Jump to content

koji usb flash?

toda76
 Share

Recommended Posts

Trebao bih da nabavim jedan ovakav uredjaj,vrlo koristan,naravno ;) ali koliko para vredi dati-tj koliko tu stvarno ima razlike u brzinmama da ne kazem u kvalitetu>s ovim stvarima,tj konkretno usb flashevima nemam ama bash nikakvo iskustvo pa bih molio savet...I na shta sve treba obratiti paznju?Koliko sam skontao svi bi trebalo da su manje vishe istih brzina, ako je usb 2.0 u pitanju? Onda osatje samo kvalitet izrade, i koliku garanbciju daju.A kako cena tim uredjajima pada ne vredi dati vishe od 20 tk evrica za 1 Gb kontam?Privlachi me VErbatim deluje jako ok on je oko 1500 din, Transcend koji je- v30- oko 1500 isto KIngston oko 2k i jache...I PQI koji je ne znam isto tako neshto?Ako neko ima neka iskustva i/ili predlog, samo napred...I da NS je u pitanju :unsure:

USB standard jeste standard sto se brzine tice, ali je takodje bitno koji se memorijski cipovi ugradjuju u "usb flash" i od njih ustvari zavisi brzina. Krece se od 5MB/s kod onih starijih, prosek je nekih 10-20MB/s a pojedini Apacer modeli postizu i oko 35MB/s. Ima tu i price o kvalitetu izgrade kuciste ali.....

Ukoliko si u mogucnosti, kupi taj od 2gb za 1300 dinara i bices prezadovoljan ;) Nit' se negde zuris nit' ces ga bacati u vodu i sl.

Kada kupujes flash usb drive, obavezno gledaj brend i garanciju - kupuj samo one koji imaju garanciju 3-5 godina.

I kao sto rece BigBoy, iako su svi usb 2.0, ima velikih razlika u brzini, a od toga zavisi i cena.

Kada kupujes flash usb drive, obavezno gledaj brend i garanciju - kupuj samo one koji imaju garanciju 3-5 godina.

I kao sto rece BigBoy, iako su svi usb 2.0, ima velikih razlika u brzini, a od toga zavisi i cena.

Vid' ovako:to bash i jeste osnovna dilema-kupish uredjaj za xyz god garancije a platish ga 2 3 puta skuplje...?A taj uredjaj ako je sad 1000 din(A-data konkretno 1god garancije) tendencijom ovog pada cena memorija svakog vida vredece za 1 god 500 600... a onaj za 2500 vredece oko 1100,loopam... :unsure: Vredi li uzeti pa dok radi radi jer kontam da to ipak nije neki uredjaj tipa nesto jaaaako ozbiljno?Gubi na ceni svakako mnooooogoooo.Jedino brzina...?Evo nadjoh na PIN ovom sajtu za 2000 Transcend ts2jgf v10,2 gb za 2000...Ako ne uspem da pazarim u Metrou- jel to onaj shto moze samo na kartice, ako da onda ne mogu,-onda mi je ovo best buy

THANKS

Vid' ovako:to bash i jeste osnovna dilema-kupish uredjaj za xyz god garancije a platish ga 2 3 puta skuplje...?A taj uredjaj ako je sad 1000 din(A-data konkretno 1god garancije) tendencijom ovog pada cena memorija svakog vida vredece za 1 god 500 600... a onaj za 2500 vredece oko 1100,loopam... Vredi li uzeti pa dok radi radi jer kontam da to ipak nije neki uredjaj tipa nesto jaaaako ozbiljno

Pa mozda i jeste tako, ali ces se vremenom opustiti, poceces da verujes svom novom drugicu i da mu poveravas svoje tajne i ono sto ti je najpotrebnije i ON ce te izdati prvom prilikom. :)

Ja pre neki dan kupio prvi na koji sam u radnji naleteo...

Ta spravica služi, beše, da na brzinu snimiš podatke i preneseš sa mesta A na mesto B, i cena mu je, u odnosu na kapacitet, postala besmislena?

Kao oni fotoaparati za jednokratnu upotrebu... Samo ovo može da se koristi više puta.

