Jump to content

Analogno ćoše

Recommended Posts

razmisljam evo vec par minuta gdje da postam ovo, pa cu ovdje da ne bi otvarala novu temu...uglavnom, nisam neki strucnjak kada su u pitanju fotoaparati, a pogotovo ne analogni...ali se narednu godinu dana moram pozabaviti time zbog fakulteta...imam Canon FT QL za koji se nadam da cu ga moci koristiti, jer je uslov da ima svjetlomjer...citala sam engleski users manual, ali ne mogu nikako da povezem ili pronadjem gdje se to nalazi...pa ako mi neko moze pojasniti, objasniti ili dati koji savjet ako je imao iskustva sa istim aparatom...hvala unaprijed i sorry ako je vec postano na prethodnim stranicama

22679545_37d84226c9.jpg

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam koji manual i kako si čitala, ali i letimičnim pregledom OVOG manuala vidiećeš da ima TTL merenje, a i na aparatu bočno (kod leve ruke vidi mesto za bateriju). Kazaljku pokazivač svetlomera verovatno vidiš u tražilu, a podešavanje osetljivosti filma je na točkiću za podešavanje brzine šutera... Pročitaj detaljno manual, sve je lepo objašnjeno. Ja konretno tog Canona nisam koristio, ali sam u to vreme pre 30-tak godina koristio nekoliko SLR aparata koji su imali sličan princip TTL merenja svetla

Drugari trebala bi mi brza pomoć... Jedan moj prijatelj iz Beograda sutra kreće na letovanje i nosi aparat Canon Ixus Z70. Treba da kupi film ali ne zna koji jer zna kada je kupio "običan" film da nije mogao fino da se smesti u aparat. Takođe, gde bi mogao da kupi taj film? Rekao sam mu da proveri u Axel-u, BM-fotou i u onoj radnji u Staklencu.

Unapred zahvalan na pomoći.

Skener ili povećavač, pitanje je sad?

Treba mi nešto što će mi omogućiti da dobijem printove sa negativa, bilo analogno ili digitalno, uglavnom me zanima B&W varijanta, 35mm film.

Nekako me privlači šmek analogije, ali se pitam ima li kod nas da se nabavi kvalitetnija oprema u novom ili vrlo očuvanom stanju. Koliko to uopšte može/treba da košta?

Koliko je smisleno sada kupovati tako nešto, da li je jednostavno bolje da zaboravim na to i uzmem Epsona V500 ili Canona 8800F i uživam?

Ako ćeš da skeniraš filmove, pogledaj poruku br. 419 u ovoj temi (valjda na prethodnoj stranici) i ako nije prodat, kupi taj Nikon Coolscan V ED. Bolji rezultati u skeniranju negativa se mogu još postići možda sa drum skenerima. A to više niko nema.

Jel bi mogao neko iz NS-a (pretpostavljam Abdee) da mi kaze da li uopste ima negde u Novo Sadu da se kupi neki film a da nije fuji superia. Jedino sam fujija nasao, a hteo bih da kupim recimo neki c/b film, i da li bih mogao da ga razvijem i skeniram negde a da to bude pristojno, posto ono sto sam do sad skenirao i nije bas najsjajnije ispalo ? Unapred hvala.

Riknula mi mamiya 645e. . .gde to mogu da nosim u servis?

znaci, smorio sam se kao lav. Taman mi je stigla neka kesa puna filmova i ova rikne. Prvo je prijavljivala kao da je baterija otisla, blinka u VF, a sad ni to. . .a ne moze ni da se premota, kao da je zaglavilo nesto.

somebody?

Jel bi mogao neko iz NS-a (pretpostavljam Abdee) da mi kaze da li uopste ima negde u Novo Sadu da se kupi neki film a da nije fuji superia. Jedino sam fujija nasao, a hteo bih da kupim recimo neki c/b film, i da li bih mogao da ga razvijem i skeniram negde a da to bude pristojno, posto ono sto sam do sad skenirao i nije bas najsjajnije ispalo ? Unapred hvala.

Nema nigde. Jedino u BG. Mogu ti prodam jednu Efke stotku BW ako hoćeš, to je sve što mi je ostalo od zadnje porudžbine, mada moraš sam da je razviješ, pošto niko u NS-u ne razvija BW :D

Nema nigde. Jedino u BG. Mogu ti prodam jednu Efke stotku BW ako hoćeš, to je sve što mi je ostalo od zadnje porudžbine, mada moraš sam da je razviješ, pošto niko u NS-u ne razvija BW :D

I u NS mogu da se razviju crno beli filmovi. To radi foto Elza u Temerinskoj ulici, mislim jedina u NS.

a posto su hemikalije i papir?

ja sam to pre nesto kupovao, dok sam na faxu imao cb fotografiju, ali totalno sam ispao iz cb fazona :) a videh u oglasima da ceo komplet od aparature (dozne, kadice, masina za uvelicavanje. . . ) moze da se nabavi za 30e

Izvini, GL je u pitanju. Yashica electro 35 GL. Kaže da je ispucao dvadesetak filmova, kao nov, ali mnogo je to.

http://www.focalplane.net/electro35gl/

лепота, објасни му да претерује, и ако је заиста нов, спусти цену на стотку и ако имаш пара, вози... ил' за тај износ потражи Оly ОМ ...