Jump to content

Procene vrednosti polovne opreme i da li uzeti

Recommended Posts

Koliko bi vredeli:

1. Kiev 4m + Jupiter-8M 2/50

2. Beirette + Meritar 45/2.9

Uz oba aparata idu savrseno ocuvane kozne futrole.

Aparati su prakticno nekorisceni, kod ovog drugog ce morati da bude popravljena poluga za premotavanje, jer je vlasnik iz neznanja povukao na silu a nesto je bilo zaglavilo, tako da je unutra nesto zeznuo; odnece ovde u jedan servis koji se bavi time pa ce videti sta je.

• Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ljudi, nostalgija je lepa stvar, ali taj objektiv je uradjen u seriji od 200686 (photosyntesis.co.nz) komada i btw. od 2006-e popnovo se proizvodi i moze da se nadje nov sa poboljsanim premazima, a taj aparat verovatno u vise miliona. ni jedno ni drugo nije retkost, i ta cena je vise nego neverovatna. kao sto se digao hype za recimo Tomioka 55/1.2 kome je vrednost oko 200$, pa ima ebay prodavnica koje traze 1000$ za njega. naravno, samo naivni to kupe.

ja sam kupio 55/1.2 za 50 eur, savrsen primerak, poslednja ai verzija, na ebay on vredi 450$ (vrlo vrlo retko cena padne ispod ovog do najmanje 350$), pa ovde nisam mogao da ga prodam ni za 150 eur, menjao sam ga za 105/2.5 uz doplatu, racunali su mi ga kao ekvivalentnu vrednost od 100 eur (i to jedva posle mnogo natezanja) sa dilerima na berzi.

Refot cene nisu merodavne posto su oni najskuplji Nikon retailer ne u Srbiji, nego na svetu. kod njih 35-70/2.8D kosta vise od 900 eur, u americi je (nov) 500 i nesto dolara, a ovde mi je na servisu licno Sloba rekao kako je to vrlo skup i perfektan objektiv koji vredi mnogo para i koji treba da se cuva. btw. njemu je vrednost polovnom 150 eur i po toj ceni moze da se nadje savrseno ocuvan primerak.

Upravo se vratih sa berze. Prodaje se najcesce go krs (skoro isti tip robe kao i kad sam bio zadnji put 2001. godine :blink: ), a za aparat si skroz u pravu. Cim sam im pokazao svoj FM3a, odma' su bili kao, super je ocuvan, ali ne mozes dobiti nista za njega jer je film i ne prodaje se. Samo se jedan prodavac usudio da uopste pogleda objektiv. Ali iskreno, ovo moje cudo je ne u super stanju, nego novo novcijato u odnosu na ono sta se prodaje i na druge FM aparate...

E sad, ostaje mi Ebay. Posto imam ibej nalog, kao i pejpel koji moze i da daje i da prima, zanima me koja je procedura prodaje odavde?

Najvise me zanima kako to ide sa nasom carinom i isporukom, jer ne bih ni za zivu glavu zeleo da mi aparat nestane na putu do vlasnika. Verovatno bi fedex/dhl jedino i dosli u obzir za slanje, zar ne? Svaka korisna sugestija ili savet oko ibej prodaje su i vise nego dobrodosli!! Hvala!

fedex i dhl su super, ali mislim da je minimalna cena 100 evra za bilo koju uslugu, barem su toliko meni trazili da posalju neke printove (samo papir) do Australije. I proveri, ja mislim da su oni obavezni da sve salju na carinu, i ulazno i izlazno.

e sad, taj objektiv iako pise na sajtu Refota da kosta 60 i nesto 'iljada dinara, objektivno i na netu vredi do ~200$, mozes ti probati nekom da ga uvalis za 300-400, ali za to ces cekati mesecima, taj objektiv se jos uvek proizvodi, a tek malom procentu ljudi nije dovoljan kit objektiv i razumeju sta nude pro manuelni objektivi, a takvi traze dobre ponude. to je fantasticna 28ica, ali postoji jos bolja 28/2 koja se ceni 180-200 eur i koja takodje moze lako da se nadje po toj ceni. po vecoj, sanse da je prodas su ti vrlo slim. ili se pomiri sa tim da je digitala jednostavno unela promenu u cenu polovne opreme i prodaj po koliko mozes da uzmes, ili ga, brate, koristi u zdravlju i veselju, to je super objektiv, ali ti to objasni nekom ko ima 24-70/2.8 (koji je bolji), ili nekom ko ima 18-70 (koji nije tako dobar na 28, ali tom liku to ne znaci nista)...kazem ti, 55/1.2 koji se na netu ceni 350-450$, prodao sam za 100 eur, jer je to onoliko koliko su ljudi bili spremni da daju za njega...