Pa mozda i jeste tako, ali ces se vremenom opustiti, poceces da verujes svom novom drugicu i da mu poveravas svoje tajne i ono sto ti je najpotrebnije i ON ce te izdati prvom prilikom. :)

Chuj ovako-bez da mi je namera da polemishem jer cenim svaki savet ali Tebi i100 godina nishta ne znachi ako pogubish podatke TOG momenta...Za garanciju sam se uvek zadnju hvatao jer ako neko hoce da Te isposhtuije za nju-hoce a ako ne...i pored svih papira- nece!I nazalost sam se uverio da po pitanju nekih stvari nije uvek "koliko para toliko muzike..."Izdace i jeftiniji i skuplji uredjaj,lutrija je to...Kupih sad Kingston RAM i mogu rec da mi je NCP bolje radio!!A kudikamo jeftiniji tada kad sam ga uzeo...Odoh u of toppic ajd' laku noc svima

Ja pre neki dan kupio prvi na koji sam u radnji naleteo...

Ta spravica služi, beše, da na brzinu snimiš podatke i preneseš sa mesta A na mesto B, i cena mu je, u odnosu na kapacitet, postala besmislena?

Kao oni fotoaparati za jednokratnu upotrebu... Samo ovo može da se koristi više puta.

Ma da to bash i kontam-to postaje tako smeshno jeftino da prostio ne znam shta da kupim...MAli offtopic-sad kad bih kupovao fotoaparat, za loopam,300 400 evra ne znam shta bih kupio...Toliko izbora,loodilo!A kad sam kupovao prvi, razmishlajo sam dugo vremena al sam odluku doneo za minut...i nisam se pokajao...A sad je sve to naopachke

Odoh da ne gnjavim dalje ;)

Jos nesto.. obrati paznju na samu izradu i nikako ne kupuj onaj PQI Mr.Flash!

Ja ga kupio jer je dosta mali itd, ali napravljen je od neke bezveze krute plastike, poklopac ima ostre ivice i polomio mi se skoro sam od sebe...

Ortaku isto tako pukao prvo poklopac pa onda i sam usb u delu gde metalni konektor viri iz plastike... Verbatim koji sam video mi po tom pitanju izrade deluje ok.

Preporucio bih ti da kupis iskljucivo flash sa dobrim brendom i dobrom garancijom.

Isprobao sam na sopstvenom primeru - posle 5 meseci mi je riknuo neki S3+ i zamenili su mi sa Kingston Data Traveler flashom.Naravno,sa Kingstonom sve sljaka kao zmaj,plus jos imam garanciju od 5 godina na njega.

Nije nesto velik - 256MB,ali je USB 2.0 tako da zadovoljava sve moje potrebe.

Pa bas iz razloga sto padaju cene i sto su jako jeftini, treba kupiti neki brendirani, malo skuplji model. Zaboravi jeftine no-name, video sam odraslog coveka kako place zbog njih ;)

... i nikako ne kupuj onaj PQI Mr.Flash!

Ne znam koji je to model, ja imam neki PQI vec 3 godine i bas nikakvih problema nisam imao.

Inace, imao sam ovako:

- Canyon 128mb - pre 4 godine - crko posle godinu dana, a delovao je robusno i kvalitetno

- PQI 256mb sa citacem SD kartica - radi vec 3 godine

- Neki reklamni od 256mb proizvodjac nepoznat - slabo ga koristim pa nemam neka iskustva sa njim

- Sandisk Cruzer Micro 1gb - Shljaka ko zmaj - mali, brz, kvalitetan (garancija 5 godina)

- CnMemory Core 4gb - (garancija 3 godine) - spor - nije trkac, ali moze da povuce brdo ;)

Chuj ovako-bez da mi je namera da polemishem jer cenim svaki savet ali Tebi i100 godina nishta ne znachi ako pogubish podatke TOG momenta...Za garanciju sam se uvek zadnju hvatao jer ako neko hoce da Te isposhtuije za nju-hoce a ako ne...i pored svih papira- nece!I nazalost sam se uverio da po pitanju nekih stvari nije uvek "koliko para toliko muzike..."Izdace i jeftiniji i skuplji uredjaj,lutrija je to...Kupih sad Kingston RAM i mogu rec da mi je NCP bolje radio!!A kudikamo jeftiniji tada kad sam ga uzeo...Odoh u of toppic ajd' laku noc svima

Ma, OK, nema govora o bilo kakvim polemikama. :)

Ali ovo je poenta price :

Pa bas iz razloga sto padaju cene i sto su jako jeftini, treba kupiti neki brendirani, malo skuplji model. Zaboravi jeftine no-name, video sam odraslog coveka kako place zbog njih

Ja ga kupio jer je dosta mali itd, ali napravljen je od neke bezveze krute plastike, poklopac ima ostre ivice i polomio mi se skoro sam od sebe...

