Jump to content

Hvalisanje foto opremom i umjetničkim dostignućima

Abdee
 Share

Recommended Posts

Naravno da je prihvatio tako i okrenuo na shalu jer covek ocigledno nije od onih koji bi se raspravljali i rekli ono sto ustvari treba. A da se skrene paznja na "bezvezno hvalisanje" moze i na daleko lepsi i kulturniji nacin od pokazanog i vise puta dokazanog nekulturnog ponasanja nekolicine clanova. Ljudi na zonu ce dolaziti i ako bude "hahaha", "hihihi" i "nisko informativnih" postova ali sve manje (sto se i primecuje) zbog nadobudnih i dubokoumnih "skinuo sam carape i oprao noge" postova koji skoro pa da i ne gadjaju poentu ali odlicno govore o autoru istih. Ovo nije kafana.

Argument za internet i telefone po mom misljenju uopste nije na mestu, iz vise razloga (da ne duzim i vec dovoljno zatrovanu temu).

Koliko vidim post o drzacima za baterije je bio koristan (Goske i Micko).

Nigde ne pise cime se sme hvaliti a cime ne, koliko se ja razumem u srpski jezik i knjizevnost dozvoljeno je sve sto spada pod foto opremu, ili ne?

Evo predloga adminima, prepraviti opis teme u "zabranjeno je hvalisati se jeftinijom foto opremom od (lupam) 5e (?)" ili "manjom od 2x3cm (?)" ili "..." Mislim cisto da ovi sa telefona sto citaju ne potrose te kb-e na neispravan post te vec otvorene stranice :D

Ja ne smem da se hvalim, ko zna sta ce da mi se desi pa neka ovaj post ostane offtopic kao i post pre ovog. :)

Pa vidis... tu gresis u pretpostavci iz vise razloga....

uz duzno postovanje dozvolicu sebi da kazem da Ti gresis....ako se covek dugo vremena mlatio i zezao sa baterijama i onda problem resio kupovine kutije za baterija i to podelio sa nama u temi koja tome i sluzi ( a uz put je pomogla i jos barem dvojici clanova DZ), onda ne vidim tu nista lose, naprotiv...a k´o sto Zagor rece, ako postoji ogranicenje u EUR/cm/´bemgacemu, onda to treba i napisati u naslovui teme, ili u opisu fotografskog foruma reci da nije za neznalice/amamtere/entuzijaste koji se raduju i sitnicama, nego za ljute munje/dzedaje/profesionalce koji fotografijama decu ´lebom ´rane i nije im do sitnica/trica/kucina, nego do samo naucno ili empirijski dokazane cinjenica....

Majku mu, je l' neko primetio da sam ja kupio oktu?! :D

Osecam da je to proslo nezapazeno usled ovoga sa baterijama!! :D

Kad je covek to postavio, meni je izgledalo glupo i beznacajno i pomislio sam "Jbt, je l' moguce da si ti to okacio?"

Razlika je sto ja to nisam napisao. Vodim se mislju, da ako to sto pises nije korisno, vec sluzi da oslobodis svoje frustracije, mozda i ne treba da pises.

Kad malo zatim, ispostavi se da je bilo korisno za dva coveka... Nesto sto je beznacajno za mene, nije za nekog sledeceg.

Malo manje ega, malo vise kulture u komunikaciji....

^cestitke za oktu! :D

Nego, ja isto ne vidim problem sa kutijom/drzacem za baterije.

@vili, nije da ljudi to kace svaki dan, niti svako ima potrebu da kaci takve stvari, pa da post istankova predstavlja plemenitu borbu protiv spama. To se jednostavno ne desava u tolikoj meri. Takodje, problematican je i nacin na koji je to saopsteno. Sto se hvalisanja tice, neko voli da se pohvali sitnicom, neko uopste nema potrebu da se hvali makar kupio PhaseOne. Evo licno sam se za 7 godina bivstvovanja na forumu jednom pohvalio, sto ne znaci da cu da branim ljudima da postavljaju sta im padne na pamet, sve dok je na neki nacin u vezi sa foto-opremom. Sto se koriscenja foruma i bandwidtha tice, to nije nikakav argument, jer forum pre svega nije prilagodjen mobilnim uredjajima. Drugo, ako je vec to u pitanju, skretanje paznje moze da se obavi i preko PP. Ovako, dobili smo prakticno 10 suvisnih postova koji su potekli od jednog istankovog, jer se ljudi pretezno nisu slozili s njim. Ko je onda tu kriv za protracen prostor?

