Jump to content
Abdee

Hvalisanje foto opremom i umjetničkim dostignućima

Recommended Posts

Nisam još odlučio gde i kada idem na letovanje, ali znam da sam spreman :)

Ove godine će foto oprema (a i sva ostala) biti vrlo lagana.

24q64k3.jpg

Posle nekih 8-9 godina vratio sam se na EOS-1, ovog puta aparat koji odavno želim da imam - 1D MK IV

:wub:

Jedan od retkih članova foruma kome je taj prelazak opravdan.

Jel da da je osećaj kao kad nosiš duboke martinke (ono tipa možeš da udaraš i šutiraš i ništa...)? Ovde ide ćelavi smajli :huh:

E to je vec nesto..

Nisam znao da si i ti u vanbracnoj vezi i sa drugim brand-om(osim Pente). ;)

Za tolike godine nisi naucio da on kupuje sve ono sto niko drugi nece :) :) A sada i Samsung koji vise ne postoji u svetu fotoaparata, nije ni trebao da postoji :)

Guru, mogu li u Beogradu, negde, da kupim ovaj punjač?

Otkud mene pitas to, nisam na PCu 10 godina :) Zar ti punjaci nisu isti na hiljadu laptopova poslednjih 15 godina :)

Da se vratimo na temu,

Pored a7ii i 5-6 objektiva kojima sam toliko zadovoljan da d750,35 i 135 art i ostatak ekipe idu na prodaju, narocito sam odusevljen Pentom 300/4 koja ja pravljena za srednji format (pa zato i tezi kao novorodjence).

Da ne duzim mnogo, za ulozenih stotinjak eura i za objektiv star 40ak godina, kontrast, ostrina, fokus prsten, aberacije, vinjetiranje i ostrina po coskovima su na vise nego zavidnom nivou i objektiv bez problema parira modernim ekvivalentnim objektivima ukoliko mu se nadje adekvatna primena.

41760469230_e38b303f02_c.jpgV_Velickovic 11July1 by Vladimir Velickovic, on Flickr

Da se vratimo na temu,

Pored a7ii i 5-6 objektiva kojima sam toliko zadovoljan da d750,35 i 135 art i ostatak ekipe idu na prodaju, narocito sam odusevljen Pentom 300/4 koja ja pravljena za srednji format (pa zato i tezi kao novorodjence).

Da ne duzim mnogo, za ulozenih stotinjak eura i za objektiv star 40ak godina, kontrast, ostrina, fokus prsten, aberacije, vinjetiranje i ostrina po coskovima su na vise nego zavidnom nivou i objektiv bez problema parira modernim ekvivalentnim objektivima ukoliko mu se nadje adekvatna primena.

41760469230_e38b303f02_c.jpgV_Velickovic 11July1 by Vladimir Velickovic, on Flickr

kam gi primeri? :D

@Vlada_zvs

Da, da.., daj nam linkuj neke lepe primere u pravoj nameni, da ne balavimo samo na gvozdjurlastiku™ tj. setup ;)

@jo

Sk cu mamo, preminjuvam se :D

@amaNS

Propustio sam priliku da ga nosim na Exit posto nisam fotkao na Main-u a za ostale bine i nije bilo bas nekog smisla da vucaram objektiv koji je tezi od tela i 4 fiksna stakla :)

Sad trazim pravu priliku da iskoristim prase i odmah uploadujem na fliker.

U svakom slucaju rezervisao sam Jazz festival u novembru za ovu igracku a u medjuvremenu sam porucio i Sonnar 300/4 pa cu ih sigurno porediti kada bude bilo vremena.

Nadam se da fotke stizu odma ubrzo :)

da se pohvalim, ne što je neko fotografsko, nego što je dostignuće na nekom ličnom, intimnijem nivou - Moj deda Lazar se na neki način odužio ovom našem gradu tako što je u slobodno vreme svirao klavir u bioskopu Istra - pratio neme filmove da ljudima bude lepše. Na neki sličan način i ja ovo doživljavam - stalna postavka portreta glumaca Niškog Narodnog Pozorišta, u foajeu pozorišta. Ako nekad odete u Niško Narodno Pozorište- dok čekate početak predstave, pogledajte... usput i društvu koje je sa vama možete da kažete da je ovo radio jedan od onih koji vole svoj grad.

...

mimo toga od opreme, ništa kupio, ništa prodao u skorije vreme... razmišljam o Fuji X-T3 i Fuji 56 1,2 kao dopunu alternativnog sistema i D850 kao core zamenu u glavnom sistemu ali bez ikakve žurbe.

biah... jedva par postova da je prošlo na temi a ja već skroz promenio mišljenje :blush:

D800 postao telo za poslove gde se broje pikseli / kupio Nikon Z6 za allround varijante.

Cestitke! Da lepo sluze tela :D

Ja sam konacno uspeo da namontiram E sistem kako mi odgovara:

47121674341_167336e39f_c.jpg

Pored ovoga koristim od canon-a 100 macro i 300/2.8. Sad mogu da se posvetim skupljanju para za 28-70 i to je to od mene :D

post-9664-1550768574_thumb.jpg

Stari mesopotamćani su govorili da je najbolje vreme za hvalisanje f.o.i.u.d. četvrti dan od nedelje, vele i vavilonci da će ti usled te radnje žito ponajbolje roditi i skrotum ti neće oticati više nekmoli što bi inače... pre neki dan sam zaokružio sistem i sačinio jedan digitalni zapis...sad mi ostaje da počnem da koristim ta sokoćala.

Pozdrav drugari.

Bogami Korto, ozbiljna artiljerija, posebno sto se staklarije tice. Zelim ti da te lepo to sluzi.

Ajd' sad upregni to pa da imamo sta da gledamo :)

post-9664-1550768574_thumb.jpg

Stari mesopotamćani su govorili da je najbolje vreme za hvalisanje f.o.i.u.d. četvrti dan od nedelje, vele i vavilonci da će ti usled te radnje žito ponajbolje roditi i skrotum ti neće oticati više nekmoli što bi inače... pre neki dan sam zaokružio sistem i sačinio jedan digitalni zapis...sad mi ostaje da počnem da koristim ta sokoćala.

Pozdrav drugari.

Jel ovo 60 makro na 70D?

Koji je ovo kompakt?