Sa srecom ti svoj novi USB koristio i dugo te sluzio i redovne back-up-ove pravio.

Pozdrav i sve najbolje.

:)

Jutros sam uzeo neki "APACER" od 1GB i do sad je preko njega proslo oko 6GB podataka. Na USB2.0 radi dosta brzo, akod 1.1 znas i sam. Dokle ce da radi neznam i ne zanima me jer kosta 15 evra.

P.S. O garanciji i nisam ni pitao, a i ne treba mi

Jutros sam uzeo neki "APACER" od 1GB i do sad je preko njega proslo oko 6GB podataka. Na USB2.0 radi dosta brzo, akod 1.1 znas i sam. Dokle ce da radi neznam i ne zanima me jer kosta 15 evra.

P.S. O garanciji i nisam ni pitao, a i ne treba mi

Evo da stavim tachkun a ovu temu-uzeh PQI,za 999 din, 1 GB,dosta je brz 700+Mb podatak prebaci na flash za 1.5-2,5 min,)sitnije fileove sporije a vece/filmove brze a sa Flsh disk na hdd za 53 sec do 1,5 min...Za moj pojam brzo...2 godine garancija iako na njemu pishe Life time varianti ;) ,shto dosta govori...Na vecini mesta i za Kongston daju samo godinu,max dve kao "prozivodjach daje ovoliko a uvoznik onoliko..."Ma nebitno, za sad sam zadovoljan videcemo...Hvala na savetima

Пазарио 2 комада од 2 гига у Метроу за по 1300 динџи/комад. По тој цени не занима ме колико ће дуго да ради.

Моја препорука (мислим да и он има у Метроу, али сам га купио у ПЦ Центру), је Кингмакс од 1 гига, али ултра танки (без заштитне маске), гаранција 5 година. Цена 1700 дин.

Пазарио 2 комада од 2 гига у Метроу за по 1300 динџи/комад. По тој цени не занима ме колико ће дуго да ради.

Моја препорука (мислим да и он има у Метроу, али сам га купио у ПЦ Центру), је Кингмакс од 1 гига, али ултра танки (без заштитне маске), гаранција 5 година. Цена 1700 дин.

Sto se tice Kingmax-a od 1GB, pazario sam ga pre nekih dva meseca. Osim sto je super tanak i fensi (sto je realno manje vazno) dosta je spor. Znaci kad snimam nekoliko stotinao megabajta, to traje i po pola sata i na poslu i kod kuce.. sve je regularno tj USB 2.0 :(

Skidanje sa flasha je mnogo brze.. ali me nervira sto je pisanje tako sporo.

Da, taj mali kingmax je dosta spor.

Jedan savet (samo onima koji to vec nisu znali ;)) - ukoliko morate preko usb flasha da prenesete ogromnu kolicinu malih fajlova, obavezno ih pre toga arhivirajte (zip, rar...), ustedecete sebi mnogo (naglasak na mnogo) vremena.

ja bas juce kupio Kingston za 1500 din, 1GB. Imali su i TakeMS za 1000 din, ali je strasno spor, tako da za tih 500din. ne bih da se maltretiram. I stvarno radi brzo, bar u poredjenju sa Infineon koji sam ranije kupio.

Nego, jedno pitanjce - nazire li se neka zamena za ove USB? USB 2.0 standard je postao prespor za vece kolicine podataka, da ne pominjem ako treba raditi sa fajlovima direktno da njemu.

WD Passport imaju dosta veci kapacitet, a u USA kostaju ispod 100$, medjutim takodje koriste USB 2.0 koji je veliko ogranicenje. Mozda ce se sve promeniti kada eSATA postane standard na svakom racunaru.

Da, taj mali kingmax je dosta spor.

Jedan savet (samo onima koji to vec nisu znali ;)) - ukoliko morate preko usb flasha da prenesete ogromnu kolicinu malih fajlova, obavezno ih pre toga arhivirajte (zip, rar...), ustedecete sebi mnogo (naglasak na mnogo) vremena.

Otkud znas da je spor? :)

Provalio sam caku.. i poleteo mi mali kingmax. Posto koristim total commander, ima u opcijama da se chekira nesto "use compatibility mode for the following drives", tu ucukas slovo za usb i to je to :D

I sad sam ga testirao, fajl od 90MB se ranije kopirao 25min, a sada oko pola minuta.

Film 700MB, pritom da flash nije skroz prazan (ima sitnih fajlova) se iskopirao na flash za tri i po minuta.