Jump to content
Sign in to follow this  
jolanda985

kurs

Recommended Posts

moj predlog ti je da nadjes nekog (studio, prijatelja) da ponudis da im kuvas kafu, raznosis postu i da krades ocima zanat... Dok sam ja studirao nije bilo nikakvih dobrih kurseva, a mislim da nece ni biti dok se prasina ne slegne, sad se toliko pomutilo da ima brdo dizajnera i nismo se distancirali i klasifikovali, kad se bude znalo ko je koja klasa bice i dobrih kurseva.

Npr. covek je izdao oglas da se daje casove PS i Corela, moja drugarica ga je zvala i kad mu je rekla da se bavi dizajnom vise se nije javljao. (Zato sto je zna par tutorijala i nesto osnovno i to je to...)

Za fotografiju moras se posavetovati sa onima na forumu za foto, citao sam u ReFotu da ima dobrih kurseva ali sam toliko davno citao da ne mogu ti mnogo pomoci...

I poslednji savet pokusaj sto vise da naucis jer nemoj racunati da ce ti neko na kursu reci vise nego sto ga pitas, svi mi ljubomorno cuvamo znanje malo je onih koji ce sve da podele sa nekim

Moj savet ti je da pocnes sto pre da cackas sama po Photoshopu i Corelu, cisto ako nadjes neki dobar kurs da ne budes posmatrac! Ja uvek preporucujem Photoshop bibliju, lik koji je pisao zove se Deke McCleland, jeste da je jako opsirna ali neke sustinske stvari su upravo u najdosadnijem delu koji prosto vapi da ga preskocis!

ja imam bibliju 6 od tog covek i veoma je dobra

posle pocni da po netu gledas tutorijale tako mozes dosta da naucis...

@ jolanda

Skoro je bila slicna tema vezana za web, a vec nekoliko puta smo raspravljali o kursevima za programe koji se koriste u grafickom dizajnu.

Pogledaj u ovoj temi.

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=28743

Tu ces naci i linkove za starije teme u kojima se raspravljalo i ovome sto te konkretno interesuje. A ako si ozbiljno zainteresovana, javi se na pp. i pogledaj moj profil.

I savet, prvo potrazi malo medju starijim temama, pa tek ako nema, postavi pitanje. I zbog tebe same, posto ces brze doci do odgovora, i zbog nas, da ne zvacemo istu temu po stoti put. ;)

Pozdrav.