Jump to content

Hvalisanje foto opremom i umjetničkim dostignućima

Recommended Posts

Radi super na Soniju, samo ga niko ozbiljan ne koristi, jer sta kada nema oka u kadru iili kad se ne vidi dovoljno iz bilo kog razloga ? :)

Ništa, radi se kao i sa aparatima na kojima nema te funkcije. Neće nijedan aparat samouništiti sebe i vlasnika zato što nema oka u kadru.

Meni je prepoznavanje stalno uključeno jer se samostalno aktivira kada prepozna lice pa traži oko, a u ostalim situacijama je fokus na centralnoj tački, kako sam i zadao da bude.

Ne vidim razlog zašto je niko ozbiljan ne bi koristio, samo može da pomogne jer ni na koji način ne ometa fotografisanje ako nema lica/oka u kadru.

• Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Čestitke za malo krupniju nabavku; i ujedno baš fino od tebe što si sve opisao u jednom postu. Da treba da se čestita za svaki komad opreme posebno izlizala bi mi se slova na tastaturi 😜

Posted Images

Mislio sam da nikad ništa neću postovati u ovoj temi, ali možda će nekog interesovati pa da se ipak malo pohvalim :).

Kad sam dobio NEX 3N, počeo sam da tražim neki meni interesantan objektiv. Naravno prvo sam isprobao objektive koje imam, ali to nije bilo to, hteo sam nešto malo drugačije, nešto kao . . . Trioplan!

U M42 verziji je prilično skup i redak, ali video sam u oglasima za jednu crvenu stari analogni Altix aparat sa Trioplanom 2.9/50mm i rešio da probam da ga nabudžim, ne košta ništa. Tako sam rasturio stari Altix, i nabudžio Trioplan na NEXa.

Može da posluži za obično slikanje:

23945552135_eda5a2f96e_b.jpg

23318778783_abb193844a_b.jpg

Ali meni je mnogo interesantniji zbog ovakvog bokeh-a:

22489743626_1bc49fbbf9_c.jpg

22489735516_0ee3306d18_c.jpg

I inspiriše me da se malo poigram u ps-u:

23837301112_1c3ee1351e_b.jpg

23919477026_a314154e44_b.jpg

23837299972_93e42cc95e_b.jpg

Ukupna težina tela sa objektivom je 350gr, staje u džep od jakne pa mogu opušteno da šetam i ne nosim torbu za aparat.

Evo kako izgleda:

23318777003_58fe40eeb4_b.jpg

Veličina u poređenju sa kit objektivom:

23837299502_64179157b2_b.jpg

Naravno da nije sve idealno i savršeno ali o negativnim stranama možda neki drugi put :).

Hvala ljudi, sprava je do - JAJA. Da, sve što su rekli da joj manjka, manjka joj, ali ne menja moj opšti utisak. Oduševljen sam. Ne znam da li sam već pomenuo, ali baš mi nedostaje tačskrin, ako nisam evo rećiću još jednom. :D

Shut up and take my money. Već gledam šta sledeće duzmem. ;)

Sad imam još jedno svetlo!!! :D

Mnooooogo mi je drago što je upravo ovaj poklon došao od prijatelja sa Zone. Iako sam ponekad mislila da trošim previše vremena ovde, vidim da nije uzalud...neko je ipak primetio moj trud i rad i poželeo da pomogne u tome da se još više unapredi.

Još jednom- HVALA DRUŽE!!! ;)

12434307_1718852348345235_1920459880_n_zpsagzguqa0.jpg

oooo zlikovci mladi! :lol:

cekaj, ovo nije ono sto si mi pokaziv'o? - sad ces morati da sve to vuces u kafanu kad dodjem...

Jok, ono je bila Alpha 5100 sa prelepim stabilisanim prajmovima, na žalost svi su za krop.

@Nizda

Kolko te izaslo ovo opreme?

Gde si kupio?

U Rusiji, dosta povoljno. Ako ćeš ovde poslom, isplati se za novu opremu, polovnu još više, ali to još nisam oprobao.

@Nizda

Kako se pokazao kit? Vec neko vreme se razmisljam sta mi je ciniti i da li da uzimam taj kit ili ne za A7 keca :)

Sasvim validan staklić, ali nemoj da ti to bude jedini objektiv. Ja sam ga uzeo jer je razlika u ceni u odnosu na telo bila zanemarljiva. Može da posluži za neku tezgicu sa blicom u vugla zlu ne trebalo.

Cestitke svima

Pitanje za Nidzu, ako si za neko pice - GAY stop - marko07 i ja placamo minimum po jedno da poneses nove igrackice da vidimo kako to radi na nasim Sondzama :)

Nema problema, za par dana se vrćem u Srbiju. Piva i kafe ne odbijam, a nisam ni homofobičan, i gejevi su dobrodošli. Razvio sam imunitet na vreme. :D

Zeznuo si se. Trebalo je da overiš Mediamarkt.

Iskreno, nisu mi jasne cene, ovde je znatno jeftinije nego u Americi, a o Evropi da ne pričam. Nemam pojma koja je logika u pitanju, radnje su regularne, garancija internacionalna, roba za evropsko tržište.