Jump to content
Abdee

Procene vrednosti polovne opreme i da li uzeti

Recommended Posts

edit.nista od toga...ne postoji amazon predstavnistvo u srbiji...a valjda bi negde morao prvo da nosis da provere kvalitet proizvoda pre nego ga oni uopste postuju...

Mislim da ono što se prodaje na Amazonu se prodaje preko nezavisnih radnji, ali i ako nisam u pravu, svejedno, eBay ti služi za polovnu tehniku. Tamo možeš ostaviti da je plaćanje isključivo preko MB-a, ali ne verujem da ti se isplati cimanje. Dok ga oglasiš, dok pošalješ, pa povučeš novac, em izgubiš vremena, em će te koštati barem te razlike koju bi zaradio, ako ne i više. Zahvalnije je takve stvari i kupiti i prodati u lokalu.

Poz, interesuje me da li su sledece cene jake i da li se isplati uzimati ove objektive, hvala

Canon AF EF 80-200mm 4.5-5.6 II - u odlicnom stanju - cena oko 50e

Canon AF EF 35-70mm 3.5-4.5 - oko 50e

Auto Sears 55mm 1.4 m42 - 35e

Pozdrav svima!

Interesuje me vrednost analognog aparata LEICA FLEX SL, sa obektivima, Leitz Wetzlar Summicrom-R 1:2\50 i Leitz Canada Elmarit - R 1:2.8\135.

Ako ih dobijem, sta bi mi trebalo da ih mogu koristiti na Canon 400D, adapetr M39 ili adapeter Lieca R for EOS?

Hvala!

Treba ti R adapter.

Tvoje misljenje uvazavam, vrede li objektivi za rad danas, ne kao kolekcionarski primerci, znam da je Leica uvek na ceni?

Koje baterije koristi? Ja sam pre par godina dobio neki takav i prvo je drugaricin cale morao da mi budzi da radi na nekoliko nekih dugmastih baterija medjutim nikako posle nisam uspeo da sa njim dobijem iosle smisleno ocitavanje, gresio je bar dve blende...

I have exactly the same type of Lightmeter which I acquired at least 25 years ago in a local Boot Sale. They were made in East Germany as far as I know. In use it seems pretty accurate in spite of using different standards than Western meters. An important point worth mentioning is the battery which originally was a mercury type cell PX625A. Mercury cells are now banned in the UK so an alternative has to be used, the one I use is PX625 which is an Alkaline type and produces a slightly higher voltage and therefore affects the reading. But this is very easily taken care of by setting the Film Speed or ASA rating to about one thrid stop lower than the film you are using. For example, I use mostly 100 ASA so I set the meter to just between the 100 and 50 marks using the sets of three little dimples on each side of the dial. Hope this helps, if you need more, let me know.

http://24hourbatteries.com/shop/px625battery__32.html

si. To sam isto i ja procitao... Mada je gazda bio uporan i rekao kako je G13 prava baterija, i kako to i pise u uputstvu za svetlomer.

Enivejz, nisam ga pazario (a mozda sam trebao). Otisao za 1500 dindzi.

Da li vredi ovaj objektiv 55e u dosta dobrom stanju CANON AF EF 80-200mm f4.5-5.6 II

Ako ima oba poklopca ili filter napred, ako je perfektno očuvan... Možda vredi plafon 40-45e. Nije nešto.

Pozdrav svima.

Koliko bih mogao da dobijem za prosumer fujifinepix s200exr, uv filter fujiama 72mm, cpl filter plava hoya 72mm, rezervnu originalnu bateriju i zonericu. fotoaparat ima godinu dana oko 3000 ispucanih fotografija u odlicnom stanju. Hvala unapred.

interesuje me koliko bi mogao da vredi nikon d60 sa objektivom 18-135? U dobrom je stanju koliko videh po slikama. Ceni se na 210 evra. Po mom nekom mišljenju mislim da bi se samo objektiv mogao prodati za neki minimum od 120 evra što mu dođe da d60 vredi 100?

Pozdrav svima.

Koliko bih mogao da dobijem za prosumer fujifinepix s200exr, uv filter fujiama 72mm, cpl filter plava hoya 72mm, rezervnu originalnu bateriju i zonericu. fotoaparat ima godinu dana oko 3000 ispucanih fotografija u odlicnom stanju. Hvala unapred.

Ne znam za cene ali bih ja u svakom slučaju filtere prodavao odvojeno.

Retko će kupac prosumera da ceni vrednost filtera u tvojoj ponudi.