Jump to content

Skoro pa prvenac

Goran Bajazetov
 Share

Recommended Posts

Cao drugari, evo konacno sam skupio hrabrosti da pokazem ovde neke svoje brljotine pa da me iskritikujete onako mrsno :)

Skoro sam tek poceo malo da cackam modelovanje pa je ovo druge lice koje sam radio, odnosno na kome radim (mozete zamisliti kako je izgledalo prvo :lol: )

Evo slika kako trenutno izgleda u lowpoly varijanti:

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Znam da sam neke delove mozda previse izdetaljisao za lowpoly (ili nisam?) ali tek ucim. Bilo bi dobro da mi skrenete paznju na sta posebno treba paziti... recimo imam generalno problem sa topologijom. Bilo bi mi veoma korisno ako neko moze neki dobar tutorijal da mi preporuci. Takodje sam svestan da ovde treba jos da se radi, ali znate kako je ono kada pocinjes nesto pa radis a oces sve odmah, a ne moze :) I na kraju zbrzas...

No, ajde, dosta sam pricao, sad je red na vas.

dobro je, lici na osobu sa slike :)

sredi edge-loop-ove oko usta, znaci potrazi one slike misica lica, videces kako idu u krug oko usta i ociju, a i to oko nosa (iznad konkretno, ove silne linije :)) si zabrljao prilicno... mada za pocetnicki rad ovo je high quality. ozbiljno.

Odlican pocetak. Nastavi dalje. Sto se tice gresaka, uocices ih kad krenes da rendishesh i animiras sto je dobro jer ces imati priliku da vidis kako citav sistem funkcionise iz prve ruke ;) I zato ovom prilikom manje o njima.

Uzdravlje

Drustvo iskreno da vam kazem nisam ocekivao ovako tople komentare. Moram priznati da sam se bio bas skenjao kada sam video kako mi ide... no, ovo mi je dalo hrabrosti da nastavim dalje, popravicu stvari i i pokusati da sledeci put model proucim malo detaljnije. Zanima me da li za kodelovanje koristite jos neki plugin pored standardnih maya-inih alatki?

Hvala,

Goran/

super je za pocetak, ali voleo bih da vidim i neku perspektivu iz nekog ugla, ne mora da bude smoothovana, ovako deluje ok

kako bi bilo jos bolje da probas loopove da napravis ovako

bez obzira na animaciju i sve, bolje je da imas ivice u pravcu misica i opstih nekih kontura i bora na licu.

03fixed6hb_loop.jpg

znaci samo podeli ovaj srednji na ivici usne, odvedi ga do kraja lica, a ove vertikalne malo rasiri da bi dobio prstenje oko usana.

Vidi ja bih ti preporucio da koristis ovu foricu! Cini mi se da koristis mayu :) tj prilicno sam siguran da je koristis pa ako sam u pravu otvori script editor i ukucaj u donjem delu koji je predodredjen za unosenje komandi spinFaces i izvrsi tu komandu pritiskajuci ctrl+enter u isto vreme, zatim taj tekst koji ti script editor izbaci prevuci gore u shelf i imas jednu finu alatkicu koja ce ti koristiti kada treba da sredjujes topologiju! Misli da ce ti koristiti

dmx dobro si pokazao sto se tice quadova samo sto i dalje ostaje bez loopova oko usta nego je mr squareface :)))

Jeste, to stoji, ali ako ima nameru da ima edge-loopove oko usta, morace da radi iz pocetka. (pailhead je dao dobar primer) Ovo je vise sredjivanje postojece topologije......da se triangli svedu na min....

Ankalagon, isprobao sam spinFaces medjutim script editor mi stalno izbacuje gresku:

// Error: Cannot find procedure "spinFaces". //

Sta je problem? :)

problem je shto je u pitanju procedura iz custom mel skripte (spinFaces.mel). klikete klik ovde. ;)

btw loopovi koji idu do ochnih duplji su suvishni i otezace ti kontrolu povrshine. potrebno ih je reshiti ranije a ne pustiti da idu dokle mogu.

ovo ti je samo primer kako bi ih mogao reshiti, ne sugestija.

loopovi.jpg

bitnije je voditi rachuna da loopovi otprate formu dok je postavljash.

loopovi2.jpg

zute linije odokativno predstavljaju kako bi trebalo da stoje loopovi uz nos (chak josh blize njemu but...) sobzirom na crease koji se javlja pri deformacijama u tom predelu.

teshko je bez gledanja modela ishta vishe reci. teshko jer znash i sam kako mi ide (ne)spavanje ovih dana. :blink: :unsure: :lol:

• 1 month later...