dominaciji zelene ili crvene...a obrazlozenje sve tri radnje je da mi nije bio dobro podesen aparat...samo mi nije jasno kao kod mene sve izgleda super, a kod njih nakon izrade bude ovakav odgovor...

Nadam se da nisam puno udavio... :-D

Miša to radi ali samo ako imaš neku seriju da mu se isplati da zamuti hemiju, ako je par nekih komada onda ga nemoj cimati. Imam ja drugara koji to radi kako god ali su mu cene paprene.

Da, da... to je to. Lepo, nema sta. Mislim da ce izbor na kraju da padne na fp4+ kao "spori film" u torbi. Trix kao brzi i kraj price.

To. Tri-X je bio omiljen u foto-reportera nekoc, upravo zbog toga sto se lako pushovao na 1600, sto je u to vreme bilo jako brzo i omogucavalo je da se naravi upotrebljiva fotka u sjebanim svetlosnim uslovima.

Usput... nadjoh u torbi od aparata zavucenu rolnu Kodak Panatomic X izhlapelog 1978 godine... :D

Kupio pre neki dan za 340din :) Ima i film u njemu. Stavio bat i radi. E sad kako, videću kad se razvije film.

Nego, jel prodaje neko jeftine B/W filmove? Može i namotene iz rolne, nisam gadljiv, samo da je jeftino.

post-47303-1457012192_thumb.jpg

Ako neko ima telefon Žike iz Niš molim da mi ga prosledi na mail.

Nešto mi je danas na Foto-berzi promaklo kod njega.

Hvala!

Treba mi mala pomoc. Treba da razvijem par rolni Trix-a i Tmax-a (oba na EI400). Poprilicno su mi bitni rezultati, pa sam malo googlao. Svojim dosadasnjim rezultatima sam zadovoljan ONAAAAAKOOO, pa rekoh da vidim sta kaze ostatak sveta. Ono sto me je najvise zbunilo su oooogromne razlike. Vremena na KODAK-ovom uputstvu za D76 se poprilicno razlikuju od Deviana, a da ne spominjem sve one "recepte" koje sam nasao. Ima li neko nesto da preporuci?