Svaki pokušaj bilo kog online community-ja, koliko god bio zamišljen kao "tematski", da suzbije i spriječi takozvani "off topic" u potpunosti unaprijed je osuđen na propast. Jednostavno, tako stvari ne funkcionišu i forsiranje dovodi do smrti zajednice. Vidio sam to previše puta.

Druga krajnost je gubljenje smisla postojanja zajednice kad preovlada "casual" nad "tematskim" sadržajem.

Istina je, kao uvijek, negdje između. Ne vidim potrebu da se sve preozbiljno shvata.

koliko povremeno je preporucljivo prazniti ih? nisam uspeo da nadjem tu informaciju. jednom godisnje, mesecno ...

Nema tu nekih strogih pravila ali bar na svakih 5-6 dopunjavanja bi trebalo uraditi jedno potpuno pražnjenje i potom punjenje do kraja. Dakle, sve zavisi od intenziteta arčenja samih baterija. Takođe nije preporučljivo da se čuvaju ispražnjene.

Pa vidis... tu gresis u pretpostavci iz vise razloga

- postoje tematski forumi, a postoje forumi "igraonice", bureci, krstarice... za dokone. Na tematskim forumima ljudi se trude da isprate sve da nebi propustili mozda nesto bitno ili zanimljivo, pa je ponekad vrlo frustrirajuce isfiltrirati shum koga biva sve vise i vise

- veliki broj ljudi forum pregleda sa mobilnog telefona, preko 3G-a koji se u ovoj zemlji prodaje na kasicicu uz gomile nepotrebnih minuta i sms-ova koje nikada neces potrositi, tako da je njima vrlo bitno koliko nepotrebnih ili nezeljenih stvari treba da ucitaju i na kraju krajeva da preskroluju na svojim majusnim ekrancicima

Olaksavajucu okolnost cini cinjenica da je ova tema po ideji pomalo neformalna pa takve stvari ne bodu previse oci. Mozda je istankov bio previse ostar u komentaru, ali i ja sam zastao kod tog posta i pomislio WTF?! (sto bi rekli ameri) Ako se ne bi odreagovalo na ovakve postove, vrlo brzo bi ova tema licila na buvlju pijacu i potpuno bi izgubila smisao (ovo tvrdim zbog 15 godina iskustva u uredjivanju foruma)

Razlog za pisanje ovog mog komentara je taj sto sam bas pre mesec dana kupio neke foto sitnice (mnogo krupnije od kutije za baterije), pozeleo da se pohvalim ovde ali se ipak zadrzao, smatrajuci da to mozda i nije dovoljno vredno deljenja sa drugima na ovaj nacin.

U svakom slucaju, ja bih istankov komentar posmatrao pre kao drugarsku kritiku, a ne kao hejt, sto mi se cini da GoneShootin' i jeste ucinio s' obzirom da je okrenuo na salu :)

Danas ljudi vrlo olako svaku kritiku karakterisu kao hejt.

Postoje tematski forumi i ovo to jeste, i koliko vidim covek je savrseno ispostovao temu- to sto je nekome to malo, jeftino ili sta god, to je druga stvar. Imas ljudi koji arce samo L stakla i to 1.2 i sta, niko ne sme da se pohvali da je uzeo 100mm 2.8 usm posto taj neko sve istpod L-a smatra gluposcu?

Sto se tice interneta, nazalost ne slazem se nikako- nije on ni toliko skup ni nedostupan kako to nekada bese, sa druge strane ako kupim 70-200 2.8 IS2 i stavim fotku toga samo sam se pohvalio i skinuo ljudima net i nista, a ovde covek pomogao ljudima.

A sto se poslednje stavke tice, dovoljno dugo smo na forumu da znamo, nazalost, kako neke stvari funkcionisu ;)

I znamo da ima ljudi koji su jaaaako neprijatni prema drugima ali im se to iz drugarstva i na staru slavu prasta, sve je to ok samo molim vas ne terajte nas da se pravimo da nije tako.

Post koji krece sa:"Ljudi koji vam je Q? Dajte malo se sredite ne reklamirajte bas sva sranjca koja su dosla u vaš život. " bi taaako lako bio obrisan da ga je stavio neko mladji po stazu ili ko se ne zna sa "ekipom" da o tome ne treba trositi reci. Takodje post koji tako krece upucen nepoznatoj osobi nikako ne zvuci kao drugarska kritika ;)

Popio kafu...

Stigl'o proleće...

Opr'o noge, nazuo čarape ...

