Jump to content
Abdee

Procene vrednosti polovne opreme i da li uzeti

Recommended Posts

Pozdrav svima,

molim za procenu opreme, u pitanju je Canon 550D i dva objektiva Tamron 17-50mm f2.8 VC i Canon 55-250 IS II.

Aparat ispucao ispod 11k fotografija, nista izlizano, sve u jako dobrom stanju. Sva fabricka oprema tu + zastitno staklo na displeju. Objektivi takodje u odlicnom stanju, sa poklopcima i zonericama.

Neki su mozda vec videli moj oglas, stavio sam ga na par mesta. Trazim za telo 200evra, Tamrona 190 evra i Canona 90 evra. Interesuje me da li su cene korektne, ukoliko nisu molim vas za predloge.

Hvala unapred.

Za te pare si prodao VC verziju?

Kada sam formirao cene, malo sam gledao ostale oglase na jednom domacem sajtu za prodaju foto opreme, da ga ne reklamiram bez potrebe i stavljao nize cene od onoga sto sam nalazio.

Drugari,jel probao neko yn 35mm f2 za nikon? Isao bi na d610... Probao sam nikon 35mm f2D ali nesto mi nije lego,bio je poluispravan pa sam ga vratio..

Moze procena Nikon D7000 star par godina, kupljen u Madjarskoj, svi papiri i kutije, oko 5000 okidanja. Kit objektiv 18-105

plus nikon 35 1.8 plus nikkor kupljen nov, kutija . 55mm 2.8macro manuelni plus neki kineski macro ring flash?

Kit 18-105 i 35 tica idu u rasponu od 110-150€ zavisno od stanja i hitnosti.

Za 55 mikro kao i za druge manuelce odvaljuju prodavci razne nebulozne cene, po meni je realno oko 100€.Kod nas ga nude skuplje nego na Ebay i skuplje od AF 60mm .....

Ja imam ponudjen Nikon d40x sa objektivom i vrlo malo okidaja, zanima me samo da li postoji neki aparat koji biste mi preporucili da je bolji od ovog a priblizan cijenom, jer logicno ima more boljih :D

Mi ovde ne vidimo da je pomenuta nikakva cena, pa onda nemozemo da ti pomognemo.

Postoji mnogo (dosta) boljih aparata od tog Nikona..

Molim cenjene kolege da procene (okvirno) koliko može da se traži za korišćen ali ispravan blic Nikon SB-900. Na njemu ima znakova upotrebe ali ne izgleda loše mislim nije katastrofa već onako solidno - neko srednje stanje (ocena 7-7,5 od 1-10). Nemam foto-aparat pri ruci da postavim fotografije (deca me opljačkala :angry: ) pa me zanima neka realna cifra za koju može da se proda a da se ne čeka čitava večnost s obzirom da koristim Canon-ov sistem i ne treba mi. Hvala unapred :rolleyes:

Dobri SB-900, ali ono u mint stanju, sa pratećom torbicom, difuzorom, držačem gelova itd, su išli od 200 (ako naletiš) do 250e... Ako je u malo lošijem stanju i nećeš dugo da čekaš, pretpostavljam da bi nekih 170-180e bila realna cena.

Da vidimo aktuelne cijene za sljedeću polovnu opremu u odličnom stanju:

1) Tokina 11-16 F/2.8 DX (nije verzija II, da se razumijemo)

2) Tamron 17-50 F/2.8 XR Di II LD

3) Tamron 24-70 F/2.8 Di VC USD

4) Tamron 28-75 F/2.8 XR Di LD (legendarni)

5) Tamron 90 F/2.8 Di VC USD Macro

6) Sigma 17-50 F/2.8 EX DC HSM

7) Sigma 18-50 F/2.8 EX DC Macro

8) Nikon D300s top stanje s manje od 15k okidanja

9) Nikon D7200 top stanje 10k okidanja.

Da vidimo aktuelne cijene za sljedeću polovnu opremu u odličnom stanju:

3) Tamron 24-70 F/2.8 Di VC USD

ja moj platio hmmmm (sa ogrebotinom na prednjem elementu), ~400e mozda 440e, ne secam se tacno. (canon)

Koliko mogu da tražim za Canon EF 35mm F1.4 USM I, dakle, prvu verziju? Kolika je uopšte potražnja za tim objektivom, obzirom na postojanje druge verzije i dobre Sigme?

Za Nikkor 70-200 F2.8 ED VR II sam siguran da postoji interesovanje, ali zanima me kako se kreću cene polovnih na tržištu.

Oba objektiva su u perfektnom stanju, praktično mint, sa kutijom i svim ostalim pripadajućim drangulijama.

35L oko 650 evra.

Vidjao sam ih za razne cifre, od 500-750, zavisi od stanja i od hitnosti prodaje, ali mislim da je sve preko 700 previse.

Potraznja ne verujem da je ogroman problem, mnogi i dalje preferiraju njega u odnosu na Sigmu, iako suvi tehnicki kvalitet zaostaje, ali kvalitet izrade, smek fotki i pouzdanost kod fokusa igraju ulogu u odnosu na Sigmu.

Verzija 2 je suvise jaka cenovno da bi mu bila konkurencija.

Sto se Nikkora tice, trenutno na oglasima na KP ima 2 komada, jedan je 1000 drugi je 1350, sto je poprilicna razlika, s tim sto mislim da je 1000 premalo za pocetnu cenu (svi ce hteti da ti spuste), a 1350 je svakako previse. Mislim da 1000 moze biti krajnja prodajna cena, ali moze i preko, 1100-1200, zavisi od stanja.