Jump to content

Analogno ćoše

Abdee
 Share

Recommended Posts

• Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@dzonivajsmiler

Tek sam sad ukapirao da onaj brojač ničemu ne znači :D. Fora je da se točkić gura dok ne zakoči ... što znači da sam ja uradio 20-ak ekspozicija na dva tri frejma hahaha. Premotao sam film pa ću krenuti ispočetka pa vidjećemo. Tačno će da me bude sramota odnijeti ovo na izradu :lol:

@dzonivajsmiler

Tek sam sad ukapirao da onaj brojač ničemu ne znači :D. Fora je da se točkić gura dok ne zakoči ... što znači da sam ja uradio 20-ak ekspozicija na dva tri frejma hahaha. Premotao sam film pa ću krenuti ispočetka pa vidjećemo. Tačno će da me bude sramota odnijeti ovo na izradu :lol:

Pa ti si patentirao novu definiciju termina "Double exposure". Sad, davno je to bilo, ali mislim da brojač mora da okrene ceo krug, ili tako nešto, nije on kuplovan da se pomeri samo malo, nego krene od nule, preteraš ga ceo krug pa onda stane na 1.

Inače, uvati me nostalgija za mojom late smenom, moraću nabaviti si jednu, onako.

Obilazi li ko Mišu, ima li ih na stanju?

Đourđe, nije stvar tabanja nego odnosa prema tebi kao mušteriji koji ne bi trebao niko posle tebe da nasledi - em su ti upropastili filmove em si im još platio za to.

Ma salio sam se za tabanje. Na zalost imao sam prilike da vidim kako se Pedja bavi reklamacijama i stvarno mi to ciganjenje i ubedjivanje ne treba u zivotu.

Dosao mu je jedan covek u radnju i pokazao mu je fotografiju i pitao sta je ovo.

Pedja: Koje ovo?

Musterija: Pa ovo na fotografiji.

Pedja: Koje ovo? Ne vidim ja nista.

Musterija: Pa ova zelena fleka na obrazu. Toga nema na fotografiji u racunaru a na ovoj fotografiji koju ste izradili ima ova fleka.

Pedja: Daj da vidim. (gleda fotografiju kao Marko Kraljevic novi topuz).

Ovo je masina promasila automatsko otkalnjanje crvenih ociju.

(okrene se prema svojim podanicima) Iskljucite na masini automatsko otklanjanje crvenih ociju.

(Podanici ga gledaju kao da je pao sa Marsa) Podanici: pa nije to nikada ukljuceno.

Pedja: Jeste, jeste. Ajde da se radi sta gledate svi. Ti dodji za pola sata.

Musterija odlazi.

Iskreno ne mogu da se svadjam i da se natezem sa njim jer ce poceti nesto da me laze i maze i nisam dovoljno tehnicki potkovan da tu lagariju isteram do kraja. Cim me vidi recice mi da nisam trebao da radim push jer oni to jednu dve blende mogu da izvuku na skeniranju, kako je to normalno itd. Platio sam svoju skolu.

Pa ti si patentirao novu definiciju termina "Double exposure". Sad, davno je to bilo, ali mislim da brojač mora da okrene ceo krug, ili tako nešto, nije on kuplovan da se pomeri samo malo, nego krene od nule, preteraš ga ceo krug pa onda stane na 1.

Inače, uvati me nostalgija za mojom late smenom, moraću nabaviti si jednu, onako.

Obilazi li ko Mišu, ima li ih na stanju?

Imas ih na vocnim sajtovima za stotinak domacih.

Dordje:

A ti ga onda pitas sto je sjeban I onaj koji nije pushovan isto kao I ovi sto jesu. Ovo je katastrofa a ostavio si mu tu nemale pare da dobijes normalan rezultat. 'ebala ih lomografija...

Imas ih na vocnim sajtovima za stotinak domacih.

Dordje:

A ti ga onda pitas sto je sjeban I onaj koji nije pushovan isto kao I ovi sto jesu. Ovo je katastrofa a ostavio si mu tu nemale pare da dobijes normalan rezultat. 'ebala ih lomografija...

Jedini film koji nije sjeban je onaj koji nije pushovan. razvijao sam 9 filmova. 8 sam pushovao jedan nisam.

Izvinjavam se što ovako upadam na temu, ali me je iziritirala ta bahatost. Oni upravo i žive od onih koji se ne žale na njihovu rđavu uslugu. Ti si to dobro platio, on treba dobro i da uradi i tu se svaka priča završava.

[OFF-primer iz života] Pre neki dan ja na Ribljoj kupujem grožđe. Tražim dva kila, pitam da probam, ona mi velikodušno daje grozdić od 50 grama. Izmeri ona ono grožđe, daje kesu, ja vidim da nema dva kila, ali nisam hteo sa njom odmah da se svađam dok ne proverim. Dođem kući, uzmem vagu (prvi put u životu) 1600g. 20% ladnjaka. A onih 50grama koje mi je dala gratis ekvivalentni su tvojem besplatnom push-ovanju.

