Jump to content

zicani okidac za 300d

Recommended Posts

Hvala na pomoci

Ono sto mene zanima a nisam uspela da nadjem sa search, dal neko moze da mi da link one teme na zoni gde je bilo opisano kako od starog kompjuterskog misa napraviti daljinac?

Zar to u stvari nije IR daljinski kao za tv ili kamericu? ja sam se nadao da bi neki univerzalni daljinac pomogao?

kolko ja znam za 300D postoji remote koji je dobar a koshta smeshno.. tipa 10-20 eur...

kad kazem dobar, to znaci pritisnes a on okine..

za 20D ima neki koji ima ultra glup feature kad pritisnes gumb a on okine posle 2 sekunde..

tako da, za 300D ja bih potrazio remote controller i bio zadovoljan ;)

Cesto mi zatreba taj okidac pa me zanima dali moze nekako da se napravi, ili ako ne imali da se nabavi? Kako stoje stvari sa bezicnim okidacem tj daljinskim? Unapred hvala :)

Najjednostavnije ti je da kupiš RC-1 IR daljinski. Veoma je mali a ima i nosač koji zakačiš na kaiš od fotoaparata. Ima okidač kao i mali prekidač kojim ga uključuješ i biraš ako želiš 2 sec delay. Prilično je jeftin i ima ga u poznatim šopovima.

Na žalost, od DSLR-ova radi samo sa Rabel-ima.

Univerzalni daljinski za TV? Da naravno ali racunaj da ces morati da nades tip koji ima kod za neki Matsushitty video rikorder iz sredine osamdesetih... :)

Uzmi mali RC1 i uzivaj. Praktican je, ima B (T) mod i td.

Univerzalni daljinski za TV? Da naravno ali racunaj da ces morati da nades tip koji ima kod za neki Matsushitty video rikorder iz sredine osamdesetih... :)

Uzmi mali RC1 i uzivaj. Praktican je, ima B (T) mod i td.

Ja sam pre nešto više od god. dana kupio običan, najobičniji univerzalni daljinski i njime "našao" nekoliko različitih uredjaja, izmedju ostalog i moj stari, analogni EOS 100. I to bez problema. A sobzirom da je RC-1, mislim, uprvo i pravljen za EOS 100 (moram da proverim) ne vidim razlog zašto univerzalni ne bi radio i sa ostalim aparatima koji koriste RC-1.

Nisam imao prilike da potražim na univerzalcu neko dugme za AF (da ne bih trošio film na isprobavanje daljinskog) , ali pritiskom na power dugme aparat izoštri sliku , bipne nekoliko puta kratko i nakon 2sec okine. U principu to je jedina stvr koja mi fali na 10D, jer ume da bude vrlo korisna ponekad.

Naravno, RC-1 je daleko praktičniji, jer je manji, udobniji, možeš da ga nosiš sa sobom i ne moraš da ponovo tražiš "frekvenciju" foto aparata kada izvadiš baterije iz njega :) .

zamisljam scenu gde namestas makinu, podesis sve, i onda vadis daljinac gabarita jedne prosecne cigle i okidas :D mislim da bih se srusio od smeha :D

ljudi, taj RC1 je stvarno super stvar. Dao mi ga ortak da se zezam malo, i kapiram da cu ga kupiti uskoro :)

Za vas koji možete koristiti RC-1, ne postoji nijedan valjani razlog da ne okrenete cvećaru i ne nabavite isti. Imao to s EOS30 aparatom, mlogo zgodno bilo. Čak, mogao sedeti par meteri dalje s prijateljima, i kulturno se slikuvati, brez da trčim ki sumanut.

Jedina mana, neće da radi na jačim telima ... ne mere, nisu napravili IR port .. <_<

db

PS

a mož' onako da se okači i na gurtnu, uvek pri ruci, Bog da te vidi ..

db

Sasa, hvala za link.

Ja sam konacno sela danas i napravila sebi daljinac za XT :D po shemi sa ovog sajta

Imala sam problem da nadjem ovaj stereo jack od 2.5mm, al sam nasla adapter sa 3.5 na 2.5 pa uzela i njega i obican od 3.5 i nakalemila nesto. Jos me je covek u radnji cudno gledao, kao - sta ce ti to? Ja mu objasnila, pokazala nazvrljanu shemu... on kao cudi se, zensko a hoce nesto tako da pravi ?!? On/off prekidac skinula sa neke pokvarene igracke :lol: , kontakte takodje skinula sa neke starudije, kabl je od kompjuterskog misa... i evo sta ispade!

daljinac1.jpg

daljinac2.jpg

daljinac3.jpg

Malo sam ispekla prstice sa lemilicom. Mozda je cika u radnji bio u pravu, ovo i nije bas zenski posao, al bitno da ja napravih sta sam naumila :P

Kad sam ga testirala malo me je zbunilo to sto prvo ono dugme za ostrenje nije htelo da radi, radio samo shutter, a onda se setih da je to verovatno zato sto mi je podesena ona custom funkcija da fokusiram pozadi na aparatu a okidam samo sa shutterom... prebacih aparat iz A moda u Auto mode, i tu sve sljaka ok, ostri, puca... woohooo!

Sasa, hvala za link.

Ja sam konacno sela danas i napravila sebi daljinac za XT :D po shemi sa ovog sajta

....

Kad sam ga testirala malo me je zbunilo to sto prvo ono dugme za ostrenje nije htelo da radi, radio samo shutter, a onda se setih da je to verovatno zato sto mi je podesena ona custom funkcija da fokusiram pozadi na aparatu a okidam samo sa shutterom... prebacih aparat iz A moda u Auto mode, i tu sve sljaka ok, ostri, puca... woohooo!

UDAJ SE ZA MENE !