Jump to content

It's alive! It's alive!

UnderDog
 Share

Recommended Posts

zaista deluje simpatichno, a ono shto mi smeta jesu krutost gornjeg dela tela (deluje da kichma nije animirana i po rotX), 'lomljenje' laktova koje se deshava je nepravilno, i samo kretanje tela (kukova/pelvisa) je nekako ispresecano, pa se i na par momenta javlja 'skok' unapred (prvo dodje do usporenja, pa zatim telo naglo krene napred - pop!). ;)

stvarno ne mogu da ti kazem ishta vishe od ovoga gledajuci flv. :)

ps. ako ti je ovo prvi hod koji radish, uradi prvo obichan hod, a ne double/triple/multiple/... bounce.

poz

-t.

Hvala, cg. Vaistinu, kičma nije rotirana po X, samo je translirana po X (levo-desno).

Moguće je da sam malo preterao sa neprirodnim lomljenjem laktova, ali to sam uradio da bih dobio overlap na ekstremima i da bih imao veću fleksibilnost pokreta ruku.

To za pelvis, ne znam šta da kažem. Meni izgleda normalno, ali posmatrač uvek bolje primeti grešku :) Verovatno je problem nastao kada sam "sabijao" krive, jer prvo nisam pogodio tajming, zapravo nije mi se svidela prva verzija, jer je bila spora. Zato sam i odustao od ovog testa.

Btw, nije mi prvi hod, mada izgleda tako :D

Hvala momci, znači mi svaki savet.

Evo drugog testa, koji ću da izguram do kraja.

Ovo je moja interpretacija šablona iz knjige "Animatior's survival kit". Williams kaže da je Milt Kahl ovako crtao "can-do walk" (odlučne, pozitivne likove). Nadam se da sam "potrefio", mada ću vreovatno ruke morati da popravljam.

Rigovan karakter sam skinuo s neta, zove se IKJoe. :)

Šta kažete?

ummm.. ja ocajno objasnjavam, vidim sta ne valja ali uopste ne mogu to dobro da srocim..

ukratko, ruke se ne krecu pravilno, suvise su 'snappy' prezategnute su,

i zapravo ceo je jako napet, uopste se ne oseca fleksibilnost zglobova, sav je kao da si ga navio i marshira...

nadam se da ovo ima ikakvog smisla..

keep practicing!

E meni je ovaj prvi test izmamio osmeh na licu. :)

Ne pitam se ja ništa, ali da se pitam, ne bih mu ništa menjao. Perfektno je skokovit.

Ček, opet da pogledam... hahahaha... kakav ironičan hod. :) Odlično je.

Drugi ti je test, kao što thinker reče, previše krut i mislim da karakter malo previše zanosi levo, desno. Toliko zanosi, da se čini da može da izgubi ravnotežu i padne na stranu.

Anyway, dobro je i to.

Keep it up.

Moj savet ti je da prvo uradis sablon a kasnije da se bakces sa Miltovim varijacijama na temu. Milt i njegovo pojmanje animcije je nedostizna stvar za veoma veliki broj stanovnika ove planete. To ti kazem ne da bi te obeshrabrio vec da ne preskaces stepenice u svom putu ka vrhu.

Hod je jako vazna lekcija i trebalo bi da se ureze u tvoju psihu zato sto je to oblik kretanja sa kojim ces se u 90% slucajeva susretati. Naravno karakteri ce da rade jos nesto pored hoda ali ako ti hod skripi i budes se "svadjao" sa njim, tesko da ces uraditi i ostale stvari koje scena namece.

Kreni polako, uradi prvo kanon kako treba, pa onda kreni da variras i da posmatras sta se desava. Igraj se sa tajmingom, spejsingom... itd

A onda se vrati na ove animacije i sve ce da ti sine.

Pozdrav, i ako imas jos neki scenario kao sto su oni misovi, sibni na pm da crtam, ako si zainteresovan, naravno. :)