Ljudi koji vam je Q? Dajte malo se sredite ne reklamirajte bas sva sranjca koja su dosla u vaš život. Onomad, pre x godina kada je ova tema i započeta, kada smo bili kompaktniji, fotografskiji i preko polovine nas se znalo lično, neko od zelenih administratora je pobrisao post u kome se Crna Mrlja pohvalio da je kupio TDM 900, na šta se ovaj naljutio i više nije dolazio na forum.

Ono, kupio sam držac za baterije...

Ne povukao sam vodu ...

Meni je post o kutijici za baterijice bio izuzetno koristan. Baterije sam nosio po dzepovima, torbicama, kesicama...i nikad ali nikad se ne bih setio da postoji, a kamoli da kupim nesto toliko i izuzetno prakticno kao sto je ova kutija za baterije. S druge strane, to sto neko oglasi da je kupio xxx FF ili besni milc ili besno staklo, toliko me zabole njeznik da ti ne mogu opisati. Rezultat upotrebe tog stakla i tela mogu da postujem kad se objavi, ali sama cinjenica da je neko kupio tzv ozbikjnu opremu mi nije bitna ni na koji nacin.

S trece strane ti napravi forum na kojem cete vas nekoliko da se znate licno i da se medjusobno radujete kupovini skupih i bitnih iskljucivo fotografskih stvari i ne smaraj druge svojim negativnim misljenjem. Znas sta se kaze o misljenjima. Svako ih ima, kao sto svako ima i ono drugo.

"Hvalisanje foto opremom i umjetničkim dostignućima"

Nesto se mislim...sto je manje ovog boldovanog, to vise zuci i netrpeljivosti u "razgovoru".

Iskreno, da sam istankkov-ov post video na vreme, pre nego sto bi trebalo obrisati 3 strane komentara, ja bih ga skinuo kao nepotreban. Da ste, umesto sto se prepucavate, prijavili post, moyda bi ga neko od ostatka urednistva video na vreme. Ali niste.

Dakle govanca u nasem dvoristu ne serkaju vanzemaljci. Misliti o tome.

Ne znam koji mi ku**c bi da uopste nesto napisem. Ja reko' aj da malo smirim strasti i zavrsim ja na penalu. Ocigledno niko nije lepo procitao sta sam napisao, vec ste svi odmah videli napad pa digli prangije na gotovs. Uzivajte, vidim da vam je lepo.

Da je vise clanova kao istankov i vili, ovaj forum bi i dalje licio na nesto.. Ovako sve vise razloga da se pusta voda, a sve manje šansi da se nauči nešto realno o fotografiji. Ko nije primetio pad kvaliteta u zadnjih 10 godina, taj verovatno cita forum na nokii 3310.. :)

da ne bude offtopic, izasla mi onomad fotka u refoto-u, al nije bogzna sta pa se nisam hvalio..

uzdravlje

Postoje tematski forumi i ovo to jeste, i koliko vidim covek je savrseno ispostovao temu- to sto je nekome to malo, jeftino ili sta god, to je druga stvar. Imas ljudi koji arce samo L stakla i to 1.2 i sta, niko ne sme da se pohvali da je uzeo 100mm 2.8 usm posto taj neko sve istpod L-a smatra gluposcu?

Sto se tice interneta, nazalost ne slazem se nikako- nije on ni toliko skup ni nedostupan kako to nekada bese, sa druge strane ako kupim 70-200 2.8 IS2 i stavim fotku toga samo sam se pohvalio i skinuo ljudima net i nista, a ovde covek pomogao ljudima.

A sto se poslednje stavke tice, dovoljno dugo smo na forumu da znamo, nazalost, kako neke stvari funkcionisu ;)

I znamo da ima ljudi koji su jaaaako neprijatni prema drugima ali im se to iz drugarstva i na staru slavu prasta, sve je to ok samo molim vas ne terajte nas da se pravimo da nije tako.

Post koji krece sa:"Ljudi koji vam je Q? Dajte malo se sredite ne reklamirajte bas sva sranjca koja su dosla u vaš život. " bi taaako lako bio obrisan da ga je stavio neko mladji po stazu ili ko se ne zna sa "ekipom" da o tome ne treba trositi reci. Takodje post koji tako krece upucen nepoznatoj osobi nikako ne zvuci kao drugarska kritika ;)

...vidi ja ne smem ovde da se hvalim jer mi žena čita forum :D

Mogu da se slozim i sa jednima i sa drugima. Forum je generalno mesto gde se dele misljenja, nekad umerena nekad neumerena, sustina je naci neku sredinu da se niko ne oseti ugorzenim a opet da istina bude recena.