Ja ću sledeći put otići i kod njene koleginice kupiti 5kg, jer znam da svađanje sa njom ne bi pomoglo, ali ću naglasiti da tih 5kg ne stane u jednu kesu kao kod nekih drugih koleginica. [/OFF-primer iz života]

Mislim da ti je jedina pametna stvar, da mu bar na civilizovan način objasniš da je izgubio jednu mušteriju, a on nek likuje koliko god hoće, neće mu biti pravo.

Kuntalo, sve bi bilo super ali bi, kao i sa mojom psilocibinskom lubanjom, bila fora da znaju kako da ponove celu haludžu..

da im je stalo do posla i da žele mušterije do sada bi imali nekoga ko se na ovoj temi javlja i odgovara na sve 'provokacije' umesto da samo čitaju šta mi pišemo pa se beče i mršte kad dođemo u radnju.

Izvini što ti stajem na muku, ali bar je ova poslednja zanimljiva, izgleda kao da je iskrivio vreme i prostor... :D

Izgleda kao da je probio zvucni zid :)

Svraticu im do radnje i pitati ih sta je to i napiscu ovde njihov odgovor. Necu postupati bezobrazno i necu se svadjati samo cu ih pitati da li je ovo normalno i sta oni misle zbog cega je to ispalo tako kako je ispalo.

Stvar je u tome sto sam ja sad u velikom problemu. Do sada sam razvijao i skenirao kod njih i to mi je je bilo prihvatljivo sto se tice cene a na neke sitnije greske (neravno skeniranje (deo kadra mutan), presecanje kadrova prilikom secenja filmova, reper balansa belog postavljen nebo i slicno) nisam obracao paznju. Zivim u Sremskoj Mitrovici i ovde sam danas razvio film i umro sam od smeha kad sam ga doneo kuci. 400 dinara razvijanje i skeniranje i rezanje na cd (rezao ne rezao ista cena). Rezolucija fotografija 1500 x 1000. Nedovoljno ni za facebook. Kada sam ih pitao da li rade push gledali su me belo. A kada dodjem u Beograd odem do faksa (studentski trg) i obicno nemam vremena da idem do zemuna ili bloka 45. Meni bi bilo super kada bi u elitu radili kako treba jer mi odgovara blizina faklutetu, cena i ekspeditivnost. Za slajdove i za skuplje negativ filmove mi nije problem da nosim kod Vlade. Ali mi puno stare opreme prolazi kroz ruke i volim kroz sve zanimljivije stvri da provucem film i cesto imam 2 3 filma za razvijanje nedeljno.

Ako neko ima neki predlog za cestito razvijanje i skeniranje u krugu 2 neka mi javi ovde ili na pp

meni su uvek radili korektno razvijanje, ali secenje preko kadra mi ono... to ne mogu da objasnim. ajd kad nema mesta izmedju dva frejma. ali kad ima - a ima... to me jedino odvraca od njih. sken je uvek pomalo nabudzen ali opet za tu kintu na brzaka ne ocekujem nista bolje. ako neko iz elita cita ovo moj savet je da nabave frizider za filmove u kom ce filmovi biti izlozeni i u kom ce se cuvati (mnogi se primaju na to) i da uvek imaju svezu c41 hemiju i da im c41 razvijanje bude uvek besprekorno. i da ne zaboravim - ne secite preko kadrova.

Auuu... Ja sam već počeo da se nerviram jer treba da nosim na razvijanje pushovani Paradajz :S

Ume Elit nekad da zezne stvar, jednom mi se kod njih film raspao, i umeju da loše secnu otprilike frejm-dva po filmu, ali ovaj push kad sam video... Kuku!

Dakle, koje su još opcije za push, a da nisu Elit, i mene zanima?

Gde je Krle (Zemun, beše?) i koliko brzo odradi razvijanje?

I... Pominje se skeniranje u Foto Trendu? To je u... Piramidi? Koje su komparativne prednosti u odnosu na sken u Elitu? Gledam cenovnik i ne sviđa mi se navedena rezolucija (u Elitu, za malo para preko, ima i duplo većih skenova)...

јок, бре. као прво, стакло не кошта као лајка. да је у канон или никон ароми, коштало би/рецимо/бар 30% до 50% више. тело на које би качио ово чудо кошта 600-700Е, и има пројектоване линије у тражилу за поменуту жиж. дужину. нема проблема са а. фокусом, јер га и нема :D

ево лепог прегледа:

http://www.rangefinderforum.com/forums/sho...ad.php?t=123800

обратите посебну пажњу на коментаре које је писао Том.А - један од ретких фотографа на планети који је упућен у све тајне Cosina кухиње ;)

@djordje.vozarevic: Ne mogu da verujem. Ja im ne bi platio u zivotu. Ali kapiram da nisi u BGu. Mada imaju komp i odmah si mogao da proveris rezultate. NJS mi poslao pre neki dana link za ovde (redje posecujem), sad sam sherovao na FB. Uzasno.

Jbte, sledeci put idi kod Krleta. Pushovao mi je novu Kodak Portru 400 na 3200 bez greske! :)