Jump to content

Guardian

Abishai
 Share

Recommended Posts

Uzmem veceras da uradim celu prostoriju gde treba da se nalazi ova stolica (koju sam radio jos pre vise od godinu dana) i nju da zavrsim i sve sam ja to lepo radio 2+ sata kad pap.... zakuca mi se komp., nista ja ga resetujem udjem u Max i da otvorim fajl.... kad ono ku... ostetio se.... popizdim i reko ajde vec kada sam u njemu i radi mi se, daj cisto malo da se zajebavam i tako nastade ovo... :)

aaaa... koliko sam se raspisao :)

Kako vam se cini?

Ovo je stolica (ili bolje reci presto, ali jos nije zavrsen) na kojoj ce sediti taj cuvar, koga tek trebam da uradim. Na ovoj slici kada budem dodao njega sredicu i pod i... videcu sta cu jos da odradim.

poz

post-89-1107396529.jpg

Hmmm.....moras mnogo bolje da definises tu "stolicu"!!! Ovako izgleda kao korenje nekog amazonskog drveta. Nek ti najdeblje grane cine osnovnu formu a posle sitnijim granama uradi detalje i dodaj neku random grancicu sa listom tu i tamo. Dodaj trave oko podnozja drveta. I neka ti texutra malo ipak povuce na braon. Enviorment je za sada ok. Jedino sto me muci je kako ce se ponasati ova texutra zemlje pri renderima vece rezolucije.

To mi svi kazu za stolicu i uradicu to, ali mislim da ako budem sredio texturu da ce se onda mnogo bolje videti (stolica). Sto se tice zemlje... mislim da ce se lose ponasati pri renderima vece rezolucije. To sam uzeo iz maxa material "malkice" sam ga obradio i to je to. To cu morati da promenim nema sta. U pravu si za travu, ubacicu je razmisljao sam da je ubacim. Jesi li ovako mozda mislio kada si rekao "na braon"?

post-89-1107396623.jpg

odradi i sitnije grane i pomocu njih definisi izgled stolice

al ne da budu 100% random, nego ih ispleti i usmeri lepo pa da stvaraju kao neke ravne povrsine, mislim da ce se tada definitivno videti stolica

i forsiraj coskove, vrhove, shpiceve.. da bude zloba :ph34r:

• 1 month later...

pitanje je hoce li se vidjeti plast kad na njemu bude sjedio demon? ako hoce, onda radije nemoj stavljati. osim sto svojom intenzivnom bojom odvlaci pozornost na scenski nevazan objekt i odskace od citavog mood-a neke fuzije okultnog (demon) i prirodnog (jesu se te grane same tako postavile ili su tako oblikovane nekim vanjskim ljudskim, tj. demonskim utjecajem - sto golica mastu i stvara atmosferu), malo mi se cini glupo da neki demon koji ima prijestolje (znaci faca je u svijetu demona) treba neku jeftinu krpu da ne nazulja dupe. rijesi se toga platna i bolje snage usmjeri ka stvaranju nekog cool lika, ostalo je sve samo dekor. mozda bi po mom misljenju prostor iza stolice trebao ispuniti necim osim tame, mozda dodati rub sume kako izvire iz tame jer ovako stjecem dojam da je ova scena postavljena na vrhu nekog brijega. ne znam, to su moji osobni dojmovi - ti si redatelj. al sve u svemu, (izuzev krpe) sam koncept mi se strasno svidja i ovo sto si dosad napravio drzi vodu.

E vidis, dobro si me podsetio.

TAj cloth, povecaj i pusti ga da padne i preko tih naslona za ruke.

Posle taj cloth iskoristi kao povrsinu da izmodelujes nek zile ili sta vetj.

Mozes to i teksturom da resis, da se ne bi zajebavao sa modelingom.

Enivej, poenta je da izgleda kao da je obraslo usile i trnje, jel. :D

pozz

z