Po meni, ono sto predstavlja problem dizajnzone, a bogami i ostatka vremensko-prostornog kontinuuma, je TON i NACIN na koji se iznose stavovi.

Iskreno, ne vidim potrebu za grubim recima cak i kada diskusija odmakne u pravcu koji je napet a pogotovo ne kod benignih tema.

Da li pak kvalitet radova opada ili ne je opet stvar kulture komunikacije i sposobnosti da se iznose kvalitetne i konstruktivne kritike. Takodje, vremena u kojima zivimo nosi odredjene probleme i promene pa je i stanje na forumu ogledalo opste slike.

Primera radi, kao i kod Marka604, i moji radovi su dobili neke nagrade, bili objavljivani ali ni ja ih nisam kacio niti se hvalio istima. Razlog tome je sto iskreno ne ocekujem adekvatnnu komunikciju. Da li je to moja greska ili stanje foruma nije sada tema, ali je fakat da nesto nije u redu kada covek nema zelju ili potrebu da pokaze svoje dostignuce. Time pride ne opravdavam sebe vec ispistujem i sebe i ostatak ljudi zasto je stanje takvo.

Da ne duzim, a mogao bih, malo artikulisanije komuniakcije ne bi bilo na odmet. Ako mi ovde, koji delimo isti interes i ljubav, nemamo nacin da pricamo kako dolikuje kako onda da ocekujemo da se stanje popravlja.

Realno to je jaaako ozbiljan problem, jos ako neko slucajno pita koliko si plaio- pa gde da kazes :D

Da ne bude off, posle D800 sam hteo 5d mk2 ali su povoljne ponude u oglasima htele drugacije :D

20160326_131128.jpg

ps: Upade Cveletov post, kome je realno svaka na mestu, tako da se ovo odnosi na post iznad tog :)

Da je vise clanova kao istankov i vili, ovaj forum bi i dalje licio na nesto.. Ovako sve vise razloga da se pusta voda, a sve manje šansi da se nauči nešto realno o fotografiji.

Bez ljutnje, a i uz svo postovanje istankov-u i viliju, al dal bi mogao malo da elaboriras sta je to sto forumasi treba da ispune, pa da on i dalje lici na nesto...

Hvala MIKRI!! :D

Sad ozbiljno... Ja sam kupovao dosta toga skupljeg ali nisam pisao jer nemam potrebu da se hvalim.

Ja sam ovu temu dozivljavao kao zezanje, a usput vidis sta je ko kupio, pa ako planiras istu kupovinu, mozes da se raspitas kako, sta, gde.... Eventualno pozoves coveka na pice, probas... Opet, treba da napomenem, meni u par navrata kolege sa Zone nisu izasle u susret, tako da sam mozda i pogresno skapirao. Drugarske/kolegijalne atmosfere nema.

Generalno je Zona JAKO mnogo pala u kvalitetu, i ko to ne vidi...

Vec neko vreme hocu da napisem post u "Predlozi i sugestije za poboljsanje...." ali kapiram da nikog ne boli za to....

Pisao sam onda kad sam se zalagao da NE banuju (eto koincidencije) istankova, ono oko vedrane.

Kultura komunikacije je problem. Razlog zasto mnogo ljudi cita forum, a vrlo malo komentarise, jos manje kaci fotke... Nece da ga neko naduva, ili da ulazi u bespotrebne konfrontacije sa dezurnim frustriranim likovima.

Prst na celo, kad fejsbuk grupa za prodaju ima vise tematskog sadrzaja, komentara i korisnih informacija od Zone.

I to je dosta ljudi koje, sto znam licno, sto prepoznajem odavde.

Nacini da se to resi postoje. Ja volim Zonu, i voleo bih da opstane... i dalje mi je treca u bukmarksima!

Evo da se i ja pohvalim UMJETNIČKIM DOSTIGNUĆEM

Bio sam ga krhnuo ono baš momački :lol: :lol:

sva sreća pa je od čelika :lol: :lol: pa samo otišao navoj za filter ;)

nwcyhc.jpg

Što se ostalog tiče, mogu reći da je svemu kriva "politička korektnost", brate u posljednje vrijeme sve neka finoća, sve nešto na finjaka, svi hoće nešto da uče :lol: :lol: i da im se sve objasni u tančine sa referencama. halo, fotografija nikad nije bila jeftinija, karticu briši do besvjesti, zatvarači definitivno nisu od "safuna", pa vježbajte brate do besvijesti ili nemojte. Ni ja ne vježbam a bogami ni ne učim :lol: :lol: ali nemojte se vrijeđati kad neko malo "zagalami"