Jump to content

Hvalisanje foto opremom i umjetničkim dostignućima

Recommended Posts

• Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Čestitke za malo krupniju nabavku; i ujedno baš fino od tebe što si sve opisao u jednom postu. Da treba da se čestita za svaki komad opreme posebno izlizala bi mi se slova na tastaturi 😜

Posted Images

Isprva negativno, valjda zbog velike razlike u korištenju. Kako vrijeme odmiče, sve je pozitivnije. U odnosu na pentakse, a samo sa njima i mogu da poredim jer ostale sisteme ne poznajem, neke stvari su neobjašnjivo glupave.

Samo jedan primjer. Prednji točkić ne može uopšte da se namjesti da mijenja ISO bez prethodnog pritiska na njega. To mi je totalno idiotski, nepotrebno, i nepraktično. Zadnjim točkićem suštinski ne mogu da radim ništa jer nema opcija da se blenda podešava njime ako objektiv ima prsten za blendu, a u meniju taj točkić nije određen da ima i neku drugu korisnu funkciju.

Sa druge strane, promjena tačke fokusa je apsolutno fantastična u odnosu na moj DSLR, a plus pokriva i cijeli kadar. To mi je trebalo kao budali šamar. Fokusiranje je takođe uočljivo brže, a o preciznosti da i ne govorim. Nije da je K5 spor, ali ga ovaj Fuji ipak šije. Za sada imam samo 18-55, ali nema razloga da ne ubada i sa 35 1.4 kojeg želim sljedećeg.

Inače, automatsko fokusiranje direktno na oko je toliko dojajna opcija da bi svi aparati trebalo da je imaju.

Ispade da sam napizdio Fujija, a zapravo DSLR nisam uzeo u ruke otkako sam kupio X-T10 :D

A najbolje od svega je to sto imas podesavanje te opcije.

Desno oko

Levo oko

Auto (pustis ga da sam odabere) :)

....ali nema razloga da ne ubada i sa 35 1.4 kojeg želim sljedećeg.

Odosmo u off, ali razmisli o 35mm f2. Sinoc mi je pao saka taj staklic, i malo je reci da sam ostao zgranut izradom. Fuji i onako vec dojajno izradjuje stakla... ali ovo je znacajan korak napred. Kada mislis da nema dalje, oni ga naprave. To je toliko dobro utegnuto, da nemam reci. Idem sada cipele da obujem, pa da vidim kakav je na delu... ali... prvi utisak... ZLO :)

Eto tako :)

PS

Cestitke na nabavci... uzivaj

OVO!

Umesto te dojajne opcije, vec petu generaciju profesionalnih DSLR-ova dobijamo prokleto prepoznavanje osmeha. :angry:

Ne znam kako to radi na ovim novim A7 spravama, na Fujiju još uvijek nije savršeno, ali i ovako radi za sve pare. Ćerkica će mi biti zahvalna kada poraste, baš imam uspjelih fotki samo zbog ove funkcije.

A najbolje od svega je to sto imas podesavanje te opcije.

Desno oko

Levo oko

Auto (pustis ga da sam odabere) :)

Odosmo u off, ali razmisli o 35mm f2. Sinoc mi je pao saka taj staklic, i malo je reci da sam ostao zgranut izradom. Fuji i onako vec dojajno izradjuje stakla... ali ovo je znacajan korak napred. Kada mislis da nema dalje, oni ga naprave. To je toliko dobro utegnuto, da nemam reci. Idem sada cipele da obujem, pa da vidim kakav je na delu... ali... prvi utisak... ZLO :)

Eto tako :)

PS

Cestitke na nabavci... uzivaj

Ja ostavio na Auto. Prezadovoljan.

35 f2 nije toliko jeftiniji od 35 1.4 pa me, logično, više privlači ovih 1.4 pa čak i po cijenu malo sporijeg fokusa. Ne vjerujem da je toliko sporije. A?

Ne znam kako to radi na ovim novim A7 spravama, na Fujiju još uvijek nije savršeno, ali i ovako radi za sve pare. Ćerkica će mi biti zahvalna kada poraste, baš imam uspjelih fotki samo zbog ove funkcije.

Radi super na Soniju, samo ga niko ozbiljan ne koristi, jer sta kada nema oka u kadru iili kad se ne vidi dovoljno iz bilo kog razloga ? :)