ja bih se eventualno menjao (jer sam potrosio onih 120 eur sto sam pominjao na nesto drugo), imam zanimljive optike, evo imam i autofokusni Nikkor 20/2.8D koji na Refotovom sajtu kosta vise nego tvoj 28/2.8

ja juce kupio nikkor 24/2.8, mehanicki akan puno, ali opticki savrsen, slike su idealno ostre wide open, cijena...sitnica, 50 eur

video sam i A stanje Nikkor 24/2 za 100 eur.

autofokusni Nikkor 50/1.4 za 160 eur

legendarni Nikkor 180/2.8D ED autofokusni, isto A stanje - 220 EUR

Nikkor 105/2.5, legendaran (imam ga) - 150-200 EUR

jednostavno, to su te cene za manuelne i polovne objektive....to sto je to neko kupio "za tri iljade maraka osamdeset osme u Kelnu", nobody cares...

Vinteru, sve to stoji, ali ja bih sa objektivom da ode i FM3a. ;) Znaci, necu ih posebno prodavati.

A za Refot/Nikon je tacno... lopovske cene... i ne samo cene nego i usluga. Ok su oni na recima, ali kada treba da se nesto uradi/popravi/kupi onda je ta ekipa losa do bola. To me je i odvratilo od nikona prema canonu koji je mnogo razumniji u nasoj zemlji po cenama i usluzi.

Vinteru, sve to stoji, ali ja bih sa objektivom da ode i FM3a. ;) Znaci, necu ih posebno prodavati.

idi na sledecu berzu (9 maja u beogradu i sasvim druga berza u Nisu 18-tog maja), pa vidi koliko kostaju kod nas i to telo i taj objektiv, pa prema tome formiraj svoju cenu, ali onda ces verovatno puno cekati na kupca, jer i ti ljudi prodaju to isto, neces biti konkurentan, a pogotovo sa uslovom da idu oba zajedno (kome treba FM3A? ko zna njegovu vrendnost verovatno ga ima), ili oboma malo spusti cenu pojedinacno ili spusti cenu paketu dosta (ali opet vise nego samo objektiv), pa ces prodati.

mnogo skupo. vidjam taj oglas cesto.

crveni alarm pali recenica da je to poluprofesionalni foto aparat. bullshit najgore vrste. doduse, "zastareli kompaktni amaterski aparat srednje klase sa prevelikom cenom" ne zvuci tako dobro.

bolje uzmi nov Fuji S serije za te pare (i ostace ti para za veliku karticu, punjac i veliki (plasticni) Hama stativ i mozda i za adapter za filtere i jeftini polarizator kineske proizvodnje)

• 2 weeks later...

Taj 28-80 je djubre koje ne zelis u zivotu a ta pedesetica je jedno od onih stakala koje vrede samo onima koji ce ih koristiti kako Bouz zapoveda tj. na FD telu jer na digitalcu to ne mere bez loseg adaptera sa optikom (dobar adapter je skup i redak).

Kol'ko kosta, otprilike ...

Canon 350D,

kit(a) objektiv 18-55mm,

blic Speedlite 430EX,

Battery grip (original)

3 baterije

kartica 1 GB

ima jos neki UV i CP filter i neka torbica (torbica "za na rame", nista specijalno).

Sve staro 6 mjeseci i u odlicnom mehanickom i vizuelno stanju.

Hvala!

Kol'ko kosta, otprilike ...

Canon 350D,

kit(a) objektiv 18-55mm,

blic Speedlite 430EX,

Battery grip (original)

3 baterije

kartica 1 GB

ima jos neki UV i CP filter i neka torbica (torbica "za na rame", nista specijalno).

Sve staro 6 mjeseci i u odlicnom mehanickom i vizuelno stanju.

Hvala!

Otprilike 650 evra đuture.

Opet ja (krenulo me ovih dana)...

Interesuje me okvirna cijena za:

aparat: Nikon 70D

objektiv: Nikon 18-70 f/3.5-4.5G ED-IF AF-S DX

kartica: 512

Naravno sve je polovno i nemam pojma koliko je koristeno.

Hvala!

Koliko za apsolutno potpuno sasvim savrseno nov 17-40L kupljen kod nas (nije Axelov :P ) krajem prosle godine, garancija naravno jos vazi? Koriscen uz 3 druga objektiva znaci nije bio stalno u upotrebi :D Naravno originalni poklopac, futrola i zonerica (nisam ih jos izgubila :D ).